czwartek 22.02.2024

Imieniny: Marty Małgorzaty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Średzcy policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

SkomentujZaginięcie bliskiej osoby to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń, jakie może nas dotknąć. Część zaginięć to efekt przemyślanej - bardziej lub mniej, ale świadomej decyzji takiej osoby. Inne to wynik różnego rodzaju wypadków losowych, bądź typowe zagubienia. Ponieważ od kilku lat zaginięcia stanowią zdecydowanie narastający problem społeczny przekazujemy informacje, które mogą pomóc w przybliżeniu tego zjawiska. Tak też było w tym przypadku…


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr 94 w kierunku Wrocławia może poruszać się kierujący pojazdem marki BMW, który poszukiwany jest celem ustalenia miejsca pobytu, jako osoba zaginiona. Funkcjonariusze od razu ruszyli we wskazane miejsce.

Dzięki dokładnej penetracji terenu zatrzymali pojazd, który opisem wskazywał na ten ze zgłoszenia. Policjanci nie mieli wątpliwości, w trakcie sprawdzenia w systemach policyjnych mężczyzna widniał jako osoba zaginiona. Według partnerki, która kilka dni temu zgłosiła zaginięcie mężczyzny, miał on wyjść z miejsca zamieszkania, a kontakt z nim miał się urwać zaraz po kilku wysłanych do niej wiadomościach.

Mężczyzna w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami zapewniał, że nic się nie stało, że nie potrzebuje pomocy medycznej, a w podróż wybrał się, aby zrobić zakupy. Funkcjonariusze zbadali kierującego na stan trzeźwości, jak się okazało był on pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec powiatu lubińskiego jechał krajówką mając w sobie ponad pół promila alkoholu! Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii na tak ruchliwej trasie. Ponadto 37-latek został szybko odnaleziony. Mężczyzna po zbadaniu przez lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego trafił do policyjnego aresztu. Teraz musi liczyć się z prawnymi konsekwencjami swoich czynów, ponieważ pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi  muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi – może to być pozbawienie wolności nawet do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, jeśli zdecydujemy się spożywać alkohol i nie mamy pewności, czy będziemy mogli podróżować pojazdem, zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu. Jeśli mamy jakiś problem i nie potrafimy sobie z nim poradzić, ucieczka w alkohol nie jest dobrym rozwiązaniem, decydując się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale też innych użytkowników ruchu, a konsekwencje prawne i tak będziemy musieli ponieść.

Policjanci apelują o rozwagę! Nietrzeźwy kierujący stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. 


Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

ekogroszek baner

komnet internet

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.