poniedziałek 27.03.2023

Imieniny: Lidii Ernesta

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Średzcy policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

SkomentujTo już kolejny raz, gdy Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej ratują osobę przed wychłodzeniem. Niemal w ostatniej chwili mundurowi zauważyli 44-letniego mężczyznę, który potrzebował pomocy. Jak się okazało był również nietrzeźwy.


Fot. KPP Środa Śląska Fot. KPP Środa Śląska


W związku z obniżeniem się w ostatnim okresie temperatur szczególna uwaga policjantów pełniących służbę patrolową zwrócona jest na osoby narażone na wychłodzenie organizmu. Mundurowi częściej niż zwykle odwiedzają pustostany i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby nie mające dachu nad głową. Uwagę policjantów zwracają także osoby poruszające się lub przebywające na ulicach samotnie i te będące pod wpływem alkoholu.

W takiej właśnie potrzebie okazał się być 44-letni mężczyzna bez dachu nad głową, który pod wpływem alkoholu leżał przy ceglanym murku w centrum jednego z miast na terenie powiatu średzkiego. Policjanci wykonując czynności służbowe podczas nocnego patrolu zauważyli wystające nogi zza murku. Jak się okazało, leżał tam człowiek, który był w stanie silnego upojenia alkoholowego, znany osobiście mundurowym jako osoba dotknięta kryzysem bezdomności. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Prawdopodobnie tego wieczoru spożywał alkohol, po czym przewrócił się i zasnął.

44-latek był znacznie wyziębiony, miał problemy z poruszaniem się, a kontakt z nim był utrudniony. W związku z panującymi niskim temperaturami i prowadzoną „AKCJĄ ZIMA 2022/2023” funkcjonariusze przenieśli osobę do radiowozu, gdzie się ogrzała oraz zabrali do szpitala, gdzie lekarz zbadał stan zdrowia 44-latka. Kolejno mężczyzna spędził noc w policyjnej jednostce, gdzie trzeźwiał.

Codziennie podczas pełnienia służby średzcy policjanci namawiają napotkane osoby dotknięte kryzysem bezdomności do spędzenia zimy w noclegowni. Jednak pomimo niskich temperatur są osoby, które nie chcą skorzystać z oferowanej pomocy. Dlatego policjanci ciągle kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy, aby nie doszło do przypadków zamarznięcia.

Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby. Nasze zainteresowanie może uratować komuś! Wystarczy zadzwonić pod nr alarmowy 112, jak również poinformować pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Straż Miejską lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możemy zaznaczyć na mapie miejsce, gdzie przebywają bezdomni, a policjanci na pewno sprawdzą to zgłoszenie. Nie bądźmy obojętni!

KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 176508
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

hydrotech do gazety nowa reklama