niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Średzcy policjanci wyeliminowali z rynku kilkaset porcji narkotyków

Średzcy policjanci wyeliminowali z rynku kilkaset porcji narkotyków

Śr, 08.07.2020 19:43

Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie mieszkaniec powiatu średzkiego, który odpowie za przestępstwa narkotykowe.Policjanci w wyniku realizowanych czynności uzyskali informację, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego może znajdować się plantacja marihuany. Już pierwsze działania na miejscu pokazały, że podejrzenia funkcjonariuszy są zasadne. Na widok policjantów mężczyzna znajdujący się na posesji rzucił się do ucieczki. Jednak chwilę później był już w rękach policjantów. 25-latek tłumaczył, że kiedy zauważył mundurowych, zestresował się. W jego samochodzie znaleziono wagę elektroniczną oraz dwa młynki do rozdrabniania marihuany.

Podczas sprawdzania posesji w namiocie foliowym policjanci ujawnili cztery sadzonki ziela konopi innej niż włókniste, której uprawa jest zabroniona. W znajdującym się wewnątrz namiotu wiaderku śledczy znaleźli dwa woreczki foliowe, w których znajdowały się kryształki w kolorze białym i brązowym. Ponadto zabezpieczono kolejną wagę elektroniczną, laptop oraz telefon komórkowy.

W wyniku dalszych czynności na miejscu policjanci zatrzymali drugą osobę. Sprawdzając pomieszczenia gospodarcze mundurowi zauważyli schowanego za zdemontowanymi oknami opartymi o ścianę mężczyznę. 32-latek podczas sprawdzania zajmowanych przez niego pomieszczeń zaczął zachowywać się agresywnie, ubliżał funkcjonariuszom oraz groził pozbawieniem życia. Naruszył też nietykalność cielesną jednego z mundurowych kopiąc go w plecy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pakiety pustych woreczków foliowych z zapięciem strunowym, kolejne narkotyki oraz blisko 15 tys. zł.

Przeprowadzone testy potwierdziły, że zabezpieczone przez śledczych substancje to środki odurzające oraz substancje psychotropowe. Policjanci tym samym wyeliminowali z rynku blisko 500 porcji amfetaminy, ponad 200 porcji marihuany oraz niewielkie ilości MDMA.

Obaj mężczyźni w wieku 25 i 32 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili starszemu z mężczyzn, który już w przeszłości był karany za przestępstwa narkotykowe, cztery zarzuty. Podejrzany odpowie za uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

32-latek poniesie również konsekwencje swojego agresywnego zachowania wobec interweniujących funkcjonariuszy. Odpowie za znieważenie policjantów podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych i za naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich oraz grożenie mu pozbawieniem życia.

Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo posiadania znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

narkotyki 07.07.2020 4

narkotyki 07.07.2020 2

 
powrót na górę
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 2 godziny temu.
 • Mordo powiedział(a) Więcej
  Ależ bardzo wyraźnie mówi Pan, który z nich według Pana ma rację. Przykre, że w tych czasach obywatele... 2 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Mimo to sugerujesz, że "maseczka bez filtra noszona dłużej niż 1 godzinę szkodzi",  mówisz też "po co... 3 godziny temu.
 • Grzegorz powiedział(a) Więcej
  Dokładnie dwóch dr opiera swoje wypowiedzi na podstawie badań naukowych i ja nie wypowiadam się który ma... 3 godziny temu.
 • Visła powiedział(a) Więcej
  Do.-  tak jest. Tylko,  że Polskich bohaterów  - Patriotów należy Czcić i Szanować.    A ... 3 godziny temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Jojo dziękuję, chętnie poczytam zgodnie z twoją sugestią. Pragnę zwrócić uwagę, że nasza dyskusja... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …