piątek 30.10.2020

Imieniny: Zenobii Przemysława

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Średzcy policjanci wyeliminowali z rynku kilkaset porcji narkotyków

Średzcy policjanci wyeliminowali z rynku kilkaset porcji narkotyków

08.07. 2020

Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie mieszkaniec powiatu średzkiego, który odpowie za przestępstwa narkotykowe.

Policjanci w wyniku realizowanych czynności uzyskali informację, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego może znajdować się plantacja marihuany. Już pierwsze działania na miejscu pokazały, że podejrzenia funkcjonariuszy są zasadne. Na widok policjantów mężczyzna znajdujący się na posesji rzucił się do ucieczki. Jednak chwilę później był już w rękach policjantów. 25-latek tłumaczył, że kiedy zauważył mundurowych, zestresował się. W jego samochodzie znaleziono wagę elektroniczną oraz dwa młynki do rozdrabniania marihuany.

Podczas sprawdzania posesji w namiocie foliowym policjanci ujawnili cztery sadzonki ziela konopi innej niż włókniste, której uprawa jest zabroniona. W znajdującym się wewnątrz namiotu wiaderku śledczy znaleźli dwa woreczki foliowe, w których znajdowały się kryształki w kolorze białym i brązowym. Ponadto zabezpieczono kolejną wagę elektroniczną, laptop oraz telefon komórkowy.

W wyniku dalszych czynności na miejscu policjanci zatrzymali drugą osobę. Sprawdzając pomieszczenia gospodarcze mundurowi zauważyli schowanego za zdemontowanymi oknami opartymi o ścianę mężczyznę. 32-latek podczas sprawdzania zajmowanych przez niego pomieszczeń zaczął zachowywać się agresywnie, ubliżał funkcjonariuszom oraz groził pozbawieniem życia. Naruszył też nietykalność cielesną jednego z mundurowych kopiąc go w plecy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pakiety pustych woreczków foliowych z zapięciem strunowym, kolejne narkotyki oraz blisko 15 tys. zł.

Przeprowadzone testy potwierdziły, że zabezpieczone przez śledczych substancje to środki odurzające oraz substancje psychotropowe. Policjanci tym samym wyeliminowali z rynku blisko 500 porcji amfetaminy, ponad 200 porcji marihuany oraz niewielkie ilości MDMA.

Obaj mężczyźni w wieku 25 i 32 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili starszemu z mężczyzn, który już w przeszłości był karany za przestępstwa narkotykowe, cztery zarzuty. Podejrzany odpowie za uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

32-latek poniesie również konsekwencje swojego agresywnego zachowania wobec interweniujących funkcjonariuszy. Odpowie za znieważenie policjantów podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych i za naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich oraz grożenie mu pozbawieniem życia.

Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo posiadania znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

narkotyki 07.07.2020 4

narkotyki 07.07.2020 2

 

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (13)

This comment was minimized by the moderator on the site

Zapraszam do Malczyc lub Chomiaży też tutaj diluja jest jeden R.K.narkowozem jeździ i handluje na prawo i lewo w Passat kombi b6 złoty metalic,jego brat w Chomiaży co z ciupy wyskoczył D.K. też diluje,oraz mały Janek J.S.z Malczyc też diluje na działkach cuk cukrowniczych i nie tylko, proszę coś z tym incydentem na terenie Malczyc i gminy coś zrobić bo jest tu Policja i policjanty,ale tak jak by ich nie było o niczym by nie wiedzieli,nic by...

Zapraszam do Malczyc lub Chomiaży też tutaj diluja jest jeden R.K.narkowozem jeździ i handluje na prawo i lewo w Passat kombi b6 złoty metalic,jego brat w Chomiaży co z ciupy wyskoczył D.K. też diluje,oraz mały Janek J.S.z Malczyc też diluje na działkach cuk cukrowniczych i nie tylko, proszę coś z tym incydentem na terenie Malczyc i gminy coś zrobić bo jest tu Policja i policjanty,ale tak jak by ich nie było o niczym by nie wiedzieli,nic by nie słyszeli.......

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

To idź zgłoś ich na policję a nie oczerniasz? nie masz jaj?

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja ich nie oczerniam tylko przytaczam czyste fakty, niezaprzeczalne fakty,a z narkomaństwem nie chcę mieć nic wspólnego,to zaraza zgnilizna narodu i zguba ludzi uzależnionych.ps.jaj to chybaby ty nie masz,albo jesteś ich kolesiem .a na Policję oczywiście że też pójdę i do Prokuratury oczywiście też.

This comment was minimized by the moderator on the site

Co jest post w tym temacie to piszesz śmieci. Nigdzie nie pójdziesz bo do tego trzeba mieć jaja. To nie to samo co cisnąć kogoś przez internet. Trzymam cię za słowo, czekamy na artykuł o malczycach i chomiazy siusku zmarzniety

This comment was minimized by the moderator on the site

Piszę tu do tych wszystkich internetowych bohaterów: co wy macie z tym oczernianiem ludzi przez internet? Jak jakiś gówniarz w zielonym aucie robi cyrki, to zgłoś to na policję, a nie tutaj piszesz bzdety. Nie żebym ich bronił, bo koleś z tego artykułu przegiął i nie popieram narkotyków. Śmieszycie mnie ze swoim tchórzostwem i wiesniactwem. Nie spinajcie się stulejarze w internecie

This comment was minimized by the moderator on the site

Powinni mu nogę odstrzelić za to co zrobił!
Może drugi by później więcej myślał przy zatrzymaniu. Następnym razem paralizatorem Go! Aż będzie sikał pod siebie. Niech wiedzą z kim mają do czynienia. A nie! Myśli że co?? Wszystko mu wolno? Ćpun zasrany!

This comment was minimized by the moderator on the site

Który to przepis zabrania ujawniania miejscowości w której ujawniono narkotyki ?

This comment was minimized by the moderator on the site

jest taki łepek z zielonego auta co ciongle kreci sie po wioskach i goni temat moze to on

This comment was minimized by the moderator on the site

Paciorek odmow żeby Pucek się nie dowiedział kto się podszywa pod niego

This comment was minimized by the moderator on the site

Ot ci sukces 4 sadzoneczki Siejki brawo

This comment was minimized by the moderator on the site

Marichuana to nie narkotyk większość krai ma zalegalizowana tylko polska zacofana to naturalna roslina co dala matka ziemia

This comment was minimized by the moderator on the site

Taaa, Trza... zalegalizować narkotyki i zostaniemy nowoczesnym i POstępowym krajem na równi z Holandią i innymi zachodnimi (europejskimi) krajami.

This comment was minimized by the moderator on the site

W znacznej większości krajów obywatele swój język ojczysty znają i go nie kalają w taki sposób jak Ty.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Niemcy lepiej niech się zajmą imigrantami (lekarzami i inżynierami)
***** *** skomentował/a Spacer średzianek (transmisja na żywo)
***** ***
Popieram Kobiety skomentował/a Spacer średzianek (transmisja na żywo)
@i po spacerku. Tak, zgadza sie - pospacerowali, pokrzyczeli i odjechali. Dokladnie tak, jak bylo pl...
https://www.*******.*********?v=nHyQC47pvT4

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.