wtorek 23.04.2024

Imieniny: Jerzego Wojciecha Idziego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Średzki Dzielnicowy w Finale Eliminacji Wojewódzkich do Ogólnopolskich Zawodów „Dzielnicowy Roku”

SkomentujDo tegorocznej rywalizacji w ramach policyjnego turnieju policjantów „Dzielnicowy Roku” przystąpiło 52 najlepszych funkcjonariuszy pełniących funkcję dzielnicowego z Dolnego Śląska oraz 40 kierowników dzielnicowych. Głównym celem zawodów było sprawdzenie oraz doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów. Funkcjonariusze, którzy już wcześniej przeszli eliminacje na szczeblu powiatowym i miejskim, rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach. Policjanci musieli wykazać się wiedzą zawodową oraz umiejętnością kompleksowej obsługi interesantów. Najlepszym dzielnicowym okazał się być mł. asp. Mariusz Bojarczuk z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zaś najlepszym kierownikiem dzielnicowych asp. szt. Magdalena Kruszczyńska z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Teraz dzielnicowi będą reprezentować nasz garnizon w ogólnopolskim finale w Katowicach.


Fot. Policja Fot. Policja


21 września 2023 roku policjanci przystąpili do rywalizacji w ramach Finału Eliminacji Wojewódzkich do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych pn. „Dzielnicowy Roku”. Kilkudziesięciu najlepszych w swoich jednostkach funkcjonariuszy z Dolnego Śląska, pełniących na co dzień służbę obchodową, przyjechało reprezentować komendy miejskie i powiatowe oraz walczyć o tytuł „Dzielnicowego Roku”. Policjanci rywalizowali w konkurencji symulacji przyjęcia interesanta, a także musieli rozwiązać test z wiedzy zawodowej dotyczący m.in. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, prawa karnego, prawa wykroczeń oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas zawodów rywalizowali również kierownicy dzielnicowych z Dolnego Śląska, którzy rozwiązywali test wiedzy zawodowej, obejmujący tematyką ten rozwiązywany przez dzielnicowych, ale też również zawierający pytania dotyczące kwestii nadzoru na pełnieniem służby czy regulaminu musztry w Policji.

Wszystkie te konkurencje miały na celu ocenę wszechstronnego przygotowania policjantów do pełnienia codziennej służby. Dla biorących w turnieju udział funkcjonariuszy była to okazja do sprawdzenia samych siebie oraz przede wszystkim do dobrej zabawy podczas rywalizacji i wzmocnienia współpracy z policjantami z innych jednostek.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu wyników wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych policjantów dzielnicowych garnizonu dolnośląskiego. Pierwsze trzy miejsca zdobyli:

 • Miejsce I
  mł. asp. – Mariusz Bojarczuk z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy
 • Miejsce II
  sierż. szt. – Damian Międzyrzecki z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej
 • Miejsce III
  st. sierż. – Sara Popławska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

W kategorii kierowników dzielnicowych trzy pierwsze miejsca zdobyli:

 • Miejsce I
  asp. szt. – Magdalena Kruszczyńska z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
 • Miejsce II
  asp. szt. – Maciej Burdziak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
 • Miejsce III
  mł. asp.  – Łukasz Cywiński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Gratulacje wszystkim uczestnikom turnieju osobiście złożył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Norbert Kurenda, który w obecności Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Pawła Adamczaka, wręczył laureatom pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody. Zastępca szefa dolnośląskich policjantów nie szczędził najlepszym z funkcjonariuszy słów uznania za włożony wysiłek oraz życzył kolejnych sukcesów na etapie ogólnopolskim.

Dolny Śląsk w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w październiku na terenie Szkoły Policji w Katowicach, reprezentować będą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a zdobywcom I i II miejsca dodatkowo życzymy dalszych sukcesów w Katowicach.

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

hydrotech do gazety nowa reklama

glory

Nie przegap tych artykułów.