niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Średzki Klub Europejski na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Görlitz

Skomentuj2 grudnia członkowie i opiekunowie Klubu Europejskiego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Środzie Śląskiej odwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz.


Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy


Byliśmy ciekawi, jak wyglądają jarmarki świąteczne w Niemczech i czym się różnią od polskich. Wyprawę zaczęliśmy od przejażdżki kolejami dolnośląskimi, które dbają o komfort jazdy pasażerów i czystość pomieszczeń. Z dwoma przesiadkami dotarliśmy do pięknego miasta zachodnich sąsiadów Polski.

Görlitz powitało nas śnieżną aurą, ale temperatura powietrza była na tyle niska, że mróz nam nie dokuczał. Ulicą Berlińską udaliśmy się do zabytkowego centrum, po drodze obserwując piękne kamieniczki, wieże: Reichenbacherturm, Keisertrutz, Wołów i Najświętszej Marii Panny. Przy pięknym i ciekawym architektonicznie Domu towarowym zrobiliśmy  sesję zdjęciową. Na placu Mariackim zauważyliśmy szopkę z Trzema Królami oraz stoiska z lokalnymi smakołykami.

W centrum miasta w górnym rynku mieliśmy okazję zobaczyć lodowisko, na którym swoje umiejętności ćwiczyły dzieci i ich rodzice. Tu też zobaczyliśmy liczne stoiska z rękodziełem, kadzidełkami, miodami, serami i słodyczami. Po drodze na rynek dolny odwiedziliśmy znany nam Sklep z musztardą, gdzie można zakupić wyroby o wyszukanych smakach. Oczywiście zaopatrzyliśmy się w musztardy świąteczne. Na dolnym rynku było wiele stanowisk z tradycyjnymi potrawami – kiełbaskami z rusztu, plackami, ciastami, langoszem.

Bardzo ważnym punktem naszej wizyty było zwiedzenie sklepu z wyrobami świątecznymi, który jest czynny cały rok. Po południu odwiedziliśmy jedną z małych restauracji i posililiśmy się obiadem. Po posiłku udało nam się jeszcze zrobić świąteczne zakupy City- Center.

Wróciliśmy do Polski pełni wrażeń. Zachęcamy bardzo do zwiedzania małych jarmarków, gdyż mają swoją niepowtarzalną atmosferę i urok.

Opiekunowie Klubu Europejskiego
Ewa Ek i Paweł Wenderski

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.