sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Średzki Klub Europejski na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Görlitz

Skomentuj2 grudnia członkowie i opiekunowie Klubu Europejskiego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Środzie Śląskiej odwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz.


Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy


Byliśmy ciekawi, jak wyglądają jarmarki świąteczne w Niemczech i czym się różnią od polskich. Wyprawę zaczęliśmy od przejażdżki kolejami dolnośląskimi, które dbają o komfort jazdy pasażerów i czystość pomieszczeń. Z dwoma przesiadkami dotarliśmy do pięknego miasta zachodnich sąsiadów Polski.

Görlitz powitało nas śnieżną aurą, ale temperatura powietrza była na tyle niska, że mróz nam nie dokuczał. Ulicą Berlińską udaliśmy się do zabytkowego centrum, po drodze obserwując piękne kamieniczki, wieże: Reichenbacherturm, Keisertrutz, Wołów i Najświętszej Marii Panny. Przy pięknym i ciekawym architektonicznie Domu towarowym zrobiliśmy  sesję zdjęciową. Na placu Mariackim zauważyliśmy szopkę z Trzema Królami oraz stoiska z lokalnymi smakołykami.

W centrum miasta w górnym rynku mieliśmy okazję zobaczyć lodowisko, na którym swoje umiejętności ćwiczyły dzieci i ich rodzice. Tu też zobaczyliśmy liczne stoiska z rękodziełem, kadzidełkami, miodami, serami i słodyczami. Po drodze na rynek dolny odwiedziliśmy znany nam Sklep z musztardą, gdzie można zakupić wyroby o wyszukanych smakach. Oczywiście zaopatrzyliśmy się w musztardy świąteczne. Na dolnym rynku było wiele stanowisk z tradycyjnymi potrawami – kiełbaskami z rusztu, plackami, ciastami, langoszem.

Bardzo ważnym punktem naszej wizyty było zwiedzenie sklepu z wyrobami świątecznymi, który jest czynny cały rok. Po południu odwiedziliśmy jedną z małych restauracji i posililiśmy się obiadem. Po posiłku udało nam się jeszcze zrobić świąteczne zakupy City- Center.

Wróciliśmy do Polski pełni wrażeń. Zachęcamy bardzo do zwiedzania małych jarmarków, gdyż mają swoją niepowtarzalną atmosferę i urok.

Opiekunowie Klubu Europejskiego
Ewa Ek i Paweł Wenderski

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

glory

stihl

Nie przegap tych artykułów.