czwartek 01.12.2022

Imieniny: Natalii Eligiusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Średzkie Centrum Zdrowia oficjalnie otwarte! Od 1 lipca będzie przyjmować pacjentów

Oficjalnego otwarcia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Środzie Śląskiej dokonali dzisiaj przedstawiciele powiatu oraz zaproszeni goście. Wydarzeniu towarzyszył I Powiatowy Dzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia.Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Zebranych gości przywitał wicestarosta Sebastian Burdzy, który podkreślił historyczną rangę wydarzenia i podziękował radnym powiatowym oraz osobom zaangażowanym w odzyskiwanie budynku szpitala. Całą historię przybliżył starosta Krzysztof Szałankiewicz. - Budynek został sprzedany w 2012 roku podmiotowi prywatnemu, który nie wywiązał się z umowy. Osiem lat później wraz z radnymi zdecydowaliśmy, że będziemy walczyć o reaktywację usług medycznych w powiecie. W 2019 roku na nadzwyczajnej sesji rady jednogłośnie podjęliśmy uchwałę o wykupie budynku, a w styczniu kolejnego roku doszło do transakcji. To było podstawą do stworzenia SPZOZu, przed którym dzisiaj stoimy - mówił starosta.

Następnie głos zabrała dyrektorka placówki Joanna Waluchowska, która opowiedziała o planach i perspektywach rozwoju Średzkiego Centrum Zdrowia. - Obecnie trwa postępowanie konkursowe poprzedzające zawarcie umowy na udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach poradni onkologicznej. Rozstrzygnięcie postępowania nastąpi 15 lipca i wówczas dowiemy się, czy będziemy mogli przyjmować pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Jednocześnie prowadzone są inwestycje w ramach drugiego etapu modernizacji i dostosowania poszczególnych pięter naszego budynku pod działalność stacjonarną. Planujemy uruchomienie oddziału opieki długoterminowej i hospicjum stacjonarnego, uzupełnione o poradnię medycyny paliatywnej. Trwają również prace koncepcyjne i planistyczne pod trzeci etap inwestycji, w której to utworzony będzie oddział chirurgii jednego dnia z blokiem operacyjnym, na którym będą wykonywane procedury zabiegowe z zakresu ortopedii - mówiła dyrektorka. Zaznaczyła również, że nie jest to koniec planów na rozwój Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Środzie Śląskiej. Po wszystkich przemówieniach wicestarosta zaprosił powiatowych radnych oraz gości do symbolicznego przecięcia wstęgi.

Na oficjalnym otwarciu pojawili się przedstawiciele lokalnych i wojewódzkich samorządów, a także firm i organizacji, m.in. przewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego Andrzej Jaroch, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, poseł Paweł Hreniak, wójtowie gmin, radni Rady Powiatu w Środzie Śląskiej, przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, lekarze z placówek działających na terenie powiatu oraz przedstawiciele wykonawcy remontu.

Wydarzeniu towarzyszył I Powiatowy Dzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia. W jego ramach mieszkańcy powiatu przez kilka godzin mogli korzystać z bezpłatnych badań laboratoryjnych, a także konsultacji medycznych i porad specjalistów.

SPZOZ Średzkie Centrum Zdrowia w Środzie Śląskiej swoją działalność medyczną w ramach kontraktu z NFZ rozpocznie w piątek 1 lipca.

Tego dnia Ambulatorium Chirurgiczne będzie czynne w godzinach 8.00 - 18:00. Szczegółowy harmonogram pracy poradni będzie można sprawdzić już wkrótce na stronie internetowej placówki.

Powiat Średzki - RFPMediaNajnowsze komentarze:
 • A. powiedział(a) Więcej
  Gdzie można przeczytać spisane i przetłumaczone "Glückliche Kindheit in Neumarkt... 58 minut temu.
 • Miśko powiedział(a) Więcej
  Śmiać się czy płakać? 3 godziny temu.
 • Wojtek powiedział(a) Więcej
  Adam ty 1,4 km drogi w Szczepanowie będziesz remontował przez 4 lata i to nie jest hejt tylko Fakt 6 godzin temu.
 • CoGdzie powiedział(a) Więcej
  Wojtek, przeczytaj jeszcze raz wklejony tekst. W Udaninie też jest mowa o etapowaniu (Odcinek 1,4... 10 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Inaczej byś gadał, jakbyś przez tą kradzież wpadł autem do tego wykopu, albo by tam wpadło...
 • Woźnica powiedział(a) Więcej
  Wynika to z polityki i układów pana Rucińskiego. Każda okazja do łupienia mieszkańców jest...
 • Dodatki do węgla... powiedział(a) Więcej
  Przepraszam może nie na temat nieco ale dosyć ważne. Dlaczego trzeba będzie zapłacić po 100...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…