wtorek 18.06.2024

Imieniny: Marka Elżbiety

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Średzkie muzeum znów otwarte

40 CommentsPo czterech miesiącach zamknięcia, 2 lutego Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej znów otworzyło swoje bramy dla zwiedzających.Osoby, które planowały obejrzeć Skarb Średzki będą musiały poczekać. Do 31 marca jest on prezentowany w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Na „głodnych” kultury czeka za to inna wystawa stała – Mały Skarb Średzki oraz wystawy czasowe.

Wystawa „Epitafia, Pomniki i Płyty Nagrobne z Kościołów Powiatu Średzkiego” skierowana jest dla pasjonatów chcących poznać genezę napisów znajdujących się na dawnych nagrobkach. Ekspozycja ma na celu przekazanie informacji i cytatów zamieszczonych na pomnikach mieszkańców powiatu. To swoista historia rodów na przestrzeni stu lat. 

Inne trwające wystawy czasowe to: „Daisy Von Pless własnymi słowami” i „75 lat klubu sportowego MLKS Polonia”.

Mały Skarb Średzki to wystawa pamiątek rodzinnych należących do kupca Otto Paula Pava. Znajdziemy na niej przede wszystkim biżuterię, monety i sztućce z przełomu XIX i XX wieku.

kosciol9–  Bardzo cieszymy się z ponownego otwarcia. Przyjmujemy w reżimie sanitarnym, co oznacza 10 osób zwiedzających jednocześnie. Nie możemy oprowadzać szkół i prowadzić lekcji muzealnych. Niemniej cieszymy się i z tej namiastki normalności. Cały czas pracujemy normalnie nad badaniami archeologicznymi i historycznymi, trwa też inwentaryzacja. Mamy ciekawe plany, jednak dużo zależy od rozwoju pandemii i obowiązujących reżimów sanitarnych. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej – podkreśla dyrektor średzkiego muzeum dr Grzegorz Borowski.

Zaplanowane na najbliższe miesiące wystawy to „Lem 2021. Widziałem przyszłość” cz.1 oraz „Krzysztof Kamil Baczyński”. Średzkie muzeum to również ciekawe imprezy i wydarzenia. Jeśli okoliczności będą sprzyjające w marcu odbędzie się Zaułek Wielkanocny oraz wernisaż wystawy „Kobieta. Malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba”. Wiele wydarzy się w muzeum w 2021 roku. Zaplanowano w nim dwie duże wystawy połączone z promocją nowych wydawnictw, rozpoczną się też przygotowania do obchodów 800. rocznicy pierwszej pisemnej wzmianki o Środzie Śląskiej (1223 r.).

Muzeum jest czynne od wtorku do piątku w godzinach 9:30–15:30 oraz w soboty i niedziele od 12 do 15. Kasa biletowa zamykana jest 30 minut wcześniej. Zachęcamy do odwiedzenia placówki.

OLO / fot. muzeum

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

hydrotech do gazety nowa reklama

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.