sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Średzkie muzeum znów otwarte

40 CommentsPo czterech miesiącach zamknięcia, 2 lutego Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej znów otworzyło swoje bramy dla zwiedzających.Osoby, które planowały obejrzeć Skarb Średzki będą musiały poczekać. Do 31 marca jest on prezentowany w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Na „głodnych” kultury czeka za to inna wystawa stała – Mały Skarb Średzki oraz wystawy czasowe.

Wystawa „Epitafia, Pomniki i Płyty Nagrobne z Kościołów Powiatu Średzkiego” skierowana jest dla pasjonatów chcących poznać genezę napisów znajdujących się na dawnych nagrobkach. Ekspozycja ma na celu przekazanie informacji i cytatów zamieszczonych na pomnikach mieszkańców powiatu. To swoista historia rodów na przestrzeni stu lat. 

Inne trwające wystawy czasowe to: „Daisy Von Pless własnymi słowami” i „75 lat klubu sportowego MLKS Polonia”.

Mały Skarb Średzki to wystawa pamiątek rodzinnych należących do kupca Otto Paula Pava. Znajdziemy na niej przede wszystkim biżuterię, monety i sztućce z przełomu XIX i XX wieku.

kosciol9–  Bardzo cieszymy się z ponownego otwarcia. Przyjmujemy w reżimie sanitarnym, co oznacza 10 osób zwiedzających jednocześnie. Nie możemy oprowadzać szkół i prowadzić lekcji muzealnych. Niemniej cieszymy się i z tej namiastki normalności. Cały czas pracujemy normalnie nad badaniami archeologicznymi i historycznymi, trwa też inwentaryzacja. Mamy ciekawe plany, jednak dużo zależy od rozwoju pandemii i obowiązujących reżimów sanitarnych. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej – podkreśla dyrektor średzkiego muzeum dr Grzegorz Borowski.

Zaplanowane na najbliższe miesiące wystawy to „Lem 2021. Widziałem przyszłość” cz.1 oraz „Krzysztof Kamil Baczyński”. Średzkie muzeum to również ciekawe imprezy i wydarzenia. Jeśli okoliczności będą sprzyjające w marcu odbędzie się Zaułek Wielkanocny oraz wernisaż wystawy „Kobieta. Malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba”. Wiele wydarzy się w muzeum w 2021 roku. Zaplanowano w nim dwie duże wystawy połączone z promocją nowych wydawnictw, rozpoczną się też przygotowania do obchodów 800. rocznicy pierwszej pisemnej wzmianki o Środzie Śląskiej (1223 r.).

Muzeum jest czynne od wtorku do piątku w godzinach 9:30–15:30 oraz w soboty i niedziele od 12 do 15. Kasa biletowa zamykana jest 30 minut wcześniej. Zachęcamy do odwiedzenia placówki.

OLO / fot. muzeum
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo trans

baner

Nie przegap tych artykułów.