Średzkie szkoły ponadpodstawowe przygotowują się na 1 września

Średzkie szkoły ponadpodstawowe przygotowują się na 1 września

Śr, 26.08.2020 23:46

1 września uczniowie wracają do szkół. W związku z tym wczoraj w Starostowie Powiatowym w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie władz powiatu, dyrekcji szkół średnich i przedstawicieli sanepidu.Tematem spotkania było omówienie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które będą obowiązywać w szkołach od 1 września. Na podstawie tych wytycznych każda ze szkół powinna opracować swój regulamin. – My już współpracujemy ze szkołami i dalej będziemy im pomagać. Przed nami bardzo trudny miesiąc - powrót z wakacji i początek szkoły. Niemniej kiedy ruszyły przedszkola, też miano obawy, lecz obeszło się bez niespodzianek. To optymistyczna wiadomość. Ponadto z wiadomości przekazywanych mi przez pracowników wynika, że szkoły są lepiej przygotowane niż przedszkola – informowała Anna Wojtasińska - Żygadło, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej.

Powiat Średzki znajduje się w tzw. zielonej strefie, co oznacza prowadzenie nauki w trybie stacjonarnym, czyli jak przed pandemią. Pozostałe dwa warianty to: kształcenie zdalne oraz wariant mieszany czyli kształcenie zdalno-stacjonarne. Obowiązują one w powiatach, gdzie służby notują największe wzrosty zakażeń.

Dyrektorki powiatowych szkół poinformowały o już podjętych działaniach i decyzjach odnośnie początku roku szkolnego. Podzieliły się też swoimi wątpliwościami, które dotyczyły: dojazdu do szkół, funkcjonowania sklepików szkolnych, mierzenia temperatury wszystkim uczniom,  konieczności przemieszczania się uczniów pomiędzy klasami (pracownie specjalistyczne wymagają tego), lekcji wychowania fizycznego. Martwiły się też o maseczki ochronne i środki do dezynfekcji . – W tym temacie chciałbym panie uspokoić, Niedługo ma trafić do nas 0,5 tony środków dezynfekujących oraz zapas maseczek. Przekażemy  je niezwłocznie. Ponadto pani skarbnik rozumie potrzebę dodatkowych wydatków i  jak zapewnia - nie będzie na takich zakupach oszczędzać – podkreślał starosta Krzysztof Szałankiewicz.

W dalszej części spotkania rozważano kwestie ozonowania pomieszczeń, zakupu termometrów, funkcjonowania izolatek szkolnych a także kosztów przetestowania kadry nauczycielskiej  – Nie jesteśmy w stanie uchronić się przed wirusem. Naszym zdaniem jest opracowanie takiej ścieżki postępowania, która będzie w naszych warunkach najlepsza i najskuteczniejsza, która - gdy pojawi się ognisko - pozwoli szybko i skutecznie zlikwidować je – podkreślała dyrektor sanepidu Wojtasińska - Żygadło. 

– Zrobimy wszystko, aby stworzyć jak najlepsze regulaminy dla uczniów oraz procedury postępowania. Bezpieczeństwo naszej młodzieży i grona pedagogicznego było, jest i będzie dla nas priorytetem – podsumował spotkanie wicestarosta Sebastian Burdzy. 

(rfp)

118332342 3446359992095191 7680698813703732190 o
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Honza powiedział(a) Więcej
  W tym upadłym kraju za moment już nie da się żyć…! 
  Policja swoją skuteczność określa prezydenckim... 30 minut temu.
 • Se01bek powiedział(a) Więcej
  Chłopie opamieętaj się i weź się do roboty, a nie męczysz swoimi wypocinami czytelników Rolanda. A jak... 58 minut temu.
 • Gość powiedział(a) Więcej
  Cała średzka milicję tak milicję wyje.....na zbity ryj i zrobić nabór nowy spoza powiatu nowych... godzinę temu.
 • wks powiedział(a) Więcej
  bardzo dobre posunięcie burmistrza bo sport trzeba wspierać 2 godziny temu.
 • 123 powiedział(a) Więcej
  Panie Paprota oczekiwałbym od pana większego zaangażowania w pracę a nie w politykę a z pewnością  i... 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.01.2021 11:55 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże,…

26.01.2021 20:05 wrote:

Na sprzedaż w Rakoszycach , mieszkanie 3 pokojowe (57 m2) z piwnicą , garażem murowanym.  Mieszkanie na parterze. ładne ustawne. łazienka …

23.01.2021 13:47 wrote:

Witam   Przyjmę ziemię do ogrodu, pod trawnik. Miejscowość Ciechów   Więcej informacji pod numerem telefonu 508358525…

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM