Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Średzkie szkoły ponadpodstawowe przygotowują się na 1 września

Średzkie szkoły ponadpodstawowe przygotowują się na 1 września

26.08. 2020

1 września uczniowie wracają do szkół. W związku z tym wczoraj w Starostowie Powiatowym w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie władz powiatu, dyrekcji szkół średnich i przedstawicieli sanepidu.

Tematem spotkania było omówienie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które będą obowiązywać w szkołach od 1 września. Na podstawie tych wytycznych każda ze szkół powinna opracować swój regulamin. – My już współpracujemy ze szkołami i dalej będziemy im pomagać. Przed nami bardzo trudny miesiąc - powrót z wakacji i początek szkoły. Niemniej kiedy ruszyły przedszkola, też miano obawy, lecz obeszło się bez niespodzianek. To optymistyczna wiadomość. Ponadto z wiadomości przekazywanych mi przez pracowników wynika, że szkoły są lepiej przygotowane niż przedszkola – informowała Anna Wojtasińska - Żygadło, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej.

Powiat Średzki znajduje się w tzw. zielonej strefie, co oznacza prowadzenie nauki w trybie stacjonarnym, czyli jak przed pandemią. Pozostałe dwa warianty to: kształcenie zdalne oraz wariant mieszany czyli kształcenie zdalno-stacjonarne. Obowiązują one w powiatach, gdzie służby notują największe wzrosty zakażeń.

Dyrektorki powiatowych szkół poinformowały o już podjętych działaniach i decyzjach odnośnie początku roku szkolnego. Podzieliły się też swoimi wątpliwościami, które dotyczyły: dojazdu do szkół, funkcjonowania sklepików szkolnych, mierzenia temperatury wszystkim uczniom,  konieczności przemieszczania się uczniów pomiędzy klasami (pracownie specjalistyczne wymagają tego), lekcji wychowania fizycznego. Martwiły się też o maseczki ochronne i środki do dezynfekcji . – W tym temacie chciałbym panie uspokoić, Niedługo ma trafić do nas 0,5 tony środków dezynfekujących oraz zapas maseczek. Przekażemy  je niezwłocznie. Ponadto pani skarbnik rozumie potrzebę dodatkowych wydatków i  jak zapewnia - nie będzie na takich zakupach oszczędzać – podkreślał starosta Krzysztof Szałankiewicz.

W dalszej części spotkania rozważano kwestie ozonowania pomieszczeń, zakupu termometrów, funkcjonowania izolatek szkolnych a także kosztów przetestowania kadry nauczycielskiej  – Nie jesteśmy w stanie uchronić się przed wirusem. Naszym zdaniem jest opracowanie takiej ścieżki postępowania, która będzie w naszych warunkach najlepsza i najskuteczniejsza, która - gdy pojawi się ognisko - pozwoli szybko i skutecznie zlikwidować je – podkreślała dyrektor sanepidu Wojtasińska - Żygadło. 

– Zrobimy wszystko, aby stworzyć jak najlepsze regulaminy dla uczniów oraz procedury postępowania. Bezpieczeństwo naszej młodzieży i grona pedagogicznego było, jest i będzie dla nas priorytetem – podsumował spotkanie wicestarosta Sebastian Burdzy. 

(rfp)

118332342 3446359992095191 7680698813703732190 o

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Panie były starosto jakich "usług medycznych"? Jeszcze może oworzycir przychodnie zamiast szpitala ...
super dzieciaczki a dla wszystkich chłopaków najserdeczniejsze życzenia...
no i super gmina miekinia!!!! nalezy działać bo ludzie potrzbuja bardzo tego szpitala

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.