czwartek 04.06.2020

Imieniny: Franciszka Karola

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku ze środków UE

Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku ze środków UE

08.04. 2020

W I kwartale br. na stronie www Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej (DIP) we Wrocławiu pojawiła się informacja o złożonych wnioskach o dofinansowanie projektów w ramach działania 1.3B RPO WD „Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców” ze środków Unii Europejskiej. Wnioski do DIP złożyło 13 podmiotów z całego Dolnego Śląska na łączną kwotę 58,3 mln zł, z czego aż 8 wniosków dotyczyło utworzenia różnego typu inkubatorów przedsiębiorczości.

W ramach naboru wnioski złożyło pięć dolnośląskich gmin tj., Gmina Bystrzyca Kłodzka, Gmina Stoszowice, Gmina Środa Śląska, Gmina Świeradów Zdrój oraz Gmina Ząbkowice Śląskie, dwie agencje rozwoju przedsiębiorczości, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz pięć przedsiębiorstw. Poniżej pełna lista złożonych wniosków wraz z wartością projektów oraz kwotą wnioskowanego dofinansowania z Unii Europejskiej:

 tabelka 1

tabelka 2

W ramach niniejszego konkursu 1.3B RPO WD pn. „Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców” można było składać wnioski dotyczące budowy/rozbudowy/ przebudowy infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców (np. inkubatory przedsiębiorczości, parki biznesu) wraz z kompleksowym uzbrojeniem terenu przeznaczonego pod działalność gospodarczą i infrastrukturą towarzyszącą (np. parkingi, drogi wewnętrzne itp.) oraz na zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wspieranej infrastruktury.

Rekomendowany termin zakończenia realizacji projektów to koniec marca 2022 roku. Termin złożenia wniosku końcowego o płatność nie może być późniejszy niż czerwiec 2023 roku. Poziom dofinansowania projektu wyniesie do 85% wartości wydatków kwalifikowanych w ramach projektu.

Konkurs w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej cieszył się dużym zainteresowaniem na Dolnym Śląsku, gdyż sumaryczna kwota dofinansowania ze złożonych wniosków sięgnęła aż 174% dostępnych środków z Unii Europejskiej w ramach tego konkursu, co oznacza, że wsparcie rozwoju przedsiębiorczości jest bardzo ważne na Dolnym Śląsku, zarówno w średniej, jak i w długiej perspektywie, stąd duże środki przeznaczone na ten cel przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Informacja Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej

 

 
Komentarzy (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie i Panowie nie oszukujmy się. Ruciński ma większość w Radzie i robi/ zrobi co zechce. I na to wygląda, że ten nieszczęsny Inkubator przepchnie, a budowa szkoły to raczej nie z tym burmistrzem.

This comment was minimized by the moderator on the site

Wniosek złożony w brew woli radnych ciekawe co oni na to ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Wniosek złożony w interesie Gminy i przedsiębiorców

This comment was minimized by the moderator on the site

w interesie gminy i przedsiębiorców jest wiele ważniejszych inwestycji np nowa szkoła !!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Będzie inkubator i będzie nowa szkoła, i na to liczę jako rodzic i młody przedsiebiorca

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

O tej średziance - nigdy nie słyszeli ci od promocji Środy Śląskiej. No bo skąd. Oni promują się sam...
To bardzo interesująca historia.
Roman Edmund Orlik - Największy as pancerny w historii Polski. Czy o nim uczą w średzkich szkołach?...
Brawo Miasto Skarbów i Marketów

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…