poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Aktywnie i twórczo z Siostrami Salezjankami

Aktywnie i twórczo z Siostrami Salezjankami

N, 28.02.2021 10:39
 •  

W obecnej sytuacji warto znaleźć czas na spotkanie z rówieśnikami i otwarcie się przed drugim człowiekiem. Takie jest właśnie zadanie Sióstr Salezjanek, które realizując projekt „Ślady nadziei”, pragną zwrócić uwagę młodzieży i dzieci na to, jak ważny jest kontakt z kolegami i koleżankami.


15 lutego Siostry Salezjanki rozpoczęły realizację projektu pt. „Ślady nadziei” współfinansowanego przez Gminę Środa Śląska, w ramach organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Projekt ma trwać rok i obejmuje regularne spotkania w formie wyjazdów krajoznawczych oraz kółek zainteresowań, są to przede wszystkim zajęcia gitarowe, artystyczne, muzyczne (schola), sportowe i teatralne.

Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia w sferze fizycznej, jak i psychicznej oraz zagospodarowanie czasu wolnego w sposób bezpieczny, aktywny i twórczy.

- Spotkania są okazją do nawiązywania nowych relacji, rozwijania talentów oraz kształtowania postaw społecznych. Dodatkowym wyzwaniem staje się dzisiaj sytuacja pandemii, gdzie dzieci i młodzi narażeni są na skutki nadmiernej izolacji oraz korzystania z Internetu – tłumaczą siostry.

Głównym zadaniem jest zapobieganie złemu samopoczuciu, które może być spowodowane ograniczeniami związanymi z pandemią Covid 19. Równie ważnym zadaniem sióstr w ramach projektu jest zachęcanie uczestników do otwartości względem drugiego człowieka oraz organizowanie spotkań, które wniosą w życie dzieci i młodzieży odrobinę nadziei na lepsze jutro.

- Podejmowane działania opierane są na systemie prewencyjnym św. Jana Bosko oraz św. Marii Dominiki Mazzarello, którzy w swoim dziele wychowania troszczyli się o integralny rozwój każdej osoby, by wychowywać dzieci i młodzież na „dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli” - informują siostry.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, chętni, którzy mają ochotę uczestniczyć w zajęciach, są proszeni o zgłaszanie się drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jak informują siostry, po zgłoszeniu zainteresowani otrzymają informację o szczegółowym planie zajęć.

Całkowity planowany koszt projektu wynosi 16 800 zł, z czego dofinansowanie z budżetu Gminy Środa Śląska stanowi 44,64%, czyli 7 500 zł, resztę pokrywa Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki.

oprac. mk

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 5 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 5 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 5 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…