piątek 22.09.2023

Imieniny: Tomasza Maurycego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Aktywnie i twórczo z Siostrami Salezjankami

2 CommentsW obecnej sytuacji warto znaleźć czas na spotkanie z rówieśnikami i otwarcie się przed drugim człowiekiem. Takie jest właśnie zadanie Sióstr Salezjanek, które realizując projekt „Ślady nadziei”, pragną zwrócić uwagę młodzieży i dzieci na to, jak ważny jest kontakt z kolegami i koleżankami.15 lutego Siostry Salezjanki rozpoczęły realizację projektu pt. „Ślady nadziei” współfinansowanego przez Gminę Środa Śląska, w ramach organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Projekt ma trwać rok i obejmuje regularne spotkania w formie wyjazdów krajoznawczych oraz kółek zainteresowań, są to przede wszystkim zajęcia gitarowe, artystyczne, muzyczne (schola), sportowe i teatralne.

Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia w sferze fizycznej, jak i psychicznej oraz zagospodarowanie czasu wolnego w sposób bezpieczny, aktywny i twórczy.

- Spotkania są okazją do nawiązywania nowych relacji, rozwijania talentów oraz kształtowania postaw społecznych. Dodatkowym wyzwaniem staje się dzisiaj sytuacja pandemii, gdzie dzieci i młodzi narażeni są na skutki nadmiernej izolacji oraz korzystania z Internetu – tłumaczą siostry.

Głównym zadaniem jest zapobieganie złemu samopoczuciu, które może być spowodowane ograniczeniami związanymi z pandemią Covid 19. Równie ważnym zadaniem sióstr w ramach projektu jest zachęcanie uczestników do otwartości względem drugiego człowieka oraz organizowanie spotkań, które wniosą w życie dzieci i młodzieży odrobinę nadziei na lepsze jutro.

- Podejmowane działania opierane są na systemie prewencyjnym św. Jana Bosko oraz św. Marii Dominiki Mazzarello, którzy w swoim dziele wychowania troszczyli się o integralny rozwój każdej osoby, by wychowywać dzieci i młodzież na „dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli” - informują siostry.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, chętni, którzy mają ochotę uczestniczyć w zajęciach, są proszeni o zgłaszanie się drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jak informują siostry, po zgłoszeniu zainteresowani otrzymają informację o szczegółowym planie zajęć.

Całkowity planowany koszt projektu wynosi 16 800 zł, z czego dofinansowanie z budżetu Gminy Środa Śląska stanowi 44,64%, czyli 7 500 zł, resztę pokrywa Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki.

oprac. mk
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

handlo trans

ogrody pawlowski trawniki www


Nie przegap tych artykułów.