piątek 16.04.2021

Imieniny: Cecyliana Bernadety

Aktywnie i twórczo z Siostrami Salezjankami

Aktywnie i twórczo z Siostrami Salezjankami

N, 28.02.2021 10:39
 •  

W obecnej sytuacji warto znaleźć czas na spotkanie z rówieśnikami i otwarcie się przed drugim człowiekiem. Takie jest właśnie zadanie Sióstr Salezjanek, które realizując projekt „Ślady nadziei”, pragną zwrócić uwagę młodzieży i dzieci na to, jak ważny jest kontakt z kolegami i koleżankami.15 lutego Siostry Salezjanki rozpoczęły realizację projektu pt. „Ślady nadziei” współfinansowanego przez Gminę Środa Śląska, w ramach organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Projekt ma trwać rok i obejmuje regularne spotkania w formie wyjazdów krajoznawczych oraz kółek zainteresowań, są to przede wszystkim zajęcia gitarowe, artystyczne, muzyczne (schola), sportowe i teatralne.

Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia w sferze fizycznej, jak i psychicznej oraz zagospodarowanie czasu wolnego w sposób bezpieczny, aktywny i twórczy.

- Spotkania są okazją do nawiązywania nowych relacji, rozwijania talentów oraz kształtowania postaw społecznych. Dodatkowym wyzwaniem staje się dzisiaj sytuacja pandemii, gdzie dzieci i młodzi narażeni są na skutki nadmiernej izolacji oraz korzystania z Internetu – tłumaczą siostry.

Głównym zadaniem jest zapobieganie złemu samopoczuciu, które może być spowodowane ograniczeniami związanymi z pandemią Covid 19. Równie ważnym zadaniem sióstr w ramach projektu jest zachęcanie uczestników do otwartości względem drugiego człowieka oraz organizowanie spotkań, które wniosą w życie dzieci i młodzieży odrobinę nadziei na lepsze jutro.

- Podejmowane działania opierane są na systemie prewencyjnym św. Jana Bosko oraz św. Marii Dominiki Mazzarello, którzy w swoim dziele wychowania troszczyli się o integralny rozwój każdej osoby, by wychowywać dzieci i młodzież na „dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli” - informują siostry.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, chętni, którzy mają ochotę uczestniczyć w zajęciach, są proszeni o zgłaszanie się drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jak informują siostry, po zgłoszeniu zainteresowani otrzymają informację o szczegółowym planie zajęć.

Całkowity planowany koszt projektu wynosi 16 800 zł, z czego dofinansowanie z budżetu Gminy Środa Śląska stanowi 44,64%, czyli 7 500 zł, resztę pokrywa Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki.

oprac. mk
powrót na górę
 • Srutek powiedział(a) Więcej
  Ruciński chyba lubi takie swojskie klimaty. 15 minut temu.
 • Moddy powiedział(a) Więcej
  Gdyby ci urzędnicy wydelegowani przez Starostę... godzinę temu.
 • Obręcz powiedział(a) Więcej
  Raz w roku udają czyściochów. godzinę temu.
 • Obręcz powiedział(a) Więcej
  Pusto i cicho w Muzeum . Pusto i cicho w Centrum KA. To... 2 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…