niedziela 28.05.2023

Imieniny: Jaromira Justa

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Aktywnie i twórczo z Siostrami Salezjankami

2 CommentsW obecnej sytuacji warto znaleźć czas na spotkanie z rówieśnikami i otwarcie się przed drugim człowiekiem. Takie jest właśnie zadanie Sióstr Salezjanek, które realizując projekt „Ślady nadziei”, pragną zwrócić uwagę młodzieży i dzieci na to, jak ważny jest kontakt z kolegami i koleżankami.


'


15 lutego Siostry Salezjanki rozpoczęły realizację projektu pt. „Ślady nadziei” współfinansowanego przez Gminę Środa Śląska, w ramach organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Projekt ma trwać rok i obejmuje regularne spotkania w formie wyjazdów krajoznawczych oraz kółek zainteresowań, są to przede wszystkim zajęcia gitarowe, artystyczne, muzyczne (schola), sportowe i teatralne.

Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia w sferze fizycznej, jak i psychicznej oraz zagospodarowanie czasu wolnego w sposób bezpieczny, aktywny i twórczy.

- Spotkania są okazją do nawiązywania nowych relacji, rozwijania talentów oraz kształtowania postaw społecznych. Dodatkowym wyzwaniem staje się dzisiaj sytuacja pandemii, gdzie dzieci i młodzi narażeni są na skutki nadmiernej izolacji oraz korzystania z Internetu – tłumaczą siostry.

Głównym zadaniem jest zapobieganie złemu samopoczuciu, które może być spowodowane ograniczeniami związanymi z pandemią Covid 19. Równie ważnym zadaniem sióstr w ramach projektu jest zachęcanie uczestników do otwartości względem drugiego człowieka oraz organizowanie spotkań, które wniosą w życie dzieci i młodzieży odrobinę nadziei na lepsze jutro.

- Podejmowane działania opierane są na systemie prewencyjnym św. Jana Bosko oraz św. Marii Dominiki Mazzarello, którzy w swoim dziele wychowania troszczyli się o integralny rozwój każdej osoby, by wychowywać dzieci i młodzież na „dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli” - informują siostry.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, chętni, którzy mają ochotę uczestniczyć w zajęciach, są proszeni o zgłaszanie się drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jak informują siostry, po zgłoszeniu zainteresowani otrzymają informację o szczegółowym planie zajęć.

Całkowity planowany koszt projektu wynosi 16 800 zł, z czego dofinansowanie z budżetu Gminy Środa Śląska stanowi 44,64%, czyli 7 500 zł, resztę pokrywa Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki.

oprac. mk
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...
Z innej beczki - czy ktoś wie gdzie Gmina Środa Śląska publikuje wyniki naborów na stanowiska ...

Lokalne ogłoszenia drobne

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

16.05.2023 17:48 wrote:

Oferuję wykonanie nowych instalacji elektrycznych w domach lub mieszkaniach. Montaż lub modernizację czy wymianę istniejących elementów ins…

17.04.2023 09:07 wrote:

Mam do oddania za darmo łóżeczko dziecięce z materacem ( może być dla dziecka do 6 lat ). Odbiór na własny koszt. Miejsce : Środa Sląska. K…

komnet internet

taxi stas