niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Bezpieczne ferie tematem spotkania w średzkim Kinie Kadr

SkomentujW ramach działań „Bezpieczne ferie”, w miniony poniedziałek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej spotkali się z młodymi mieszkańcami powiatu średzkiego. Tym razem spotkanie odbyło się w średzkim Kinie "Kadr". Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii zimowych bezpiecznie wypoczęły, a po kilkunastu dniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Głównym tematem prelekcji było bezpieczeństwo: podczas zimowych zabaw, w trakcie spędzania czasu wolnego zarówno w miejscu, jak i poza miejscem zamieszkania, podczas podróży i w ruchu drogowym.

Okres ferii to też czas mniejszej kontroli ze strony zapracowanych rodziców i opiekunów lub jej braku podczas wyjazdów na kolonie, obozy. W związku z tym funkcjonariusze starają się uświadomić dzieciom, na jakiego rodzaju zagrożenia mogą być narażone, co może stanowić dla nich pokusę i jednocześnie niebezpieczeństwo.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przybliżali dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na stokach narciarskich. Dzieci otrzymały również wskazówki co do bezpiecznych miejsc np. w których można jeździć na łyżwach. Każde spotkanie profilaktyczne, podczas którego najmłodsi przysłuchują się poradom i przestrogom przekazywanym przez mundurowych, zostaje w pamięci i zwiększa szanse na uniknięcie zagrożenia w niebezpiecznej sytuacji.

Pamiętajmy również, abyśmy w domu rozmawiali ze swoimi pociechami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Dzięki wspólnej edukacji wiedza, którą przyswoją dzieci, pomoże  bezpiecznie i beztrosko spędzić wolny, zimowy czas. 

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 223582

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.