środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. UM Fot. UM

Dlaczego naprzeciwko starostwa wciąż są wykopy w jezdni i kto za to odpowiada?

Pn, 06.09.2021 20:38
 •  

Wykopy w jezdni na ul. Wrocławskiej naprzeciwko Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej zostały wykonane na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa w związku z sierpniową awarią sieci gazowej. Prace nad usunięciem awarii wstrzymał Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków we Wrocławiu ze względu na wykopaliska archeologiczne i ochronę konserwatorską tego terenu.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. zwróciła się w połowie sierpnia do średzkiego magistratu o wydanie pozwolenia na awaryjne zajęcia pasa drogowego drogi gminnej, aby usunąć awarię sieci gazowej. Grodzeniem i oznakowaniem wykopów na zlecenie PSG sp z o. o. zajmuje się firma Rafmar z Wałbrzycha.

Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków we Wrocławiu decyzją z 17 sierpnia nakazał wstrzymanie robót budowlanych, w tym zasypiskowych, ze względu na to, że jest to teren objęty ścisłą ochroną konserwatorską, na którym znajdują się m.in. relikty średniowiecznej Bramy Wrocławskiej.

Decyzja Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu ma rygor natychmiastowej wykonalności i dlatego Polska Spółka Gazownictwa nie może zasypać wykopów i odtworzyć asfaltowej nawierzchni do odwołania decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu z 17.08.2021.

W załączeniu publikujemy skan decyzji DWKZ we Wrocławiu z 17.08.2021.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

um0001

um 002

 • 4
 • 0
 • 5
 • 0
 • 0
 • 5

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Pain T powiedział(a) Więcej
  O widzę logo, pewnie był konkurs. CZeka na nagrodę pewnie. 14 minut temu.
 • Beka powiedział(a) Więcej
  Od tamtego roku co miesiąc tacy jak Ty pisali, że zaszczepionym tydzień, dwa, może miesiąc i zejdą. Co chwila zmieniacie wersję, teraz czekasz?... 19 minut temu.
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Myślisz że sanepid nie widział tego bałaganu? Lepiej było cicho siedzieć i się nie skarżyć bo warunki nie są aż takie złe? Ludzie nie... 24 minut temu
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…