piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Na pomoc Lence ze Środy Śląskiej
Lenka, mała mieszkanka Środy Śląskiej, ma zaledwie dziewięć miesięcy, a już przecierpiała więcej niż niejeden dorosły. Dziewczynka choruje na padaczkę lekoodporną, małoocze prawej gałki oraz garb żebrowy.


- Już w okresie płodowym wiedzieliśmy, że urodzi się chora, jednak nie byliśmy przygotowani na wszystko, co zafundował nam los. W I trymestrze ciąży najprawdopodobniej wystąpiło u nas krwawienie do macierzy, które poraziło prawą stronę płodu. Wiąże się z tym zła budowa mózgowia: niedorozwój prawej półkuli mózgu z polimikrogyrią, asymetria móżdżku oraz brak ciała modzelowatego. Te wszystkie wady ośrodkowego układu nerwowego są przyczyną lekoopornej padaczki - piszą rodzice na stronie zbiórki. Lenka ma kilkanaście napadów padaczki dziennie, które trwają nawet po kilkadziesiąt minut. Dziewczynka nie rozwija się prawidłowo: nie utrzymuje kontaktu wzrokowego, nie podnosi główki, nie odwraca się na boczki. Jest wiotka, przelewa się przez ręce i ma słabe napięcie mięśniowe.

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze problem ze wzrokiem i kręgosłupem. Lena ma małoocze prawej gałki ocznej oraz zdiagnozowane półkręgi w odcinku piersiowym, przez co jest u niej widoczny „garb żebrowy”. Dziewczynka jest pod stałą opieką wielu lekarzy: neurologa, neurochirurga, okulisty, ortopedy, nefrologa, genetyka i fizjoterapeuty. Jest też przygotowywana do operacji „ostatniej szansy” (hemisferektomii lub wielopłatowej resekcji po prawej stronie mózgu), która pozwoli rodzicom zapanować nad napadami padaczkowymi,  a Lenie da szansę na normalny rozwój.

- Naszym marzeniem, jako rodziców, jest to, aby nasza kochana córeczka w przyszłości chociaż samodzielnie siedziała i jadła. I żebyśmy kiedyś usłyszeli te dwa najważniejsze słowa: „mama”, „tata”. To ona wybrała nas na swoich rodziców i dlatego my będziemy walczyć do końca o jej zdrowie i lepsze życie, a wszystkim którzy nam w tym pomogą z całego serca bardzo dziękujemy - apelują rodzice.

Leczenie Leny można wesprzeć poprzez wpłaty na zrzutce: https://zrzutka.pl/vtkma3

OLO

  • PCK powiedział(a) Więcej
    Kogo to obchodzi? 42 minut temu
  • Greg powiedział(a) Więcej
    Tusk z Trzaskiem zatruli Odrę tak jak zatruwają ludziom łby,heeeee 2 godziny temu.
  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…