wtorek 04.10.2022

Imieniny: Rozalii Edwina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Dzienny Dom Seniora wyremontowanyZakończył się remont lokalu przy ul. Daszyńskiego 16c w Środzie Śląskiej przeznaczonego na Dzienny Dom Seniora. 18 lutego gminna Komisja przeprowadziła czynności odbiorowe. Teraz średzki GOPS zajmie się wyposażeniem nowej placówki.W ramach prac modernizacyjnych burmistrz Adam Ruciński  zlecił firmie Torus wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonano pełne roboty tynkarskie, malarskie, a także instalację elektryczną, wentylacyjną oraz roboty sanitarne. Zlikwidowano również bariery architektoniczne poprzez  instalację podnośnika windowego. Kolejny etap projektu to zakup sprzętu i wyposażenia współfinansowanych ze środków ministerialnych.

- Cieszę się, że udało nam się pozyskać środki rządowe na realizację tego zadania. To dzięki staraniom i dużemu zaangażowaniu pracowników średzkiego GOPS, Gmina Środa Śląska otrzymała dotację w wysokości 215 tys. złotych. Otrzymaliśmy środki w ramach  wieloletniego programu „Senior+” na lata 2015-2020 - zaznacza Joanna Sadowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej.

Dzienny Dom Seniora w Środzie Śląskiej ma pomóc seniorom z terenu miasta i gminy Środa Śląska w jesieni życia, która bywa trudna dla osób starszych. Rodzina nie zawsze jest w stanie zaangażować się w ich problemy. - Wsparciem ma być zatem nowa placówka, która jest pierwszą placówką dziennego pobytu dla osób starszych na terenie naszej gminy – podkreśla dyrektor GOPS Joanna Sadowska. 

Dzienny Dom Seniora w Środzie Śląskiej będzie oferować ośmiogodzinny pobyt dla osób starszych, samotnych z terenu gminy Środa Śląska, w tym gorący posiłek oraz zajęcia z zakresu aktywizacji społecznej. Osoby korzystające z oferty placówki będą mogły liczyć na fachową pomoc wykwalifikowanej kadry, w tym spacery, wycieczki, terapię zajęciową oraz ćwiczenia ruchowe. Jak tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju, zorganizowane będą spotkania rekrutacyjne wśród seniorów.

Roboty budowlane w lokalu przy ul. Daszyńskiego 16c zrealizowała firma TORUS z Brzegu Dolnego. Na remont i wyposażanie tej senioralnej placówki Gmina Środa Śląska wyda łącznie ponad 335 tys. zł.

(prg) / fot. um

img 8723

img 8716
 • Zdzichu powiedział(a) Więcej
  To nie ta działka pacanie niedoinformowany. za 150 tysi to była kiedyś droga do Dino i do Biedronki. Perony za blisko milion są po drugiej stronie... 4 godziny temu.
 • Wielbiciel taniej propagandy powiedział(a) Więcej
  Franek napisał:
  Mielibyście perony od PKS za milion chyba, ale za to zostalibyście bez pieniędzy na drogi w Szczepanowie i Ciechowie, to ci interes wiec uchowaj...
  5 godzin temu.
 • Joszuła powiedział(a) Więcej
  Mnie obchodzi. 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…