sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

Uczestnicy ulicznej bójki w Środzie Śląskiej z zarzutami

Uczestnicy ulicznej bójki w Środzie Śląskiej z zarzutami

Cz, 25.02.2021 15:30
 •  

Średzcy policjanci ustalili tożsamość pięciu osób, które uczestniczyły w bójce, jaka miała miejsce w nocy na terenie miasta. Trzech mężczyzn usłyszało już zarzuty. Zatrzymanie kolejnych jest tylko kwestią czasu.


Dyżurny średzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że ulicami miasta idzie grupa osób, która głośno się zachowuje i niszczy to, co napotka na swojej drodze. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali trasę przemarszu wandali, ujawniając wybitą szybę w drzwiach budynku oraz w zaparkowanym samochodzie.

Jednocześnie policjanci uzyskali informację, że jedna z osób miała zostać pobita, a następnie wejść do pobliskiego budynku. W jednym z mieszkań mundurowi ujawnili leżącego na kanapie mężczyznę z widoczną, krwawiącą raną głowy. Udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie powiadomili pogotowie, które zabrało 21-letniego mieszkańca powiatu średzkiego do szpitala.

Na miejscu ujawniono m.in. drewnianą pałkę, zabezpieczono ślady, wykonano oględziny miejsca zdarzenia.

431 75749

Policjanci ustalili, że pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do nieporozumienia, a następnie wywiązała się między nimi bójka, podczas której wszystkie osoby zadawały sobie nawzajem ciosy pięściami i nogami. W jej wyniku średniego uszczerbku na zdrowiu w postaci urazu głowy doznał jeden z uczestników, znaleziony przez mundurowych w mieszkaniu 21-letni mieszkaniec powiatu średzkiego.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili tożsamość osób, które uczestniczyły w zdarzeniu. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 i 24 lat, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili trzem osobom, w tym również 21-latkowi, który najbardziej ucierpiał, zarzut udziału w bójce. Trwają czynności zmierzające do przedstawienia zarzutu pozostałym uczestnikom zdarzenia.

Przestępstwo udziału w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku w postaci spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Wiki powiedział(a) Więcej
  Przyjedź do Proszkowa zobaczysz jak wygląda "wizytówka" wsi 2 godziny temu.
 • SEBIX powiedział(a) Więcej
  TO SAMO DZIEJE SIĘ ZE SPERMĄ,TEŻ SĄ BRAKI 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  nie znam stawu w Proszkowie,ale jeśli chodzi o staw w Juszczynie, to nigdy nie wysychał i... 4 godziny temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…