piątek 16.04.2021

Imieniny: Cecyliana Bernadety

Uczestnicy ulicznej bójki w Środzie Śląskiej z zarzutami

Uczestnicy ulicznej bójki w Środzie Śląskiej z zarzutami

Cz, 25.02.2021 15:30
 •  

Średzcy policjanci ustalili tożsamość pięciu osób, które uczestniczyły w bójce, jaka miała miejsce w nocy na terenie miasta. Trzech mężczyzn usłyszało już zarzuty. Zatrzymanie kolejnych jest tylko kwestią czasu.Dyżurny średzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że ulicami miasta idzie grupa osób, która głośno się zachowuje i niszczy to, co napotka na swojej drodze. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali trasę przemarszu wandali, ujawniając wybitą szybę w drzwiach budynku oraz w zaparkowanym samochodzie.

Jednocześnie policjanci uzyskali informację, że jedna z osób miała zostać pobita, a następnie wejść do pobliskiego budynku. W jednym z mieszkań mundurowi ujawnili leżącego na kanapie mężczyznę z widoczną, krwawiącą raną głowy. Udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie powiadomili pogotowie, które zabrało 21-letniego mieszkańca powiatu średzkiego do szpitala.

Na miejscu ujawniono m.in. drewnianą pałkę, zabezpieczono ślady, wykonano oględziny miejsca zdarzenia.

431 75749

Policjanci ustalili, że pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do nieporozumienia, a następnie wywiązała się między nimi bójka, podczas której wszystkie osoby zadawały sobie nawzajem ciosy pięściami i nogami. W jej wyniku średniego uszczerbku na zdrowiu w postaci urazu głowy doznał jeden z uczestników, znaleziony przez mundurowych w mieszkaniu 21-letni mieszkaniec powiatu średzkiego.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili tożsamość osób, które uczestniczyły w zdarzeniu. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 i 24 lat, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili trzem osobom, w tym również 21-latkowi, który najbardziej ucierpiał, zarzut udziału w bójce. Trwają czynności zmierzające do przedstawienia zarzutu pozostałym uczestnikom zdarzenia.

Przestępstwo udziału w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku w postaci spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
powrót na górę
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Mój syn trenował z Kogutkami kilka lat, jesli chodzi... 8 minut temu.
 • Hel powiedział(a) Więcej
  Gratuluję wiedzy patriotycznej.  Proszę zapoznać... 15 minut temu.
 • Sąsiad powiedział(a) Więcej
  Pozytywne spotkanie  26 minut temu.
 • janina powiedział(a) Więcej
  ilu seniorów uczestniczyło z poszczególnych gmin?... 32 minut temu

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…