Gmina Środa Śląska dysponuje aktualnie węglem frakcji orzech i groszek w łącznej ilości blisko 590 ton z rządowego programu zakupu węgla po preferencyjnej cenie. W ramach sprzedaży końcowej, możliwe będzie zakupienie węgla po cenie obniżonej o 200 zł tj. 1790 zł/tonę w jednym z 3 składów: w Środzie Śląskiej przy ul. Ogrodnickiej, Komornikach lub Szczepanowie.
Nowelizacja tzw. ustawy węglowej wydłużyła okres sprzedaży węgla do 31 lipca br. lub do wyczerpania zapasów węgla w składach. W związku z tym, osoby, które wcześniej skorzystały już z preferencyjnego zakupu węgla i są zainteresowane kupnem dodatkowej ilości surowca, powinny złożyć nowy wniosek o zakup węgla po preferencyjnej cenie w ramach sprzedaży końcowej. Co ważne, nie obowiązuje już limit ilościowy węgla – możliwe jest zakupienie dowolnej ilości z racjonalnym przeznaczeniem na potrzeby gospodarstwa domowego!
Uruchomienie sprzedaży końcowej węgla w Gminie Środa Śląska i jednocześnie przyjmowanie nowych wniosków rozpocznie się 8 maja i potrwa do 30 czerwca br. - decyduje kolejność wpływu wniosku lub dostępność węgla w jednym z 3 składów.
Osoby, które do tej pory nie zakupiły węgla w ramach rządowego programu, ale posiadają zaświadczenia z datą ważności do 30.04.2023 mogą skorzystać ze sprzedaży końcowej w ramach tych zaświadczeń, a ich ważność zostaje przedłużona do 31 lipca br. lub do wyczerpania zapasów węgla w składach. Warunkiem skorzystania ze sprzedaży końcowej węgla jest prawo do dodatku węglowego oraz posiadanie pieca na paliwo stałe.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz w trosce o komfort mieszkańców, składanie nowych wniosków o zakup węgla po preferencyjnej cenie w ramach sprzedaży końcowej możliwe będzie, tak jak do tej pory, w punkcie obsługi klienta w holu Dworca Autobusowego przy ul. Legnickiej 29 w dniach 8-12 maja br. W późniejszym okresie zapraszamy mieszkańców do Urzędu Miejskiego, pokój A6.
Poniżej wzór wniosku o zakup węgla po preferencyjnej cenie w ramach sprzedaży końcowej.
Urząd Miejski w Środzie Śląskiej
1. <Lepszy dobór kadry....< To teoria, a praktyka jest taka, że UM zmienił się ...