sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

Im los zwierząt nie jest obojętny!

Im los zwierząt nie jest obojętny!

Śr, 01.08.2018 15:50

Pracownicy Przychodni Weterynaryjnej w Środzie Śląskiej to ludzie, dla których szczególnie ważny jest los naszych mniejszych braci. Ich zaangażowanie w pomoc zwierzętom jest nieoceniona i co warto podkreślić, często czyniona nieodpłatnie.


Jak mówią, pracują przez 24 h 7 dni w tygodniu. Zawsze gotowi do działania. Jednak jak sama nazwa wskazuje jest to przychodnia - miejsce pomocy doraźnej. Nie mają oni miejsca na przechowywanie bezdomnych zwierząt. Pomimo tego każde otrzymuje od nich należytą opiekę, w miarę możliwości. 

I właśnie możliwości nachodzi kres. Niedawno troje bezdomnych kociąt trafiło do placówki w fatalnym stanie zdrowotnym. Po długiej rekonwalescencji wróciły do stuprocentowej sprawności. Są odrobaczone, zadbane higienicznie i czkają na nowych właścicieli. 

Doskwierają upały i każde z nich zapewne marzy o wygodnym i zacienionym miejscu, gdzie w spokoju odpoczną po wizycie u weterynarza. Może akurat planujesz, nowe zwierzątko domowe? Pamiętaj - zwierzęta, które otrzymały pomoc, są szczególnie kochające i we wspaniały sposób potrafią podziękować.  

- Mam kotka z tej przychodni jestem przeszczęśliwa, że zaadaptowałam kotkę. Kotki są zadbane i warto przygarnąć któregoś - czytamy we wpisie pani Weroniki na portalu społecznościowym.

IREK, JULEK i JADZIA CZEKAJĄ NA NOWY DOM. 

 Irek bez ogonka, to biało-buro-pręgowany  kocurek w wieku około 3 miesięcy. Bardzo lubi się bawić, załatwia się do kuwety.

Julek, to czarny kocurek w wieku około 2 miesięcy. Jest jeszcze mały, ale w zabawie dorównuje Irkowi. Załatwia się do kuwety.

Jadzia bez oczka, to trójkolorowa kotka. Jest trochę strachliwa, ale lubi się bawić z innymi kotkami. Załatwia się do kuwety.

- Nowym właścicielom Gmina Środa Śląska zrefunduje szczepienie oraz sterylizację kotów - informuje lekarz z przychodni Weterynaryjnej w Środzie Śląskiej przy ul. Targowej 3 i przypomina o sterylizacji zwierzaków, która często ratuje im życie.

 (kb) fot. Przychodnia Weterynaryjna

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Wiki powiedział(a) Więcej
  Przyjedź do Proszkowa zobaczysz jak wygląda "wizytówka" wsi 3 godziny temu.
 • SEBIX powiedział(a) Więcej
  TO SAMO DZIEJE SIĘ ZE SPERMĄ,TEŻ SĄ BRAKI 3 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  nie znam stawu w Proszkowie,ale jeśli chodzi o staw w Juszczynie, to nigdy nie wysychał i... 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…