niedziela 17.10.2021

Imieniny: Małgorzaty Wiktora

Cześć i Chwała Bohaterom

Cześć i Chwała Bohaterom

Śr, 01.08.2018 18:36

O Powstaniu Warszawskim napisano tak wiele, że ciężko cokolwiek dodać. Pisząc to siedzę w klimatyzowanym biurze, w domu czeka na mnie rodzina z obiadem.


Jak każdy mam zmartwienia, problemy, radości i plany na jutro. W tych warunkach ruszenie do zwykłej bójki jest dla mnie nawet nie do pomyślenia. Z tej perspektywy łatwo wdać się w dyskusję nad sensem powstania. Ale kiedy 74 lata temu rozpoczęto Powstanie Warszawskie, to przez te moje dwie godziny siedzenia w fotelu, Warszawiacy poczuli WOLNOŚĆ.

Niespełna 5 lat okupacji, niewyobrażalnego okrucieństwa i upodlenia nagle mogło się skończyć. Historia pokazała, że zryw budowany nawet największymi pobudkami nie prowadzi do sukcesu w wymiarze militarnym. Ale to dziś nie ma znaczenia, liczy się to co w duszy, bo wymiarze duchowym liczonym uderzeniami uwolnionego serca odnieśli sukces w każdym aspekcie.

Kolejny raz w Środzie Śląskiej grupa mieszkańców zorganizowała obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Chylę czoła przed nimi, mimo wysokiej temperatury znaleźli czas, aby uczcić heroizm Powstańców. To Ci ludzie uczą historii, bo to na nich z zachwytem patrzyły stojące na ulicach dzieci. I jest szansa, że te dzieci za 20 lat też będą pamiętały.

Nie było tam władz Powiatu, Miasta, nie było przedstawicieli Policji czy Szkoły. Ale byli Oni! Nie można mieć żalu do nieobecnych, za to warto podkreślić tych, którzy pamiętają. Mam nadzieję, że za rok obchody się powtórzą, a grupa uczestników się powiększy. Bo jesteśmy winni wdzięczność i pamięć idącym z pięściami na czołgi, to dzięki nim siedzę sobie w fotelu, dzięki nim jestem wolnym Polakiem.

(lp) fot. Wime

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Michał powiedział(a) Więcej
  Widać że wojt nietutejszy skoro największego komucha wstrętnego mianuje rektorem. Brak słów!  2 godziny temu.
 • Ols powiedział(a) Więcej
  Pierwszy malczycki komuch  3 godziny temu.
 • Emerytka powiedział(a) Więcej
  Brawo i tak trzymać. Dziękuję za normalność. 3 godziny temu.
 • Klient powiedział(a) Więcej
  Super Mariusz - jesteś mega wyjątkowy BRAWO! 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…