sobota 02.07.2022

Imieniny: Jagody Urbana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Incydent na Święcie Wina i półnaga kobieta - raport straży miejskiej
W pierwszej połowie września Straż Miejska w Środzie Śląskiej wzywana była wielokrotnie do przeróżnych zdarzeń. Oto niektóre nich.


Szczury na działkach 

04.09.2018 r. w godzinach południowych funkcjonariusze Straży Miejskiej

udali się na działkę mieszczącą się na ul. Śląskiej w Środzie Śląskiej w związku z wylewaniem nieczystości stałych.

- W związku z nieprzyjemnym zapachem w miejscu tym gromadzą się szczury. Przeprowadzono rozmowę z właścicielem działki, który zobowiązał się do jej uporządkowania i zaprzestania tam działalności przez usunięcie stojącego tam pawilonu handlowego – informują strażnicy.

Nielegalne śmietnisko?

05.09.2018 r. w godzinach porannych patrol udał się do miejscowości Kryniczno w związku ze zgłoszeniem dotyczącym wywozu i składowania dużej ilości śmieci komunalnych na terenie kopalni kruszywa.

- Na miejscu nie stwierdzono żadnego samochodu wywożącego odpady. Wykonano dokumentację fotograficzną, którą przekazano do wydziału KŚR w Urzędzie Miejskim – raportuje Straż Miejska.

Sterta słomy

05.09.2018 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się do sołectwa Brodno w związku ze zgłoszeniem o składowaniu sterty słomy.

- Po przybyciu na miejsce stwierdzono składowanie słomy. Wykonano dokumentację  fotograficzną z daleka, ponieważ właściciel nie wpuścił funkcjonariuszy na posesję. Zdjęcia wykonane były w celu ustalenia czy słoma znajduje się w odpowiedniej odległości od zabudowań. Całą dokumentację przekazano do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  – wyjaśnia Straż Miejska.

Lis w Ciechowie

06.09.2018 r. w godzinach wieczornych strażnicy udali się do Ciechowa w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pojawienia się tam lisa.

- Po przybyciu na miejsce nie stwierdzono zwierzęcia. Jednakże funkcjonariusz, ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców,  systematycznie je kontrolują – podkreślają pracownicy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Mężczyzna po spożyciu alkoholu

08.09.2018 r. w godzinach nocnych, strażnicy pełniący wspólny patrol z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji, udali się do miejscowości położonej na terenie gminy Środa Śląska w związku ze zgłoszeniem dotyczącym leżącego mężczyzny w progu bloku mieszkalnego.

- Po przybyciu na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Dobudzony mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu. Nie potrzebował pomocy medycznej. Oddalił się do miejsca zamieszkania – raportują strażnicy.

Huk na Święcie Wina

Także w sobotę podczas Święta Wina w Środzie Śląskiej funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o głośnym wybuchu i o użyciu przez jednego z wystawców materiałów hukowych w odległości około 1.5 metra od uczestników imprezy, co spowodowało poważny niepokój wśród dzieci oraz osób starszych.

- Na miejscu zastano sprawcę, wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Został poinformowany, że nie ma zgody na używanie tego typu materiałów. Wezwano drugi patrol Straży Miejskiej, który miał wspólną służbę z policjantem. Sprawca wykroczenia został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji, gdzie został przekazany funkcjonariuszom i przeprowadzono dalsze czynności służbowe – tłumaczy Straż Miejska.

Półnaga kobieta

Także 08.09.2018 r. w godzinach popołudniowych patrol udał się na ul. Legnicką w Środzie Śląskiej w związku z zgłoszeniem o rozbierającej się kobiecie przebywającej na terenie zielonym między blokami.

- Po przybyciu na miejsce zauważona została kobieta niekompletnie ubrana (brak ubrań od pasa w dół), dziwnie się zachowująca. Kobieta była pod wpływem alkoholu. W czasie prowadzonych czynności pojawił się mąż, który zaprowadził żonę do mieszkania – czytamy w raporcie.

Pijany mężczyzna

Tego samego dnia w godzinach wieczornych dyżurny otrzymał zgłoszenie o  nietrzeźwym mężczyźnie leżącym między stolikami na pl. Wolności w Środzie Śl.

- Mężczyzna leżał pod stolikami podczas imprezy odbywającej się w mieście, co zagrażało jego życiu i zdrowiu. Przetransportowano go do PODZ przy Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej – informują strażnicy.

Kolejna osoba po spożyciu alkoholu

09.09.2018 r. w godzinach nocnych Straż Miejska otrzymała zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku na pl. Wolności w Środzie Śl.

- Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla swojego życia i zdrowia. Został obudzony. Wyjaśnił, że nie potrzebuje pomocy medycznej, po czym został przewieziony do KPP w Środzie Śląskiej w celu wytrzeźwienia - podsumowuje SM.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

  • sołtys powiedział(a) Więcej
    Wioletta Borkowska obnażyła fałsz Gruchy, w końcu 3 godziny temu.
  • Michał powiedział(a) Więcej
    Brawo Arkadiusz Paweł i Mirek...... Reszta do wymiany..... Dupo wlaxy..... Wiola a ty już się nie wypowiadaj proszę.... 6 godzin temu.
  • Ujazd gorny powiedział(a) Więcej
    Nie było widać w górnym policji a staw był pełny aż brakowało miejsca i ludzie odjeżdżali 12 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…