niedziela 17.10.2021

Imieniny: Małgorzaty Wiktora

Incydent na Święcie Wina i półnaga kobieta - raport straży miejskiej

Incydent na Święcie Wina i półnaga kobieta - raport straży miejskiej

Śr, 19.09.2018 10:08
 •  

W pierwszej połowie września Straż Miejska w Środzie Śląskiej wzywana była wielokrotnie do przeróżnych zdarzeń. Oto niektóre nich.


Szczury na działkach 

04.09.2018 r. w godzinach południowych funkcjonariusze Straży Miejskiej

udali się na działkę mieszczącą się na ul. Śląskiej w Środzie Śląskiej w związku z wylewaniem nieczystości stałych.

- W związku z nieprzyjemnym zapachem w miejscu tym gromadzą się szczury. Przeprowadzono rozmowę z właścicielem działki, który zobowiązał się do jej uporządkowania i zaprzestania tam działalności przez usunięcie stojącego tam pawilonu handlowego – informują strażnicy.

Nielegalne śmietnisko?

05.09.2018 r. w godzinach porannych patrol udał się do miejscowości Kryniczno w związku ze zgłoszeniem dotyczącym wywozu i składowania dużej ilości śmieci komunalnych na terenie kopalni kruszywa.

- Na miejscu nie stwierdzono żadnego samochodu wywożącego odpady. Wykonano dokumentację fotograficzną, którą przekazano do wydziału KŚR w Urzędzie Miejskim – raportuje Straż Miejska.

Sterta słomy

05.09.2018 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się do sołectwa Brodno w związku ze zgłoszeniem o składowaniu sterty słomy.

- Po przybyciu na miejsce stwierdzono składowanie słomy. Wykonano dokumentację  fotograficzną z daleka, ponieważ właściciel nie wpuścił funkcjonariuszy na posesję. Zdjęcia wykonane były w celu ustalenia czy słoma znajduje się w odpowiedniej odległości od zabudowań. Całą dokumentację przekazano do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  – wyjaśnia Straż Miejska.

Lis w Ciechowie

06.09.2018 r. w godzinach wieczornych strażnicy udali się do Ciechowa w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pojawienia się tam lisa.

- Po przybyciu na miejsce nie stwierdzono zwierzęcia. Jednakże funkcjonariusz, ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców,  systematycznie je kontrolują – podkreślają pracownicy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Mężczyzna po spożyciu alkoholu

08.09.2018 r. w godzinach nocnych, strażnicy pełniący wspólny patrol z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji, udali się do miejscowości położonej na terenie gminy Środa Śląska w związku ze zgłoszeniem dotyczącym leżącego mężczyzny w progu bloku mieszkalnego.

- Po przybyciu na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Dobudzony mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu. Nie potrzebował pomocy medycznej. Oddalił się do miejsca zamieszkania – raportują strażnicy.

Huk na Święcie Wina

Także w sobotę podczas Święta Wina w Środzie Śląskiej funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o głośnym wybuchu i o użyciu przez jednego z wystawców materiałów hukowych w odległości około 1.5 metra od uczestników imprezy, co spowodowało poważny niepokój wśród dzieci oraz osób starszych.

- Na miejscu zastano sprawcę, wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Został poinformowany, że nie ma zgody na używanie tego typu materiałów. Wezwano drugi patrol Straży Miejskiej, który miał wspólną służbę z policjantem. Sprawca wykroczenia został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji, gdzie został przekazany funkcjonariuszom i przeprowadzono dalsze czynności służbowe – tłumaczy Straż Miejska.

Półnaga kobieta

Także 08.09.2018 r. w godzinach popołudniowych patrol udał się na ul. Legnicką w Środzie Śląskiej w związku z zgłoszeniem o rozbierającej się kobiecie przebywającej na terenie zielonym między blokami.

- Po przybyciu na miejsce zauważona została kobieta niekompletnie ubrana (brak ubrań od pasa w dół), dziwnie się zachowująca. Kobieta była pod wpływem alkoholu. W czasie prowadzonych czynności pojawił się mąż, który zaprowadził żonę do mieszkania – czytamy w raporcie.

Pijany mężczyzna

Tego samego dnia w godzinach wieczornych dyżurny otrzymał zgłoszenie o  nietrzeźwym mężczyźnie leżącym między stolikami na pl. Wolności w Środzie Śl.

- Mężczyzna leżał pod stolikami podczas imprezy odbywającej się w mieście, co zagrażało jego życiu i zdrowiu. Przetransportowano go do PODZ przy Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej – informują strażnicy.

Kolejna osoba po spożyciu alkoholu

09.09.2018 r. w godzinach nocnych Straż Miejska otrzymała zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku na pl. Wolności w Środzie Śl.

- Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla swojego życia i zdrowia. Został obudzony. Wyjaśnił, że nie potrzebuje pomocy medycznej, po czym został przewieziony do KPP w Środzie Śląskiej w celu wytrzeźwienia - podsumowuje SM.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Michał powiedział(a) Więcej
  Widać że wojt nietutejszy skoro największego komucha wstrętnego mianuje rektorem. Brak słów!  59 minut temu.
 • Ols powiedział(a) Więcej
  Pierwszy malczycki komuch  2 godziny temu.
 • Emerytka powiedział(a) Więcej
  Brawo i tak trzymać. Dziękuję za normalność. 2 godziny temu.
 • Klient powiedział(a) Więcej
  Super Mariusz - jesteś mega wyjątkowy BRAWO! 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…