środa 03.03.2021

Imieniny: Maryny Kunegundy

Iwona Agnieszka Łebek odwołana z funkcji zastępcy burmistrza

Iwona Agnieszka Łebek odwołana z funkcji zastępcy burmistrza

Cz, 05.12.2019 23:20

- Podjąłem bardzo ważną decyzję kadrowo – samorządową i ona została wdrożona (…). 25 listopada odwołałem Panią Iwonę Agnieszkę Łebek z funkcji zastępcy burmistrza Środy Śląskiej (…) - poinformował na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Adam Ruciński.- Tym samym od dnia 25 listopada nie ma zastępcy burmistrza Środy Śląskiej, bo odwołanie następuje ze skutkiem natychmiastowym w dniu podjęcia. Oczywiście inną kwestią są kwestie dotyczące stosunku pracowniczego (…). Jest to miesięczny okres wypowiedzenia - mówił burmistrz.

Przypomnijmy. Zastępcą burmistrza Środy Śląskiej od 27 lutego br. była p. Iwona Agnieszka Łebek, która od 27 maja przebywała na nieprzerwanym zwolnieniu lekarskim L4, o czym informowaliśmy 5 listopada na łamach naszej gazety.

- Motywy myślę, że są oczywiste (...) będzie podobnie, jak funkcjonuje to w innych, ościennych gminach. Nie ma zastępcy (...) i w tym wypadku główną osobą wspierającą jest sekretarz w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej Pan Marcin Nowakowski. 182 dni praktykowałem pracę bez zastępcy i widać da się tak funkcjonować. Nikogo nie powołuję na to stanowisko – zaznaczył burmistrz. - Pan sekretarz ma stosowne pełnomocnictwa. Wiele decyzji i kompetencji jest właśnie scedowanych na sekretarza, do którego mam zaufanie i z którym jak Państwo wiecie współpracujemy od kwietnia 2015 roku na różnych funkcjach. (…) Jeżeli mamy racjonalizować (...), ta decyzja przyniesie daleko idące oszczędności. Mam nadzieje, że zostaną przekazane na wydatki inwestycyjne, bo takich bym sobie życzył – podkreślił burmistrz Adam Ruciński.

- Jest to informacja dająca dużą ulgę finansową, organizacyjną oraz wizerunkową dla gminy – podsumował przewodniczący rady Jerzy Kryciński.

(kb) / fot. um
powrót na górę
 • Kominowy powiedział(a) Więcej
  Prawda jest taka, że jako mieszkaniec ŚŚ złożyłem papiery pomijając nasz Urząd Szanowny, i dostałem... 2 minut temu
 • Znajomy powiedział(a) Więcej
  Jego kara i tak niska życia nie wróci ani zdrowia dziecka tylko jeszcze będziemy z podatków mordercę utrzymywac  12 minut temu.
 • Domi powiedział(a) Więcej
  Znowu niby wójt pozuje do zdjęcia jaki on jest zaradny myślałby kto ha ha ha ha 19 minut temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Czy to prawda, że w Środzie Śląskiej nabór na unijne dotacje do wymiany pieców będzie dopiero w czerwcu... 38 minut temu.
 • Adaś powiedział(a) Więcej
  Adam polemizujesz już sam ze sobą ?? Strach pomyśleć co będziesz wypisywał po 2 w nocy :( 2 godziny temu.
 • Jasność powiedział(a) Więcej
  Ta SM tak serio??? W Dacię do bagażnika wejdzie im pies, lub na stare koce na tylne siedzenia... wystarczy... 2 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

0
RAZEM