Wydrukuj tę stronę
Nowe chodniki przy ul. Skłodowskiej-Curie i Baczyńskiego

Nowe chodniki przy ul. Skłodowskiej-Curie i Baczyńskiego

Wt, 10.11.2020 11:30

28 października w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej podpisano umowę na budowę chodników przy ul. Skłodowskiej-Curie i Baczyńskiego w Środzie Śląskiej. Koniec prac budowlanych planowany jest na połowę grudnia. Wartość inwestycji to 257 tys. zł.Zgodnie z umową o prace budowlane, podpisaną przez burmistrza Adama Rucińskiego zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, inwestycja na średzkim osiedlu obejmują budowę nowych chodników przy ul. Skłodowskiej-Curie i Baczyńskiego o szer. 1,5 m o łącznej długości 354 m wraz z wjazdami do posesji i zielenią.

To bardzo ważny ciąg chodników ponieważ będzie służyć m.in. dzieciom z osiedla Piastów Śląskich, które pokonują ten odcinek w drodze do szkoły, a dodatkowo tymi ulicami poruszają się busy Średzkiej Komunikacji Publicznej  – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński, radny z okręgu obejmującego ul. Skłodowskiej Curie i Baczyńskiego.

Roboty drogowe wykona firma WOD-BRUK z Prochowic, która wygrała przetarg z ofertą o wartości 257 tys. zł. Całość inwestycji będzie sfinansowana z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych, z którego Gmina Środa Śląska otrzymała w lipcu br. ponad 1,8 mln zł. - Jestem bardzo zadowolony z rozpoczęcia tej inwestycji, zwłaszcza, że był to mój wniosek do budżetu Gminy jeszcze z 2019 roku  – podkreśla radny Jerzy Kryciński.

(prg)