Wydrukuj tę stronę
Nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3

Nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3

Pt, 30.10.2020 10:03

Dzięki znaczącym funduszom przeznaczonym przez Radę Miejską w Środzie Śląskiej na rozwój szkół, średzka „Trójka” zyskała nowy plac zabaw.W poniedziałek 26 października zakończyły się prace nad wykonaniem II etapu tego placu. Inwestycja ta kosztowała ponad 150 tys. złotych.

Rok temu przy świetlicy szkoły przy ul. Górnej oddano do użytku poliuretanowe boisko do gry w piłkę nożną. Od wczoraj dzieci mogą też korzystać z nowoczesnego, bezpiecznego placu zabaw, w skład którego wchodzą m. in. huśtawki, ścianki wspinaczkowe, drabinki, zjeżdżalnia i trampolina. Jest on również cały pokryty nawierzchnią poliuretanową.

Inwestycja jest jedną z pierwszych zaplanowanych do realizacji w ramach wyrównywania standardów między Szkołą Podstawową nr 3 i planowaną nową placówką na Winnej Górze.

W następnej kolejności szkoła ma zyskać nowe ogrodzenie oraz dodatkowe miejsce rekreacyjne na tyłach budynku, na pozyskanej na jej potrzeby przyległej działce. W jego zagospodarowanie zaangażowała się działająca w szkole aktywnie Rada Rodziców.

W ciągu najbliższych trzech lat w placówce planowane jest również m. in. dobudowanie windy wraz z podjazdem oraz doposażenie szkolnych gabinetów w nowoczesne meble i pomoce naukowe, a także nowy monitoring. Jeśli uda się zachować takie tempo zmian, za trzy lata „Trójka” w niczym nie będzie odstawała od nowo wybudowanej szkoły.

Emilia Latos