sobota 02.07.2022

Imieniny: Jagody Urbana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Odbiór końcowy Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości
W drugiej dekadzie maja odbyły się końcowe odbiory branżowe Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Obiekt ma już też pozwolenie na użytkowanie.

Obiekt Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości – elewacja wschodnia Obiekt Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości – elewacja wschodnia


Podczas czynności odbiorowych budynku i terenu wokół nowego gminnego obiektu biurowo-konferencyjnego weryfikowano jakość i parametry prac budowlanych i instalacyjnych  oraz systemów elektronicznych i sterowania inteligentnego, w które został wyposażony obiekt Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Spółdzielczej.

image003sip- W budynku zastosowano system wentylacji mechanicznej z obrotowym wymiennikiem ciepła, który zagwarantuje jego wysoką wydajność elektryczną – tłumaczył podczas czynności odbiorowych Mateusz Pokorski z podwykonawczej firmy AFFA z Ujazdu Górnego. – Dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej technologii oraz 2 układom klimatyzacji centralnej, budynek będzie generował niskie koszty zużycia energii elektrycznej i gazu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – podkreślał Mateusz Pokorski. Do zmniejszenia zużycia prądu przyczynią się także zamontowane panele fotowoltaiczne o mocy 13 Kw.

image005sip– Cieszę się, że udało nam się ten projekt doprowadzić do końca, choć niektórzy wątpili w tę inwestycję. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w tym obiekcie gwarantują jego energooszczędność, a sam Inkubator będzie przestrzenią do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości – podkreśla Rafał Ratuszniak, lider projektu budowy Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości, p.o. kierownika Wydziału Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO średzkiego magistratu.

image007sip

Przepompownia ścieków dedykowana dla obiektu ŚIP

W nowoczesnym, dwukondygnacyjnym biurowcu Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości o pow. użytkowej 913 m2. znajduje się m. in. 18 w pełni wyposażonych biur o pow. od 11 m2 do 60 m2, przestronny open space, sala spotkań oraz komfortowa i nowoczesna sala konferencyjna mieszcząca 80 osób z zapleczem technicznym, wyposażona w projektor, ekrany i system nagłośnienia. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiada wewnętrza sieć światłowodową.

image009sip- Dziękuję wszystkim współpracownikom i osobom zaangażowanym w ten projekt za wsparcie i pomoc w realizacji tej dużej inwestycji – mówił podczas czynności odbiorowych Aleksander Staśko z firmy KIZ s.c. – Dziękuję także panu burmistrzowi za zaufanie i powierzenie nam tego projektu. Było to dla nas nowe wyzwanie, któremu mamy nadzieję sprostaliśmy.

image011sip

Pomieszczenie biurowe na parterze ŚIP

image013sip- Było kilka problemów, które zdarzają się na każdej budowie, jednak jakość wykonawcy i zaangażowanie Gminy oraz jej pracowników pozwoliło rozwiązać wszystkie trudności i szczęśliwie zakończyć inwestycję – zaznacza Piotr Sudoł, kierownik budowy Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

image015sip

Sala konferencyjna Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości

Budowa obiektu jest współfinansowana w 85% ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Jej wartość to blisko 7 mln zł. Koszt pokryty ze środków własnych Gminy to zaledwie 1.124 zł/m2 (cena netto: 904 zł/m2) wykonanej powierzchni użytkowej obiektu.

image017sip

Foyer sali konferencyjnej Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości

image019sip- Etap budowy obiektu jest zakończony, obecnie wyłaniamy wykonawcę wyposażenia całego budynku w meble oraz przygotowujemy postępowanie na zakup sprzętu IT wraz z oprogramowaniem. Oficjalne otwarcie Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości zaplanowane jest na IIII kw. br. –  wskazuje burmistrz Adam Ruciński.

Po wyposażeniu i uruchomieniu, Średzki Inkubator Przedsiębiorczości zapewni osobom rozpoczynającym i prowadzącym działalność gospodarczą kompleksowe wsparcie. Chodzi o preferencyjne warunki dostępu do lokali biurowych, IT oraz specjalistycznych usług doradczych i szkoleniowych. W planach średzki inkubator będzie miejscem wydarzeń biznesowych, promujących lokalnych i subregionalnych przedsiębiorców, szczególnie młodych, w nowoczesnych branżach.

(prg)

image021sip

Przedstawiciele firmy KIZ Staśko s.c., burmistrz i lider projektu z pozwoleniem na użytkowanie Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości

image023sip

image025sip

image027sip

image029sip

image031sip

przechwytywanie w trybie pelnoekranowym 2022 06 14 160832

image035sip

Komisja odbiorowa Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości

  • sołtys powiedział(a) Więcej
    Wioletta Borkowska obnażyła fałsz Gruchy, w końcu 3 godziny temu.
  • Michał powiedział(a) Więcej
    Brawo Arkadiusz Paweł i Mirek...... Reszta do wymiany..... Dupo wlaxy..... Wiola a ty już się nie wypowiadaj proszę.... 6 godzin temu.
  • Ujazd gorny powiedział(a) Więcej
    Nie było widać w górnym policji a staw był pełny aż brakowało miejsca i ludzie odjeżdżali 12 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…