środa 29.11.2023

Imieniny: Błażeja Saturnina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Średzka firma GAAG z decyzją o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

SkomentujGAAG ze Środy Śląskiej, jedna z wiodących firm w produkcji betonu architektonicznego oraz jego dystrybucji otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu przedsiębiorstwo zainwestuje w budowę nowego zakładu i rozwinie swoją działalność w regionie. Nakłady inwestycyjne wynoszą 2 mln zł, a zadanie ma być zrealizowane do końca 2026 roku. Uroczyste wręczenie decyzji miało miejsce w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.


Fot. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Fot. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.


Firma GAAG działa na rynku od 2020 roku i oprócz dystrybucji betonu zajmuje się także projektowaniem, produkcją i wykonawstwem wszelkiego rodzaju elementów betonowych, w tym: na indywidualne zamówienia, nowoczesnych ogrodzeń z bloczków betonowych VIDE, płyt tarasowych oraz podmurówek betonowych. W związku z rozwojem działalności, firma planuje zainwestować w utworzenie pomieszczeń biurowo-socjalnych, powierzchni magazynowej oraz zakup nowoczesnych maszyn, które bezpośrednio wpłyną na potencjał produkcyjny.

Kolejna współpraca, która w praktyce pokazuje, jak Polska Strefa Inwestycji, świętująca w tym roku jubileusz 5-lecia, wspiera mikroprzedsiębiorców. Tym razem decyzja o wsparciu została przyznana firmie GAAG ze Środy Śląskiej. Betonowe realizacje GAAG są wynikiem pracy rzemieślniczej, co przekłada się na wysoką dbałość o precyzję i jakość wykonania. Beton architektoniczny wykorzystywany jest do prawie wszystkich prac budowlanych. To nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia stworzenie wyjątkowego charakteru każdej przestrzeni. Bardzo się cieszę, że z ulg podatkowych korzystają mniejsze przedsiębiorstwa z różnych branż – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Beton architektoniczny znajduje swoje zastosowanie nie tylko jako materiał budowlany, ale również przy tworzeniu nowoczesnych form małej architektury. Możliwości projektowe firmy GAAG pozwalają uzyskać niemal każdy kształt betonu na życzenie klientów, a ręczna obróbka betonu nadaje prefabrykatom niepowtarzalny kształt, unikatowość oraz odporność na lata. Beton architektoniczny dystrybuowany jest przez firmę GAAG na terenie całej Polski i innych krajów Europy.

Nie ma produktów betonowych, których nie bylibyśmy w stanie wykonać. Beton to nasza pasja, którą rozwijamy każdego dnia, realizując zlecenia naszych klientów. Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wytwarzaniu betonowych realizacji, pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Elastyczność betonu architektonicznego umożliwia projektantom tworzenie konstrukcji i produktów niemożliwych do wykonania przy zastosowaniu innych materiałów budowlanych. Decyzja o wsparciu otrzymana od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej umożliwi nam na zainwestowanie w budowę nowego zakładu, a inwestycja w nowoczesny park maszynowy pozwoli na zwiększenie asortymentu przedsiębiorstwa – dodaje Aleksander Gleń, właściciel firmy GAAG.

Decyzje o wsparciu oferowane są różnorodnym inwestorom – od światowych koncernów przez średnie firmy aż do mikro- i małych przedsiębiorców. Departament Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest do dyspozycji wszystkich zainteresowanych. Chętni mogą dowiedzieć się więcej na dedykowanych spotkaniach „Strefa dla Biznesu”, podczas których eksperci opowiadają m.in. o: możliwościach skorzystania z ulgi podatkowej CIT/PIT do 45% poniesionych kosztów inwestycji nawet przez 15 lat, łatwiejszych warunkach uzyskania zwolnienia podatkowego, możliwościach realizowania inwestycji na nieruchomości, instrumentach antyinflacyjnych oraz innych formach wsparcia lokalnego biznesu w dobie kryzysu.

Najbliższa edycja odbędzie się we wtorek, 10 października 2023 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Prochowicach. Szczegóły będą dostępne na stronie www.lsse.eu.

***

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 84 inwestorów z wielu zakątków świata, 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.

(mpr)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

handlo

warsztat 336224 px

bus baner

Nie przegap tych artykułów.