Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Strażacy z OSP Brodno: To był dobry rok dla naszej jednostki!

Strażacy z OSP Brodno: To był dobry rok dla naszej jednostki!

20.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Ochotnicza Straż Pożarna z Brodna (w gminie Środa Śląska) w tym roku obchodziła 70-lecie powstania. Zorganizowano z tej okazji uroczystość, podczas której został nadany jej sztandar ufundowany przez sponsorów. - Jednak to nie jedyny powód do dumy - twierdzą strażacy.

W bieżącym roku jednostce udało się pozyskać znaczące wparcie finansowe o łącznej wartości 60 000 tys. złotych ze środków MSWiA z programu Mały Strażak, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, programu 5000+ dla OSP oraz Gminy Środa Śląska.

Ze wspomnianych funduszy zakupiono m.in. pompę Niagara, najaśnicę akumulatorową, kamerę termowizyjną, wytwornicę piany, prądownicę, węże i agregat pianotwórczy oraz kompletne mundury wyjściowe, ubrania koszarowe i buty strażackie. – Dzięki pozyskanej odzieży ochronnej, podczas akcji pomocniczej, jesteśmy w stanie zapewnić strażakom ochotnikom większe bezpieczeństwo – podkreśla prezes OSP Brodno, Mariusz Nowak. Ponadto w remizie strażackiej zainstalowano klimatyzator, który w lecie zapewni komfort, a w zimie pozwoli ogrzać pomieszczenia socjalne.

- Jesteśmy zadowoleni, że dzięki wsparciu finansowemu wspomnianych instytucji nasza jednostka może się stale rozwijać, unowocześniać oraz zapewniać bezpieczeństwo podczas wykonywanej służby - mówi z zadowoleniem prezes Nowak. - To był dobry rok dla naszej jednostki - dodają zgodnie jego koledzy strażacy.

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodnie życzy wszystkim Państwu zdrowych i pogodnych świąt spędzonych w gronie najbliższych, aby nadchodzący rok 2020 był szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił dążenia zawodowe oraz przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

(kb) / fot. gmina Środa Śl. i osp

received 493794957913752

received 2438976996363951

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację