poniedziałek 13.07.2020

Imieniny: Ernesta Małgorzaty

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Święto Wina w Mieście Skarbów. Tak było w niedzielę (zdjęcia i wideo)

Święto Wina w Mieście Skarbów. Tak było w niedzielę (zdjęcia i wideo)

20.09. 2019

W drugim i ostatnim dniu Święta Wina w Środzie Śląskiej, które odbyło się 15 września było bardzo barwnie, nie tylko za sprawą korowodu w historycznych strojach i kolorowych balonów wypuszczonych w niebo, ale też  bogatego programu.

Wydarzenie rozpoczął tradycyjnie polonez odtańczony w centrum miasta z burmistrzem Środy Śląskiej Adamem Rucińskim na czele i partnerującą mu Natalią Aleksy. Imponująca ilość uczestników, przedstawicieli samorządów z terenu powiatu, reprezentantów związków, stowarzyszeń i instytucji oraz mieszkańców i licznych gości, przeszła wdzięcznym krokiem, w kostiumach budzących podziw publiczności, by spotkać się pod sceną i wznieść wspólnie toast.

Jak można było zauważyć, z okazji zaprezentowania się podczas tak dużej imprezy skorzystali kandydujący w wyborach parlamentarnych politycy, którzy ku zaskoczeniu organizatorów zjawili się pokaźną grupą. Gościli u nas m.in.:  Grzegorz Schetyna - poseł RP, przewodniczący PO, Michał Jaros - poseł  RP, Andrzej Jaroch - przewodniczący sejmiku dolnośląskiego, Ryszard Czarnecki - europoseł, Jarosław Obremski - senator RP, Mirosława Stachowiak-Różecka - poseł RP, Piotr Dytko - radny sejmiku woj. dolnośląskiego i zaproszony przez gminę Paweł Hreniak  - wojewoda dolnośląski.

Nieodzownym elementem tego święta są konkursy organizowane przez Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej - na Strój Historyczny, Deptania Winogron przez mężatki oraz Wybory Miss Winnego Grona.  Również  w tym roku, zaraz po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu gości, przystąpiono do rozstrzygnięcia konkursów. Oto wyniki:

Konkurs Deptania Winogron oraz Miss Winnego Grona

Uczestniczki: Agnieszka Kogutek, Marta Walaszek, Edyta Jaworska, Aleksandra Dutko, Sonia Krowicka.

Komisja konkursowa w składzie: Ewa Lis, Sebastian Burdzy, Adam Ruciński, Wiesława Janusz, Janusz Musiał, przyznała tytuł Miss Winnego Grona 2019 i Nagrodę Specjalną - Aleksandrze Dutko, a nagrodę główną za wydeptanie największej ilości soku - Edycie Jaworskiej.

Konkursu na Kostium Historyczny

Uczestnicy: Rodzina Szmit-Kocur - mama Małgorzata, córka Nadia, Rodzina Szachniewicz - mama Iwona, tato Marek, córka Lena, syn Filip i syn Szymon. Ponadto Beata Wamberska-Sankowska i Ryszard Bachowski.

Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Bogucka, Mariola Orłowska-Egger, Marta Rzeszowska-Prymas, Eugeniusz Józefowski, przyznała pierwszą nagrodę za Kostium Historyczny w kategorii dziecięcej Nadii Szmit-Kocur oraz drugą w tej samej kategorii Filipowi Szachniewiczowi

Pierwszą nagrodę za Kostium Historyczny w kategorii dorośli - kostium damski otrzymała Małgorzata Szmit-Kocur, drugą - Beata Wamberska-Sankowska. Pierwszą nagrodę za Kostium Historyczny w kategorii dorośli - kostium męski przyznano Ryszardowi Bachowskiemu. Pierwszą nagrodę za kostium historyczny w kategorii rodzinnej - Rodzinie Szmit-Kocur.

W kolejnej części odbyły się występy artystyczne. Rozpoczęła je Średzka Orkiestra Dęta. Po niej zatańczyła grupa Ladies oraz zaśpiewały Młode Talenty: Krzysiek Gałysa, Justyna Czarniecka, Leah Prymas, Oliwia Bachowska, Julia Chichłowska, Róża Krowicka, Agata Szybiak, Zuzanna Sprysak, Natalia Potrzeba. Swoje uznanie dla ich występów wyraziła Katarzyna Pakosińska, która zaprezentowała słowno - muzyczny program kabaretowy. 

Gwiazdą wieczoru była niekwestionowana legenda polskiej sceny rockowej - Krzysztof Cugowski. Artysta występujący z Zespołem Mistrzów zaśpiewał m.in. największe przeboje Budki Suflera, którą założył w 1969 r.,a zakończył współpracę w 2014 r.

Dwudniowej imprezie towarzyszyło mnóstwo dodatkowych atrakcji. Była strefa zbaw dla dzieci, szczudlarze, rycerze, mieszczki, stoiska rękodzielnicze i gastronomiczne... W muzeum odbyły się pokazy dawnego rzemiosła i rycerstwa  oraz wernisaż wystawy Władysława Żukowskiego „Architektura wczoraj i dziś ołówkiem i pędzlem”. Było tego sporo i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Święto Wina w Mieście Skarbów zorganizowali: Dom Kultury w Środzie Śl., Gmina Środa Śląska i Muzeum Regionalne w Środzie Śl.

(red) / fot. mw , gz, wk

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Duda skomentował/a W Proszkowie coraz piękniej
Skoro te ścieki płyną już drugą kadencję Rucińskiego i on nic z tym nie robi to dobre pieniądze musz...
jakie zaswiadczenie lekarskie-zaden lekarz takiego nie wydaje,moj lekarz powiedzial ,ze jak mi ewent...
Midland Credit skomentował/a „PILNIE POTRZEBUJĘ PIENIĘDZY!”
Poszukujesz pożyczki biznesowej, firmowej lub osobistej? Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki o opr...
Teraz jak jest nakaz noszenia maseczek to 70 %Polaków cierpi na astmę ? zero odpowiedzialności za zd...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.07.2020 14:49 wrote:

Kupię praktycznie wszystko z Antyków, w każdym stanie, bez specyfikacji : Obrazy, Ikony, Porcelanę, Ceramikę, stare Szkło, przedwojenne Kry…

09.07.2020 09:24 Sprzedam umeblowane mieszkanie wrote:

Sprzedam umeblowane mieszkanie 48,8 m2, I piętro, pełna własność, 2 pokoje, piwnica, ul. Warzyńska, po generalnym remoncie w 2018 r.&nb…

01.07.2020 14:37 wrote:

Jeśli remontujesz, zmieniasz wystrój, sprzedajesz albo kupiłeś mieszkanie, dom, wille, w której są Antyki, różne Poniemieckie przeróżne gra…

29.06.2020 13:32 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…