niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

 Podpisanie oraz finalizacja umowy odbędą się do końca listopada Podpisanie oraz finalizacja umowy odbędą się do końca listopada

Towarzystwo Salezjańskie ze Środy Śląskiej z dotacją na ekorozwój

Pt, 26.11.2021 14:23
 •  

Towarzystwo Salezjańskie Dom Św. Krzyża ze Środy Śląskiej zostało jednym z 6 beneficjentów programu grantowego producenta Cukru Królewskiego, Südzucker Polska S.A.. Grant 5000 zostanie przeznaczony na wysianie łąki kwietnej oraz wyposażenie w materiały i sprzęt pomieszczenia, które będzie pełnić funkcję stolarni.


Pracownicy Südzucker Polska S.A ponownie wskazali, zlokalizowane w sąsiedztwie biur i zakładów przemysłowych marki, instytucje i prospołeczne organizacje, które ich zdaniem należy wesprzeć. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń komisja rokrocznego programu Grant 5000 wybrała 6 beneficjentów, do których trafi darowizna w kwocie 5000 zł. W ramach prowadzonego od 2015 roku projektu, producentowi Cukru Królewskiego udało się wesprzeć kilkadziesiąt inicjatyw łączną kwotą wynoszącą około 200 000 zł.  

Ponownie z ogromną przyjemnością zaangażowaliśmy się we wsparcie przedsięwzięć, które wskazali nam nasi pracownicy. W tegorocznej odsłonie Grantu 5000 oprócz dofinansowania niekomercyjnych  organizacji oraz  instytucji, chcieliśmy promować ekologiczne rozwiązania w lokalnych społecznościach. W efekcie, większość pomysłów zgłoszonych przez pracowników dotyczyła prośrodowiskowych inicjatyw – mówi Magdalena Budzyńska, Marketing & Corporate Communication Manager Südzucker Polska S.A oraz przewodnicząca komisji programu Grant 5000.

Po raz pierwszy w gronie beneficjentów Grantu 5000 znalazło się Towarzystwo Salezjańskie Dom Św. Krzyża ze Środy Śląskiej, zgłoszone do programu przez pracownika biura producenta Cukru Królewskiego we Wrocławiu. Umowa grantowa opiewająca na kwotę 5000 zł sfinalizowana zostanie do końca listopada. Zgodnie z założeniem uzyskane wsparcie finansowe placówka przeznaczy na wyposażenia stolarni, w której podopieczni tworzyć będą budki lęgowe dla ptaków, karmniki czy domki dla owadów. Wysiana zostanie także łąka kwietna.

- W Südzucker Polska S.A zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby już od wczesnych lat kształtować u dzieci ekologiczne postawy, dlatego też z ogromną przyjemnością dokładamy swoją cegiełkę do celu Towarzystwa Salezjańskiego oraz jego wychowanków. Z ogromną przyjemnością wspieramy wszelkie instytucje,  które na co dzień mierzą się z trudem wychowania oraz budowaniem poczucia własnej wartości dzieci i młodzieży. W wypadku naszego beneficjenta doceniamy również fakt, że wśród licznych aktywności, jakie zapewnia swoim podopiecznym, angażuje ich dodatkowo w działania na rzecz ochrony przyrody – argumentuje Magdalena Budzyńska.

Wśród pozostałych beneficjentów Grantu 5000 znaleźli się: Fundacja Wiedzieć Więcej z Kędzierzyna-Koźla, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi „Szkoła Twórcza” w Kazimierzy Wielkiej, Świetlica Wiejska w Mysłakowie, Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Puchaczówka” z Wyszonowic oraz Szkoła Podstawowa Nr. 133 Orła Białego w Krakowie. Zostali oni zgłoszeni kolejno przez pracowników: Cukrowni Cerekiew, Cukrowni Ropczyce, Cukrowni Świdnica, Cukrowni Strzelin oraz Biura Handlowego w Krakowie.

------------------------

Cukier Królewski to marka z kilkudziesięcioletnią tradycją. Jej produkty powstają w 4 cukrowniach: Cerekiew, Ropczyce, Strzelin i Świdnica na bazie polskich buraków, od lokalnych rolników. Flagowym produktem firmy jest cukier biały 1 kg, wielokrotnie wyróżniony Złotym Laurem Konsumenta oraz tytułem Lidera Dekady. W ofercie znajdują się także szeroka gama artykułów przeznaczonych do wypieków i dekoracji oraz cukier trzcinowy w 6 różnych wariantach.

(mpr)

 

 • 7
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. 2 godziny temu.
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... 2 godziny temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…