Aby móc przystąpić do jazdy jednośladem uczniowie najpierw musieli zaliczyć część teoretyczną z zakresu zasad ruchu drogowego. Następnie dzieci uczestniczące w zajęciach mogły sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy. Rowerzyści mieli za zadanie wykazać się pewnością i dynamiką jazdy, wyraźnym sygnalizowaniem manewrów no i oczywiście znajomością przepisów i zasad ruchu drogowego.
Jak to zazwyczaj bywa przy egzaminach, dzieciom towarzyszył stres, jednakże tym razem działał na wszystkich mobilizująco. Dzieci bardzo się starały i dały z siebie wszystko!
Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie karty rowerowej prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikację. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uprawnionym do wydania karty rowerowej jest dyrektor szkoły.
Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T– w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.
Dzieciom w wieku do 10 lat zabrania się kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Dopuszcza się kierowanie hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego przez dziecko w wieku do 10 lat, ale tylko w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
KPP w Środzie Śląskiej
1. <Lepszy dobór kadry....< To teoria, a praktyka jest taka, że UM zmienił się ...