Natomiast ja mam pytanie i pozwolę sobie je zadać na forum publicznym; dlaczego jest przyzwolenie aby autobus szkolny przewoził dzieci po drodze polnej z Jastrzębiec do krzyżówki Proszków. O ile pamiętam droga ta nigdy nie była utwardzona przez profesjonalne firmy, jeszcze nie tak dawno w porze deszczowej było tam wielkie bagno, okoliczni mieszkańcy wywozili na nią między innymi gruz, dopiero Pan, który zakupił tam pole i przekształcił je na działki budowlane we własnym zakresie doprowadził tą drogę do obecnego stanu. O ile mi wiadomo to naprawy po zimie też pokrywa z własnej kieszeni. Obecnie droga ta jest nie ośnieżana, wyjazd na główną drogę 94 jest bardzo stromy a Wy Państwo dla zaoszczędzenia paru złotych na paliwie pozwalacie aby pociechy były narażane na niebezpieczeństwo. Jak były wytaczane trasy dla zielonych busów to Pan burmistrz nie wyraził zgody na przewóz pasażerów po tej polnej drodze ale dzieci już jeździć mogą. Zresztą Pan kierowca to też mógłby troszeczkę wolniej jeździć w terenie zabudowanym. Gazeto Roland czy to nie jest temat na profesjonalny artykuł, piszcie o wszystkim co ważne, a nie tylko to o tym co Wam zostanie zlecone. Pozdrawiam.
Przygotowania do tego święta szkoły trwały już od kilku tygodni. Odbyło się spotkanie z emerytowanymi Dyrektorami, były też wywiady z Absolwentami. Powstały jubileuszowe numery dwóch szkolnych gazetek: „Siemany” i „Kubusiowych Wiadomości”. Pozyskano od Absolwentów zdjęcia z przeszłości szkoły. Zorganizowano konkursy literackie i plastyczne oraz projekt „Losy Absolwentów SP3”. Odbyły się też trzy jubileuszowe apele dla trzech różnych grup wiekowych uczniów z wykorzystaniem telebimu, na którym wyświetlono m.in. film pokazujący szkołę dawniej, dziś i w przyszłości przygotowany przez działające w „Trójce” koło fotograficzno-filmowe. Powstało również tablo ponad stu nauczycieli – historyczne, bo z uwagi na budowę nowej szkoły podstawowej już nigdy nie będzie ich tu aż tak wielu.
16 grudnia o godz. 12:00 w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbyła się jubileuszowa gala, podczas której przypomniano historię szkoły w sześciu odsłonach odpowiadających sześciu minionym dekadom. Uroczystość uświetniły tańce uczniów oraz śpiew szkolnego chóru i zaproszonych absolwentów szkoły. Goście bardzo licznie dopisali. Byli wśród nich przedstawiciele miejscowych władz z Burmistrzem Adamem Rucińskim, przedstawicielka Kuratorium Oświaty i Wychowania we Wrocławiu, pani Bożena Sienkiewicz, dyrektorzy miejscowych szkół, przedszkoli i instytucji, a także rodziców oraz absolwentów „Tysiąclatki”.
Tego samego dnia w godzinach 16:00 – 19:00 w SP3 odbył się też Dzień Otwarty, podczas którego uczniowie prezentowali m.in. swoje umiejętności kulinarne i krawieckie. Odbyły się także zajęcia taneczne, sportowe i plastyczne. Goście mogli również obejrzeć wystawy kronik szkolnych, gazetek oraz wystaw plastycznych. Mogli się też wpisać do specjalnej Księgi Pamiątkowej. Absolwenci poszczególnych roczników mieli możliwość spotkania się w specjalnie wyznaczonych dla nich salach. W holu szkoły prezentowane były zdjęcia z jej historii, a przy hali sportowej – wykaz największych sukcesów sportowych jej absolwentów.
W przedsięwzięcie to zaangażowani byli niemal wszyscy pracownicy szkoły i wielu uczniów, ale głównymi jego organizatorkami były panie (w kolejności alfabetycznej): Anna Bandyk-Skrabucha, Małgorzata Demczuk, Dorota Dyjak-Baraniecka, Barbara Glazer, Izabela Kucza, Ewelina Leśnik, Małgorzata Lisiecka, Marzena Marcinkowska, Monika Matusik, Aleksandra Senator, Monika Senator, Marzena Sołtys, Katarzyna Szybiak.
(el)