czwartek 26.05.2022

Imieniny: Filipa PaulinyWieczór pełen wrażeń i magii
W piątek 1 kwietnia Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej po raz kolejny wzięła udział w akcji „Noc z Andersenem”. Tegoroczna edycja odbyła się pod nazwą „Bal u Andersena".

Fot. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej Fot. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej

217. rocznicę urodzin świętowało 29 najmłodszych czytelników. W tym roku w bibliotece odbył się uroczysty bal, na którym wszyscy uczestnicy przebrani byli za ulubione postacie z bajek i baśni.

Podczas całego spotkania nie zabrakło niespodzianek i atrakcji. Impreza rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania "Sto lat" solenizantowi, Panu Andersenowi oraz degustacji pysznego tortu.

Podczas wspólnych tańców do popularnych utworów wybrano Króla i Królową balu, nagradzając przebrane dzieci. Zwycięzcy otrzymali maskotki Słonia Czytosława a wszyscy pozostali biblioteczne smyczki do kluczy.

Wieloletnią tradycją jest seans filmowy w Kinie Kadr. Dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników Domu Kultury w Środzie Śląskiej uczestnicy obejrzeli bajkę "To nie wypanda". Po skończonym filmie na dzieci czekała gorąca, pełnowartościowa i zdrowa pizza.

Wielką atrakcją okazał się występ iluzjonisty Huberta Burzyńskiego z programem sztuczek magicznych. W trakcie trwania „Balu u Andersena” uczestnicy wzięli udział w głośnym czytaniu baśni H.Ch. Andersena i wykonali prace plastyczne.

(ks/bp)

REKLAMA. Personalizowane,czyli na miarę! Z tekstem dopasowanym do twoich potrzeb, zdjęciami wkomponowanymi w ilustracje, życzeniami i dedykacją. W miękkiej lub twardej oprawie albo na tekturze. Znajdź idealną personalizowaną książkę na prezent, zabawę lub zbliżenie się z dzieckiem.

...kolejna ciekawa oferta to:
 

  • Ja powiedział(a) Więcej
    Są to środki z programów rządowych 3 godziny temu.
  • Norbi powiedział(a) Więcej
    Ruciński nie może pochwalić się żadnym sukcesem i przypisuje sobie czyjeś zasługi. To stary jego numer. 3 godziny temu.
  • Policjant powiedział(a) Więcej
    Teraz dorośli obywatele powinni to odpracować. 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …