Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wyjątkowy wieczór wspomnień już w niedzielę w Szczepanowie

Wyjątkowy wieczór wspomnień już w niedzielę w Szczepanowie

18.10. 2019

Gorąco zapraszamy Państwa do udziału w cennej lekcji historii. W 1945 roku rozpoczęły się masowe wysiedlenia Polaków z odległych zakątków dawnej Polski, z Kresów Wschodnich. Część z tych osób osiedliła się w Szczepanowie oraz okolicznych miejscowościach.

Aby utrwalać wydarzania sprzed ponad 70 lat, wspomnienia osób, które doświadczyły tych przeżyć, aby przekazać obraz przejmujący, wzruszający, pełen tęsknoty i miłości do miejsca, w którym osoby te przeżyły najmłodsze lata swego życia, zapraszamy do wspólnego ich przeżywania.

Mieszkańcy Szczepanowa opowiedzą nam miedzy innymi o tym jak przeżywali rozstanie z rodzinnymi stronami, pokonali wyczerpującą drogę do miejsca, gdzie spędzili całe swoje dalsze życie czy jakie były ich początki na tych terenach.

Wieczór wspomnień rozpocznie koncert Inny Kamaryan „Z miłością do Anny…”, artystki polskiego pochodzenia z Uzbekistanu z pięknym repertuarem Anny German. Posłuchamy również prezentacji historycznej Anny Klepuszewskiej i występu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie.

Projekt „Wspominając przeszłość, ku pamięci przyszłości” współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach inicjatywy Odnowy Wsi Dolnośląskiej.

Stowarzyszenie "Mój Szczepanów"

 
 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

a wszystkich nas pokręci przez głównie mohery bo te mendy bez klechostwa żyć nie może czarna zaraz gorsza od w...
Paweł lubi na siebie zwrócić uwagę. Mama z tatą widocznie mało poświęcali mu uwagi. Sam fakt- "Cyganeria"tak s...
To chyba ten mieszkaniec mieszka na zadupiu środy tam gdzie on nie dojeżdża...to nie pasja-jeżdżąc po miescie ...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…