poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Stosował przemoc domową - policjanci wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkaniaFunkcjonariusze średzkiej policji skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe14 dni wobec mieszkańca powiatu średzkiego, który stosował przemoc wobec partnerki.Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin, gdzie według zgłoszenia miało dochodzić do aktów przemocy wobec kobiety ze strony jej partnera. Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny w celu zapewnienia ochrony osobie doznającej przemocy mundurowi uznali za zasadne zastosować wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dotyczących psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerką.

Możliwość wydania wobec osoby stosującej przemoc nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez policjantów, a także Żandarmerię Wojskową, wprowadziła tzw. ustawa antyprzemocowa.

Z nowego ustawowego uprawnienia funkcjonariusze mogą korzystać od 30 listopada 2020 roku. Według zapisów ustawy sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
  • Maruda powiedział(a) Więcej
    A kopa chcesz? 5 minut temu.
  • Lalamido powiedział(a) Więcej
    Lepiej niech leży. 8 minut temu.
  • Lalamido powiedział(a) Więcej
    Na zdjęciu autobus z formy POLBUS wynajęto do przewozu pracowników WAGO. Musi omijać siatkę ustawioną na środku drogi przez swojego prezesa, to... 10 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…