niedziela 01.08.2021

Imieniny: Alfonsa Nadii

Strażacy w ciągłej gotowości – raport z kilku ostatnich dni

Strażacy w ciągłej gotowości – raport z kilku ostatnich dni

Wt, 02.02.2021 10:42
 •  

Minione dni okazały się również bardzo pracowite dla naszych strażaków. Tym razem w książce raportów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zapisano kilka wezwań do różnego rodzaju zdarzeń. Oto niektóre z nich.


31.01.2021 r.

Tego dnia straż pożarna została wezwana do wypadku komunikacyjnego ok. godz. 13.00. Zdarzenie miało miejsce na drodze w Konarach, w gminie Udanin. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy. Na miejscu okazało się, że doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W pojazdach podróżowało łącznie pięć osób. Uczestnicy wypadku opuścili pojazdy o własnych siłach, nie zgłaszali żadnych dolegliwości. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach.

29.01.2021 r.

Przed godz. 20.00 stanowisko kierowania KP PSP odebrało wezwanie do wypadku na drodze nr 346. Samochód wypadł z drogi i wpadł do rowu. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Jugowca, na drodze do Kątów Wrocławskich. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp. Nikogo nie było przy pojeździe. Działania strażaków to oczywiście zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączenie akumulatora w pojeździe. Tym razem nie było konieczności neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

29.01.2021 r.

Ostatnie zdarzenie, o którym dziś wspomnimy miało miejsce w Mrozowie, na ul. Piastowskiej Zgłaszający powiadomił KP PSP o zadymieniu na strychu w budynku mieszkalnym, jednorodzinnym. Do akcji zadysponowano sześć zastępów. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w kominie pali się sadza. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru.

(mk) / fot. mk

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Panięć powiedział(a) Więcej
  Zachowować się jak trzeba - nawet w stosunku do swoich wrogow. Co warto zaznaczyć . Byli... 2 minut temu
 • Algorytm powiedział(a) Więcej
  No pewnie ze wszyscy internauci zadowoleni widać to po wpisach. Ile to będzie kosztowało... 38 minut temu.
 • Ulęgałek powiedział(a) Więcej
  J / P  - dramat… Jeszcze ten nadworny bard jako tako trzymał tonacje, ale jak Panie z... 49 minut temu.
 • bob powiedział(a) Więcej
  Strefa PKP wioski komunikacja ok ale my w zielone gramy uprczywie realizowany bardzo drogi... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…

12.07.2021 16:43 wrote:

Posiadam Aparat w idealnym stanie , aparat praktycznie mało użytkowany .Kompakt cały w zestawie .Więcej info. Zapraszam Miejscowość: Środa Ś…

11.07.2021 09:00 wrote:

Kawalerka do wynajęcia. 1100 zł miesięcznie. Blok obok Biedronki. Od zaraz tel. 787 707 885…