Świąteczna pomoc dla zwierzaków

Świąteczna pomoc dla zwierzaków

26.12. 2018

Uczniowie Powiatowego Zespołu Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej od wielu lat włączają się do pomocy, tym którym jest ona najbardziej potrzebna, a utrudniona jest o tyle, że obdarowywani niestety nie potrafią powiedzieć na co najbardziej liczą.

W tym roku akcja „Pełna Miska dla Schroniska” organizowana przez uczniów, wraz z opiekunami samorządu uczniowskiego, wspierała fundację Stacyjka Matusia w Mierczycach, którą od wielu innych instytucji wyróżnia różnorodność czworonogów.

Pod opieką wolontariuszy znajdują się konie, kozy, owce, które zostały „wyrwane z rąk” rzeźników.  Na terenie objętym przez fundacji mieszkają również psy i koty.

W tym roku dzięki hojności mieszkańców Środy Śląskiej, uczniów oraz nauczycieli PZSP nr 2, zebrano wiele przydatnych rzeczy.

- W naszej paczce podarowanej do fundacji Stacyjka Matusia w Mierczycach znalazło się wiele koców, jedzenia, smakołyków oraz wiele innych przydatnych rzeczy. Dzięki dobroczynności ludzi zebrano również 500 zł, za które zakupiliśmy dobrej jakości karmę suchą i mokrą – informują organizatorzy akcji. 

- Oprowadzeni przez wolontariuszkę fundacji, mieliśmy okazję na chwilę zabawy, spacery i pieszczot z podopiecznymi. Jest to już kolejna edycja akcji pn. „Pełna Miska dla Schroniska” organizowana w naszej szkole i co roku patrząc na radość zwierząt wiemy, że nie możemy odpuścić  ­ - dodają uczniowie.

Oczywiście nie zabrakło podziękowań, które znajdujemy na stronie fundacji: 

Chcemy podziękować wszystkim - tym młodym, pełnym empatii ludziom i ich opiekunom, za zorganizowanie zbiórki i odwiedziny... pomoc, zainteresowanie zwierzakami - oby zostało im tak na całe życie i żeby przekazali tę wspaniałą cechę, jaką jest Wielkie Serce następnym pokoleniom. Środa Śląska - DZIĘKUJEMY!!!! My również jesteśmy dumni! Gratulacje! 

Każdy, kto chciałby wesprzeć fundację Stacyjka Matusia w Mierczycach, może to zrobić przekazując 1 % podatku, nr KRS: 0000276685, lub przesyłając pieniądze na konto 34 1060 0076 0000 3200 0140 7757.

(kb) / fot. pzsp

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację