Realizując założenia hasła #PomagamyiChronimy, na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy przy użyciu sygnałów świetlno-dźwiękowych pilnie udali się do jednej ze średzkich miejscowości.
Szybka reakcja i determinacja funkcjonariuszy pozwoliła zapobiec nieszczęściu. Policjanci jako pierwsi zjawili się na miejscu i udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej. Okazało się, że średzianin wcześniej spożywał alkohol, a ponadto znajdował się w kryzysie emocjonalnym, tak więc dla jego własnego bezpieczeństwa noc spędził w średzkiej komendzie pod czujnym okiem funkcjonariuszy Policji. Po wytrzeźwieniu mężczyzna zostanie przekazany pod opiekę specjalistów, gdzie będzie mógł uzyskać pomoc.
Życie ludzkie jest wartością nadrzędną i wiedzą o tym funkcjonariusze Policji, na co dzień wypełniający rotę ślubowania.
Pamiętaj, nie musisz być sam ze swoimi problemami. Są osoby, które udzielają pomocy całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Możesz skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00, 116 111- bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Pamiętaj, każdy z nas może znaleźć się w sytuacji pozornie bez wyjścia. Nie bądź z tym sam. Nie wstydź się prosić o pomoc, gdy jej potrzebujesz.
Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Izabela Jasińska
1. <Lepszy dobór kadry....< To teoria, a praktyka jest taka, że UM zmienił się ...