piątek 29.05.2020

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Taneczna sobota w Środzie Śląskiej (foto. i wideo)

Taneczna sobota w Środzie Śląskiej (foto. i wideo)

11.04. 2019

Kilkuset uczestników, wspaniała atmosfera i niemal cały dzień tanecznych popisów. To był wyjątkowy dzień dla miłośników tańca.

W minioną sobotę (6 kwietnia), w sali przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Starosty Średzkiego. Organizatorami byli - Szkoła Tańca z Wrocławia, prezes Polskiego Związku Tańca Nowoczesnego Zbigniew Zasada i Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej. 

- Takich konkursów średnio w roku organizuję 15, bywam na imprezach na całym świecie. W Środzie Śląskiej na przełomie lat 1974/75 prowadziłem zajęcia w sali sportowej. Miasto odwiedzałem często. W zeszłym roku spotkaliśmy się z byłym starostą Sebastianem Burdzym i padła propozycja organizacji w tym mieście ogólnopolskiego turnieju - stwierdził prezes Zbigniew Zasada. - Dobra atmosfera oraz współpraca ze starostwem podczas organizacji tej imprezy, przyczyniły się do stworzenia wydarzenia na wysokim poziomie, o czym świadczy ilość przyjętych zaproszeń. Ludzie wiedzą, że ta impreza będzie dobra i warto tu być – podkreślał w rozmowie z nami prezes Polskiego Związku Tańca Nowoczesnego.

Udział w turnieju wzięło 500 uczestników z 24 miast. – Na scenie swoje umiejętności przedstawiły  także grupy ze Środy Śląskiej m.in. Bans Dance, Mini Bansy, przedszkolaki z Entliczka, Ladies, ale również uczestnicy, którzy przybyli do nas m.in. ze Szczecina, Rumii, Kielc, Łodzi, Oleśnicy i Poznania - informował wicestarosta Sebastian Burdzy.

Dlaczego Środa Śląska?

- Środa Śląska jest bardzo sympatycznym, miłym miastem mającym duży potencjał. Stwierdziliśmy, że warto tu jako Polski Związek Tańca zagościć i również pokazać, w jaki sposób można organizować imprezy na najwyższym poziomie – wyjaśnił Zbigniew Zasada.

"Ruch dorosłych" czyli Ladies

Na parkiecie zaprezentowały się dzieci, młodzież i dorośli. Co sądzi prezes PZTN o tzw. "ruchu dorosłych?"

- Są to osoby, które mają 30 lat i więcej. Dużo ludzi tańczy, kiedy już wychowa dzieci i szuka bytu, którego wcześniej nie mogli zrealizować, jednym z nich jest właśnie taniec. Ludzie zaczynają tańczyć, bawić się i traktować to jako hobby. Poziom tańca w grupach dorosłych jest coraz wyższy i mogę powiedzieć, obserwując ten ruch na świecie, że na pewno będzie się dynamicznie rozwijał - skomentował występ średzkiej grupy Ladies ze Środy Śląskiej prezes Polskiego Związku Tańca Nowoczesnego.

To było niewątpliwie pełne wrażeń i emocji wydarzenie, które wielu mieszkańców zapamięta na długo, a mnóstwo pozytywnych opinii przemawia za tym, żeby za rok odbyła się kolejna taka impreza.

(kb) / fot. Gazeta Roland, Powiat Średzki

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Jak tańczyć na weselach i pić wódkę i zachować odstęp 2 metrów?
prof Simon pisze,że zarazi się tysiące osób a osoby powyżej 7o lat bedą umierac.
Tak sie własnie pozwala kłamac na forum ... Anonimowe kłamstwa... Zal
Szacun dla Mieczysława Łabatczyka ze nie ugiął się pod presja opozycyjnych radnych i zaglosował za r...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…