czwartek 08.12.2022

Imieniny: Marii Światozar

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


TeenFest z mnóstwem atrakcji dla młodzieży już w piątek!

Już w ten piątek, 10 czerwca, przy Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej odbędzie się TeenFest - impreza dedykowana młodym mieszkańcom powiatu z mnóstwem atrakcji i gwiazdą wieczoru, raperem Qrym.
TeenFest to nowa inicjatywa Powiatu Średzkiego. – Chcieliśmy zrobić krok w stronę młodych ludzi, dla których pandemia była szczególnie trudnym czasem. Według przeprowadzonych badań to właśnie nastolatkowie będą najdłużej odczuwać wpływ pandemii i obostrzeń na ich samopoczucie. Nasz festiwal ma pomóc im wrócić do równowagi, a także wesprzeć i zaktywizować. Ponadto zauważyliśmy, jak mało wydarzeń w naszym rejonie jest dedykowanych młodym ludziom – mówi Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu i główny pomysłodawca wydarzenia. – Do współpracy udało nam się zaprosić wielu partnerów, a także pozyskać sponsorów w postaci lokalnych firm, przez co piątkowa impreza zapowiada się naprawdę obiecująco – dodaje. 

Festiwal Młodzieży rozpocznie się o godz. 14.00 w Muzeum Regionalnym, które przygotowało dla uczniów powiatowych szkół blok pn. Gry i zabawy przez wieki. 

Atrakcje przy Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej wystartują o godz. 16.00 i będą podzielone tematycznie. W strefie chill znajdzie się plaża z leżakami. Imprezę rozkręci DJ AICO z Miękini. O godz. 19.30 scenę przejmie średzka kapela Minęło Band, a na 21.30 zaplanowano koncert rapera Qrego. To młodzież ze szkół średnich wybrała gwiazdę wieczoru, więc występ młodego artysty powinien przypaść im do gustu. 

Strefa gastronomiczna to aż osiem różnych Foodtrucków. Głodni będą mogli wybierać  wśród burgerów, frytek irlandzkich, frytek belgijskich, gofrów, tostów, bułek, kawy, lemoniady i lodów. Kuchnię meksykańską zaserwuje w tym dniu Sztuka Restaurant. Zestawy obiadowe będzie można zamówić w nowej przyczepie Al Lago. 

Strefa rekreacji będzie mieścić się na nowym boisku wielofunkcyjnym i w jego sąsiedztwie. Znajdą się w niej m.in. dmuchaniec dla starszaków, giga-piłkarzyki, ścianka wspinaczkowa oraz symulatory jazdy i dachowania. Od godz. 17.00 będzie można zmierzyć się ze strongmanem Tyberiuszem Kowalczykiem. Z kolei na hali sportowej odbędą się konkurencje sportowe, a w salce przy wejściu zaplanowano strefę VR z grami zręcznościowymi i video 360 stopni.

W przyszkolnym terenie zielonym będzie mieścić się strefa edukacji i relaksu. Swoje punkty będzie mieć tam policja, sanepid, pogotowie ratunkowe oraz Bank Spółdzielczy. Poznamy w nich m.in. zasady udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego korzystania z Internetu, a także popatrzymy na otoczenie przez narkogogle i alkogogle. Wieczorem to miejsce oświetlą klimatyczne ogniska. 

Uczniowie powiatowych szkół będą mogli wygrać również „wyjazdowe” niespodzianki. Każdy, kto skorzysta z przynajmniej kilku festiwalowych atrakcji będzie miał szansę na wylosowanie vouchera na dream jump, wahadło, tyrolkę lub gokarty. Karty aktywności będą wydawane w punkcie informacyjnym organizatorów.

To będzie wyjątkowy piątek i liczymy, że młodzież nie przegapi takiego wydarzenia. Dajcie znać swoim znajomym i wpadajcie razem do Centrum. Będziemy czekać na was już od 16.00  – dodaje wicestarosta Burdzy.  

PARTNERZY WYDARZENIA:

Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej 

Muzeum Regionalne 

Powiatowy Zespół Szkół nr 1

Powiatowy Zespół Szkół nr 2

Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego 

Powiatowa Komenda Policji w Środzie Śląskiej 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna 

OSP Lutynia

SPONSORZY:

Kampol Logistyka 

Rotom Polska 

Eldisy Polska

InvestPolska-SM 

Empol Fabryka Okien

Bank Spółdzielczy 

Schurholz Polska 

Handlowiec Środa Śląska 

(rfp)

fest123

Najnowsze komentarze:
 • Jakie to oczywiste powiedział(a) Więcej
  8 grudnia. Inkubator nie działa. W budżecie można znaleźć, że na start dokapitalizowanie... godzinę temu.
 • Dom Kultury w Środzi... powiedział(a) Więcej
  Już wkrótce relacje z odwiedziń w miejscowościach wiejskich, jak również spotkanie dzieci i... 9 godzin temu.
 • Brawo Jasiu! powiedział(a) Więcej
  W jednej z wsi z terenu gminy lokalna firma przeznaczyła na zadrzewienie kilka tysięcy złotych a... 10 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Nie mają!
  Synek policjanta kilka lat temu wyciął orła samochodem, ewidentnie jego wina, sprawę... 10 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Jacek powiedział(a) Więcej
  Droga że Środy śl do Szczepanów zaj...ba ..na..blotem przed PKP powinna SM walić mandaty wykonawcy...
 • Bo ten powiedział(a) Więcej
  Dokładnie - ciężarówy naniosły błota na całej długości. Podobnie za Szczepanowem w stronę...
 • jjaa powiedział(a) Więcej
  Wy tak serio? No mądrego w zarządzaniu tym miastem nie ma! Co trzeci dzień! Podaj jeszcze...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…