piątek 05.06.2020

Imieniny: Bonifacego Waltera

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Tragiczna śmierć 25-latka. Śledztwo trwa

Tragiczna śmierć 25-latka. Śledztwo trwa

29.06. 2018

Mieszkaniec powiatu średzkiego, podczas prac na wysokości przy linii energetycznej, został śmiertelnie porażony prądem.

 

Do zdarzenia doszło na osiedlu Paulinów w Głogowie 9 czerwca. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Głogowie.

- 11 czerwca 2018 roku w Prokuraturze Rejonowej w Głogowie wszczęto i prowadzone jest śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązku zapewnienia prawidłowych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy i narażenia pracownika Łukasza O. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a tym samym doprowadzenia do zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł Łukasz O. tj. o przestępstwo z art. 220 par.1 k.k  .i art.155 k.k. w zw. z art.11 par.2 k.k. Śledztwo to prokurator powierzył do prowadzenia Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie - mówi Lidia Tkaczyszyn -rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Jak informuje prokuratura, z dotychczasowych ustaleń śledztwa w tej sprawie wynika, że do śmiertelnego porażenia prądem mężczyzny doszło podczas wykonywania prac modernizacyjnych linii napowietrznej w Głogowie przy ulicy Cisawej. Prokuratorzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny pojazdu podestu ruchomego samobieżnego, z którego prace elektryczne wykonywał tragicznie zmarły.

- Wykonano sekcję zwłok Łukasza O. Oczekujemy na opinię w tym zakresie powołanego przez prokuratora biegłego z zakresu medycyny sądowej. Zabezpieczono całą dokumentację pracowniczą pokrzywdzonego, wraz z dokumentami na okoliczność posiadanych przez niego uprawnień do wykonywania prac na miejscu zdarzenia oraz dokumentację dotyczącą pojazdu samobieżnego, na jakim pracował - dodaje rzeczniczka legnickiej prokuratury.

Śledztwo jest w toku. Przeprowadzane są i planowane kolejne dowody, które pozwolą ustalić stan faktyczny oraz dokonać prawno-karnej oceny zdarzenia.

(kb/red) fot. za zgodą: http://miedziowe.pl/ Iwona Krasicka

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Taaa, sami astmatycy na zakupach.
Co Ty myślisz że burmistrza Rucińskiego to obchodzi. On to ma głęboko w ..... Ważne że kasa leci, a ...
Janka ciebie napewno obowiązują
Wiesz Adam, nie zrozumiałeś nawet Gg komentarza, szkoda.

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…