piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Trwa akcja szczepień w powiecie średzkim

Trwa akcja szczepień w powiecie średzkim

Śr, 17.02.2021 10:36

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w Polsce zaszczepiono już 2,1 mln osób, z czego na Dolnym Śląsku 195 tysięcy. W naszym powiecie szczepionkę otrzymało 886 osób. 221 z nich przyjęło dwie dawki.Liczby zaszczepionych osób, wg danych zebranych przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego od gminnych koordynatorów:

Środa Ślaska - 350 (w tym 180 osób – pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej przyjęło dwie dawki)

Malczyce - 169 (41 pensjonariuszy DPS przyjęło dwie dawki) 

Miękinia - 179

Udanin - 98

Kostomłoty - 90

Agencja rezerw materiałowych dostarcza szczepionki do SPZOZ w zaplanowanej ilości, jednak czasami zdarzają się opóźnienia. To trochę reorganizuje pracę placówki i powoduje zmianę umówionych terminów szczepień dla zarejestrowanych pacjentów. Jeśli chodzi o  transport osób starszych oraz niepełnosprawnych do punktu szczepień to w naszej gminie odbywa się on bez problemów – informuje Iwona Łuczkowiec-Baraniecka, koordynator ds. szczepień w gminie Malczyce.

Szczepienia w powiecie średzkim wykonywane są w sześciu placówkach medycznych, przy czym pensjonariuszy domów pomocy społecznej szczepiono w ich placówkach. Do punktów szczepień, tak jak do większości w kraju, trafia 30 dawek szczepionki w tygodniu.

Aktualnie szczepieni są seniorzy powyżej 70 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej, potem osoby powyżej 60 lat, nauczyciele i służby mundurowe. Pamiętajmy, że zanim przyjdziemy do punktu szczepień musimy się wcześniej zarejestrować.

Jak można to zrobić?

 • zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 lub
 • zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl ub
 • skontaktować się bezpośrednio z punktem szczepień lub
 • skontaktować się ze swoim lekarzem POZ.

Podczas rejestracji sami wybieramy termin szczepienia, a następnie otrzymujemy SMS-a z potwierdzeniem umówionej wizyty. Do rejestracji nie są potrzebne żadne dodatkowe dane  czy dokumenty, wystarczy podanie nr PESEL.

Według danych Our World in Data z 14 lutego Polska była na 6. miejscu w UE pod względem liczby dawek szczepionki na 100 mieszkańców (na 1. miejscu Malta). W skali światowej było to miejsce 25. (liderem Gibraltar).

OLO / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Nie kontaktuj się z tym naciągaczem. Zwykła hiena która nie ma żadnych informacji tylko chce zarobić na... 24 minut temu
 • Jan powiedział(a) Więcej
  Są dobrzy jest ich ponad 10 ciu i piszą że 18 mandatów wystawili przez 18 dni tzn ze średnio 1 dziennie,... 2 godziny temu.
 • Hshsh powiedział(a) Więcej
  Co ma wójt do policji yo jest inna sprawa....  2 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Dawid. Jestem (byłem) kolegą kierowcy, który zginął w tym wypadku również znam rodzinę. Chcę pomóc... 3 godziny temu.
 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  Bravo 11 godzin temu.
 • Łysy z brazzers powiedział(a) Więcej
  Wogle instytucje tej gminy są całkiem niewydolne. Ośrodek zdrowia, do którego nie można się dodzwonić,... 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM