wtorek 18.06.2024

Imieniny: Marka Elżbiety

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Trwa policyjna akcja Zima. Nie bądźmy obojętni, reagujmy!

SkomentujZima to trudny okres dla osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu. Panujące na zewnątrz niskie temperatury oraz przenikliwy wiatr mogą stanowić poważne zagrożenie. Średzcy policjanci przypominają, że są wśród nas osoby, które w tym trudnym czasie potrzebują naszej pomocy. Niskie temperatury, szczególnie w porze nocnej stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia osób zagrożonych kryzysem bezdomności, ale również starszych, samotnych i niepełnosprawnych. W tym trudnym czasie nie można zapominać o osobach znajdujących się pod wpływem alkoholu, bądź innych podobnie działających środków, a przebywających na wolnym powietrzu lub w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Wśród nas żyją osoby, które z różnych względów potrzebują pomocy innych ludzi. Okres zimowy jest tym czasem, w którym ta pomoc jest szczególnie ważna. Nierzadko zwykłe zainteresowanie wystarczy, by kogoś uratować. Dlatego też średzcy policjanci między innymi w związku ze spadkami temperatur, prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób w kryzysie bezdomności, bezradnych czy samotnych. Zagrożenie to dotyczy również osób przebywających na wolnym powietrzu lub w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach znajdujących się pod wpływem alkoholu, bądź innych podobnie działających środków. 

Nie bądźmy obojętni. W razie potrzeby dzwońmy na numer alarmowy 112!

Średzcy policjanci jak co roku realizują zadania w ramach akcji „ZIMA”. Głównym celem działań jest zapewnienie pomocy i ochrony osobom pozostającym w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Mundurowi współpracują również w tym zakresie z instytucjami pomocowymi. Funkcjonariusze m.in. sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać i gromadzić się osoby potrzebujące pomocy takie, jak np. parki miejskie, ogródki działkowe, dworce PKS i PKP, czy pustostany. 

Jest to szczególnie istotne teraz, gdy w ostatnich dniach temperatury spadły zdecydowanie poniżej 0 stopni. Dzielnicowi z Posterunku Policji w Malczycach na terenie gminy Malczyce, wraz z przedstawicielami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malczycach przeprowadzili kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. 

Wszystkie podejmowane przez mundurowych działania, mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiego wsparcia w dotarciu do placówek pomagających osobom w kryzysie bezdomności, a także innym osobom wymagającym opieki.

Średzcy policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, aby w przypadku napotkania w okresie zimy osób potrzebujących pomocy, samotnych, niepełnosprawnych lub nietrzeźwych, których pozostawienie na mrozie może skończyć się tragicznie, nie zwlekali REAGOWALI i DZWONILI pod numer alarmowy 112. Policjanci niezwłocznie podejmą stosowne czynności.

W tym celu warto skorzystać z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Nie bądźmy obojętni na los innych. REAGUJMY!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 222598

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

hydrotech do gazety nowa reklama

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.