środa 28.02.2024

Imieniny: Romana Ludomira

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Trwa policyjna akcja Zima. Nie bądźmy obojętni, reagujmy!

SkomentujZima to trudny okres dla osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu. Panujące na zewnątrz niskie temperatury oraz przenikliwy wiatr mogą stanowić poważne zagrożenie. Średzcy policjanci przypominają, że są wśród nas osoby, które w tym trudnym czasie potrzebują naszej pomocy. Niskie temperatury, szczególnie w porze nocnej stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia osób zagrożonych kryzysem bezdomności, ale również starszych, samotnych i niepełnosprawnych. W tym trudnym czasie nie można zapominać o osobach znajdujących się pod wpływem alkoholu, bądź innych podobnie działających środków, a przebywających na wolnym powietrzu lub w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Wśród nas żyją osoby, które z różnych względów potrzebują pomocy innych ludzi. Okres zimowy jest tym czasem, w którym ta pomoc jest szczególnie ważna. Nierzadko zwykłe zainteresowanie wystarczy, by kogoś uratować. Dlatego też średzcy policjanci między innymi w związku ze spadkami temperatur, prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób w kryzysie bezdomności, bezradnych czy samotnych. Zagrożenie to dotyczy również osób przebywających na wolnym powietrzu lub w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach znajdujących się pod wpływem alkoholu, bądź innych podobnie działających środków. 

Nie bądźmy obojętni. W razie potrzeby dzwońmy na numer alarmowy 112!

Średzcy policjanci jak co roku realizują zadania w ramach akcji „ZIMA”. Głównym celem działań jest zapewnienie pomocy i ochrony osobom pozostającym w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Mundurowi współpracują również w tym zakresie z instytucjami pomocowymi. Funkcjonariusze m.in. sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać i gromadzić się osoby potrzebujące pomocy takie, jak np. parki miejskie, ogródki działkowe, dworce PKS i PKP, czy pustostany. 

Jest to szczególnie istotne teraz, gdy w ostatnich dniach temperatury spadły zdecydowanie poniżej 0 stopni. Dzielnicowi z Posterunku Policji w Malczycach na terenie gminy Malczyce, wraz z przedstawicielami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malczycach przeprowadzili kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. 

Wszystkie podejmowane przez mundurowych działania, mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiego wsparcia w dotarciu do placówek pomagających osobom w kryzysie bezdomności, a także innym osobom wymagającym opieki.

Średzcy policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, aby w przypadku napotkania w okresie zimy osób potrzebujących pomocy, samotnych, niepełnosprawnych lub nietrzeźwych, których pozostawienie na mrozie może skończyć się tragicznie, nie zwlekali REAGOWALI i DZWONILI pod numer alarmowy 112. Policjanci niezwłocznie podejmą stosowne czynności.

W tym celu warto skorzystać z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Nie bądźmy obojętni na los innych. REAGUJMY!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 222598

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

hydrotech do gazety nowa reklama

bus baner

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.