Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Ty też możesz uratować komuś życie. Masz to w genach!

Ty też możesz uratować komuś życie. Masz to w genach!

12.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej przystąpił do akcji #KOMÓRKOMANIA fundacji DKMS, która pomaga osobom chorym na nowotwory krwi.

W związku z #komórkomanią klasa IV Technikum Elektrycznego i Informatycznego przeprowadzi dzień potencjalnego dawcy, który odbędzie się 17 grudnia 2019 roku. Tego dnia w szkole PZS 2 przy ul.  Św. Andrzeja 4 w Środzie Śląskiej każdy będzie mógł zarejestrować się do bazy dawców  DKMS.

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego, w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia i jest największym Ośrodkiem Dawców Szpiku w kraju. Prowadzi głównie działania mające na celu edukację społeczną w zakresie szerzenia idei dawstwa szpiku oraz rejestruje potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

#KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta chorującego na nowotwór krwi, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych.

Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać osoba:

  • świadoma swojej decyzji,
  • w przedziale wiekowym 18-55 lat,
  • udzielająca zgody na pobranie komórek dwoma metodami (pobranie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi odwodowej LUB pobranie szpiku kostnego z talerza kości biodrowej, które stanowi 20% wszystkich pobrań),
  • po raz pierwszy rejestrująca się jako potencjalny Dawca,
  • o wadze min. 50 kg i bez większej nadwagi,
  • o dobrym ogólnym stanie zdrowia.

Główny MIT, z którym walczy fundacja DKMS, że przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych jest związane z igłą wkłuwaną w kręgosłup, co może grozić paraliżem, jest nieprawdą!

Decydując się na zostanie potencjalnym Dawcą szpiku trzeba być przygotowanym na pobranie krwiotwórczych komórek macierzystych obiema metodami. Decyzja o wyborze jednej z powyższych metod pobrania komórek macierzystych uzależniona jest od stanu zdrowia Pacjenta oraz od decyzji jego lekarza prowadzącego. W miarę możliwości brane są pod uwagę  preferencje Dawcy.

Przyjdź do naszej szkoły 17 GRUDNIA w godzinach od 9:00 do 16:00

zarejestruj się i uratuj komuś życie!  

Zapraszamy!

Wolontariusze PZS nr 2 w Środzie Śląskiej

Fot. Fundacja DKMS

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację