czwartek 22.04.2021

Imieniny: Kai Łukasza

Uciekał przed policją. Jak się okazało miał środki odurzające i podrobione prawo jazdy

Uciekał przed policją. Jak się okazało miał środki odurzające i podrobione prawo jazdy

Pt, 18.12.2020 22:21
 •  

Po pościgu policjanci zatrzymali kierującego z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, z podrobionym prawem jazdy oraz ze środkami odurzającymi ukrytymi w pojemniku po maści...Cyklicznie na terenie naszego powiatu w ramach działań „Razem na powiaty” służbę pełnią funkcjonariusze z wołowskiej drogówki, Podczas takich działań, których celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, policjanci zauważyli pojazd marki VW. Za kierownicą rozpoznali mężczyznę, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Funkcjonariusze zawrócili, aby zatrzymać go do kontroli. Widząc to, kierujący nagle przyspieszył. Nie zareagował też na wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe. W pewnym momencie pojazd wjechał w drogę polną, gdzie po chwili utknął w grząskim gruncie. Wówczas kierujący porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach mężczyzna został zatrzymany.

Przypuszczenia policjantów co do kierującego potwierdziły się. Był nim 34-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie przeszkodziło mu to jednak w tym, aby okazać policjantom blankiet prawa jazdy. Funkcjonariusze od razu rozpoznali podrobiony dokument.

Ponadto mundurowi podczas przeszukania samochodu ujawnili niebieski pojemnik, a w nim białe kryształki. 34-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Zabezpieczoną substancję poddano testowi, który wskazał, że jest to metaamfetamina.

Na podstawie materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu trzy zarzuty. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz nie zatrzymanie się do kontroli. Konsekwencje karne poniesie również za posłużenie się podczas kontroli jako autentycznym podrobionym prawem jazdy. Odpowie też za posiadanie środków odurzających.

Policja przypomina: kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

431 68383
powrót na górę
 • Cholera powiedział(a) Więcej
  Czytaj wyżej. Czytaj ze zrozumieniem. Mniej niż minutę temu
 • Cholera powiedział(a) Więcej
  Oferta była najtańsza z tych trzech, co nie znaczy... 2 minut temu
 • Klaudia powiedział(a) Więcej
  no właśnie , kto decyduje o gatunkach sadzonych... 7 minut temu.
 • Klaudia powiedział(a) Więcej
  A może ktoś wyjaśni mieszkańcom, jak to się dzieje... 25 minut temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…