wtorek 26.01.2021

Imieniny: Tymoteusza Michala

Uciekał przed policją. Jak się okazało miał środki odurzające i podrobione prawo jazdy

Uciekał przed policją. Jak się okazało miał środki odurzające i podrobione prawo jazdy

Pt, 18.12.2020 22:21

Po pościgu policjanci zatrzymali kierującego z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, z podrobionym prawem jazdy oraz ze środkami odurzającymi ukrytymi w pojemniku po maści...Cyklicznie na terenie naszego powiatu w ramach działań „Razem na powiaty” służbę pełnią funkcjonariusze z wołowskiej drogówki, Podczas takich działań, których celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, policjanci zauważyli pojazd marki VW. Za kierownicą rozpoznali mężczyznę, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Funkcjonariusze zawrócili, aby zatrzymać go do kontroli. Widząc to, kierujący nagle przyspieszył. Nie zareagował też na wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe. W pewnym momencie pojazd wjechał w drogę polną, gdzie po chwili utknął w grząskim gruncie. Wówczas kierujący porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach mężczyzna został zatrzymany.

Przypuszczenia policjantów co do kierującego potwierdziły się. Był nim 34-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie przeszkodziło mu to jednak w tym, aby okazać policjantom blankiet prawa jazdy. Funkcjonariusze od razu rozpoznali podrobiony dokument.

Ponadto mundurowi podczas przeszukania samochodu ujawnili niebieski pojemnik, a w nim białe kryształki. 34-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Zabezpieczoną substancję poddano testowi, który wskazał, że jest to metaamfetamina.

Na podstawie materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu trzy zarzuty. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz nie zatrzymanie się do kontroli. Konsekwencje karne poniesie również za posłużenie się podczas kontroli jako autentycznym podrobionym prawem jazdy. Odpowie też za posiadanie środków odurzających.

Policja przypomina: kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

431 68383
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Z wioski powiedział(a) Więcej
  Nie nie nie i jeszcze raz nie ? on w malczycach spiewal katastrofa ludzie siedzieli nie wiedzieli co maja... 3 minut temu
 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Nie wiem Zenka tez nie slucham to nie moje typy muzyki ja bardziej lubie muzyke Reggae
  Ale jesli ty lubisz... 6 minut temu.
 • Xyz powiedział(a) Więcej
  Po pierwsze szkoda była zgłoszona mieli przyjechać termin był ustalony i się nikt nie pokazał z koła... 6 minut temu.
 • Pacjent powiedział(a) Więcej
  Należy zrobić wszystko, żeby w Środzie było dostępnych więcej punktów szczepień! 2 godziny temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ludzie po co te komentarze, to nakręcanie jakiejś rywalizacji między sztabami, chęć likwidacji, przecież... 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM