sobota 10.04.2021

Imieniny: Michała Makarego

Uciekał przed policjantami. Okazało się, że był pijany i...

Uciekał przed policjantami. Okazało się, że był pijany i...

Wt, 02.03.2021 16:33
 •  

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego, patrolując drogi powiatu średzkiego zauważyli pojazd marki Opel, którego kierujący na widok radiowozu gwałtowanie skręcił, a następnie poruszał się ze znaczną prędkością.Funkcjonariusze ruszyli za nim i używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych dali polecenie do zatrzymania pojazdu. Kierujący nie reagował i kontynuował ucieczkę. Policjanci w pewnym momencie wyprzedzili „uciekiniera” i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Kierującym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Ich podejrzenia co do stanu trzeźwości potwierdziło przeprowadzone badanie. Urządzenie wykazało u kierującego blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Następnie mundurowi sprawdzili 40-latka w policyjnym systemie informacyjnym. Jak się okazało mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący do grudnia 2021 r. Jakby tego było mało, przyznał, że kilka dni wcześniej był zatrzymany przez funkcjonariuszy z sąsiedniej jednostki również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci w związku z popełnionymi przestępstwami zatrzymali kierującego Oplem, natomiast pojazd zabezpieczono pomocą drogową na parkingu strzeżonym. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut. 40-latek odpowie za to, że nie zatrzymał się do kontroli pomimo wydania przez policjantów takiego polecenia za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ponadto musi liczyć się z konsekwencjami kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio prawomocnie skazanym wyrokiem sądu, co oznacza, że nie zastosował się do orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przypomnijmy, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Ta sama kara grozi za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu wydanego przez osobę uprawnioną.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
powrót na górę
 • Więcej drzew powiedział(a) Więcej
  14 minut temu.
 • Gratulacje powiedział(a) Więcej
  Szacun za czyn spoleczny i podziekowania dla sponsorow  27 minut temu.
 • Gratulacje powiedział(a) Więcej
  Gratulacje i podziekowania dla momyslodawcy 29 minut temu.
 • Gratulacje powiedział(a) Więcej
  Fajna sprawa 30 minut temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…