środa 16.06.2021

Imieniny: Aliny Benona

Uciekał przed policjantami. Okazało się, że był pijany i...

Uciekał przed policjantami. Okazało się, że był pijany i...

Wt, 02.03.2021 16:33
 •  

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego, patrolując drogi powiatu średzkiego zauważyli pojazd marki Opel, którego kierujący na widok radiowozu gwałtowanie skręcił, a następnie poruszał się ze znaczną prędkością.


Funkcjonariusze ruszyli za nim i używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych dali polecenie do zatrzymania pojazdu. Kierujący nie reagował i kontynuował ucieczkę. Policjanci w pewnym momencie wyprzedzili „uciekiniera” i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Kierującym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Ich podejrzenia co do stanu trzeźwości potwierdziło przeprowadzone badanie. Urządzenie wykazało u kierującego blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Następnie mundurowi sprawdzili 40-latka w policyjnym systemie informacyjnym. Jak się okazało mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący do grudnia 2021 r. Jakby tego było mało, przyznał, że kilka dni wcześniej był zatrzymany przez funkcjonariuszy z sąsiedniej jednostki również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci w związku z popełnionymi przestępstwami zatrzymali kierującego Oplem, natomiast pojazd zabezpieczono pomocą drogową na parkingu strzeżonym. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut. 40-latek odpowie za to, że nie zatrzymał się do kontroli pomimo wydania przez policjantów takiego polecenia za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ponadto musi liczyć się z konsekwencjami kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio prawomocnie skazanym wyrokiem sądu, co oznacza, że nie zastosował się do orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przypomnijmy, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Ta sama kara grozi za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu wydanego przez osobę uprawnioną.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Skad ty pajacu mozesz wiedziec oczym gadaja bezmózgi jeti ktory zazdrosci bo sam nic niema... 5 godzin temu.
 • igi powiedział(a) Więcej
  Może i dobrze się złożyło - pan N, będzie miał aż i tylko dwa lata aby pokazać kto on.... 6 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 7 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 7 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…