środa 21.10.2020

Imieniny: Urszuli Hilarego

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Uczestnik wypadku zmarł. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i ostrożność!

Uczestnik wypadku zmarł. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i ostrożność!

18.07. 2020

Kilka dni temu na 71 kilometrze drogi krajowej 94 w rejonie skrzyżowania z drogą na Juszczyn doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Kierujący samochodem marki Skoda wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Skodą 40-letniej kobiecie. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

 - Jak wynika z ustaleń, 75-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej w kierunku miejscowości Kadłub nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej drogą 94 od strony Środy Śląskiej w kierunku Wrocławia 40-letniej mieszkance Legnicy. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów - informuje Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska. - Jednym z pierwszych na miejscu zdarzenia był policjant, który jechał do pracy. Pomógł on poszkodowanej kobiecie wydostać się z pojazdu, który wpadł na pobliskie pole. Z kolei drugi kierujący utknął zakleszczony w swoim pojeździe. Z uwagi na odniesione obrażenia mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie niestety zmarł.

Policja apeluje!

Średzcy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i rozwagę na drodze. Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu stanowi jedną z częstszych przyczyn zdarzeń drogowych skutkujących poważnymi obrażeniami, a niekiedy śmiercią.

Wsiadając za kierownicę pojazdu musimy mieć pewność, że jesteśmy w stanie kierować, że czujemy się dobrze i jesteśmy wypoczęci, a tym samym mamy zdolność do podejmowania właściwych decyzji na drodze, adekwatnych do zaistniałych sytuacji. Włączając się do ruchu należy stosować się do obowiązujących przepisów i oczywiście bezwzględnie unikać alkoholu i środków działających podobnie do niego.

(rol/ms) / fot. kpp

wypadek juszczyn1

wypadek juszczyn2

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (8)

This comment was minimized by the moderator on the site

Z tego co pamiętam , to nasz Sołtys z Juszczyna zgłaszał ten problem wielokrotnie , nawet pamiętam ten temat poruszany na zebraniach przedwyborczych na Radnego i Burmistrza. I nic i nikt w tym temacie nic nie zrobił. Gdzie jest Radny z tego okręgu? Gdzie jest Burmistrz? Gdzie Starosta?

This comment was minimized by the moderator on the site

apeluje do naszej policji aby cos w tej materii zrobiła,bo w godz.5.30-7.00 jest naprawde groznie -panowie w Tirach smacznie sobie spia,ustawiajać sie rzedem w samochodach i ograniczaja widoczność-wystarczy parkowac od strony pola a nie jezdni...policmajstry przetrzepac to towarzystwo!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Linie namalować, linie i znak. Większość będzie się stosować bo oczywiście będzie taki co to jego nie dotyczy nic a zakazy, nakazy to go ograniczają, jego wolność.

This comment was minimized by the moderator on the site

to skrzyżowanie to rosyjska ruletka-wyjazd z Juszczyna pod gorkę,widocznośc ograniczaja dodatkowo barierki,pojazdy na głównej pedza jak szalone a dodatkowo na parkingu po prawej stronie w kierunku Wroclawia Tiry ustawiaja sie grupami zasłaniajac calkowicie widok jezdni po prawej...masakra!!!
ps.dopiero jak ucierpi na tej krzyżówce jakis prominent to może cos sie zmieni...

This comment was minimized by the moderator on the site

Ile jeszcze ludzi musi zginąć na tym skrzyżowaniu, by ktoś coś z tym zrobił? Wyjazd z Juszczyna to loteria.... tym razem się nie udało. Policja, Burmistrz, Wojewoda, Starosta, Radni.... co Wy na to?

This comment was minimized by the moderator on the site

Cytuję "Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu stanowi jedną z częstszych przyczyn zdarzeń drogowych skutkujących poważnymi obrażeniami, a niekiedy śmiercią."

This comment was minimized by the moderator on the site

Gdyby kierowca na 94 jechał z pzepisową prędkością to aż takiej tragedii by nie było.

This comment was minimized by the moderator on the site

To Krzyrzowka Śmierci

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Rozpoczęcie Morsowania

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

@darek Dobre pytanie. Czy ktoś zna odpowiedź ?
Jakim prawem .Gdzie sanepid przecież w szkołach oni decydują a w urzędach urzędnicy pytam dlaczego??...
Trupy leżą na ulicach - apokalipsa! Wyginiemy wszyscy jak dinozaury! Zamykać sklepy, urzędy, szkoły...
Życzę każdej szkole takiej przewodniczącej Rady Rodziców , ? oby tak dalej pani Gabrysiu

Lokalne ogłoszenia drobne

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

11.10.2020 15:30 sds wrote:

Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Filia w Piersnie zatrudni palacza c.o. Wymagane aktualne uprawnienia. Kontakt 71/ 359 59 59&nbs…

11.10.2020 09:58 wrote:

Oferuję korepetycje z rysunku technicznego maszynowego i naukę projektowania w programach typu CAD takich jak AutoCAD, AutoCAD Mechanical, …

01.10.2020 06:17 wrote:

W poniedziałek 28.09.2020 zaginął 7 letni kocurek Lolek. Cały czarny z dużymi zielonymi oczami, szczupłej budowy. Mieszka na ulicy Słoneczn…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.