Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Uczniowie powracający z zagranicznych praktyk zostaną objęci kwarantanną

Uczniowie powracający z zagranicznych praktyk zostaną objęci kwarantanną

14.03. 2020

Dziś, w samo południe, w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego tematem było omówienie aktualnej sytuacji dotyczącej zagrożeń związanych z koronawirusem na terenie powiatu średzkiego.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele powiatu, gmin, służb mundurowych oraz sanepidu. Zgromadzenie rozpoczęto od przedstawienia aktualnej sytuacji.

- Podczas odbywającego się wczoraj spotkania z wojewodą, Jarosław Obremski apelował o ograniczenie kontaktów towarzyskich oraz informował, aby w miarę możliwości powiaty samodzielnie rozwiązywały własne problemy – poinformował starosta średzki Krzysztof Szałankiewicz.

Jak się okazało, na które długo nie musieliśmy czekać. Na Węgrzech oraz w Portugalii przebywali obecnie uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej, którzy odbywali tam praktyki.

- W związku z obawą i istniejącym ryzykiem, 18-osobowe grupy postanowiono sprowadzić do kraju. W tym celu, na granicę polsko-czeską, po uczniów oraz opiekunów przebywających na Węgrzech wysłano autobus, którym kierował odpowiednio zabezpieczony kierowca. Dziś, w godzinach porannych, autobus dotarł do miejsca, gdzie uczniowie odbędą 14-dniową kwarantannę. Osoby przebywające na praktykach w Portugalii, jeszcze dziś mają wylądować na lotnisku w Berlinie, skąd przewiezione zostaną autobusem do Polski i w specjalnie przygotowanym miejscu, również odbędą 2-tygodniową kwarantannę – wyjaśniał wicestarosta Sebastian Burdzy.

Z kolei Anna Wojtasińska-Żygadło, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej stwierdziła, że podjęte działania mają na celu zmniejszenie rozprzestrzenia się ewentualnego zakażenia.

Dzisiaj rozpoczną się także kolejne działania związane z zapewnieniem następnych miejsc wyznaczonych na ewentualną kwarantannę.

- Jeszcze dziś rozpoczną się prace związane z uprzątnięciem oraz dezynfekcją pomieszczeń średzkiego szpitala, w których zobowiązaliśmy się zapewnić 50 miejsc. Jednocześnie apeluję do władz gmin o wyznaczenie takich miejsc na poszczególnych terenach, tak by w przypadku wystąpienia losowej sytuacji, osoby mogły trafić do odizolowanych budynków – apelował Sebastian Burdzy.

- Informuję, że są to sytuacje nadzwyczajne, ponieważ większość osób kwarantannę spędza we własnym domu bądź mieszkaniu. Przypominam również, że aby się zarazić wirusem potrzebny jest około 15-minutowy kontakt z odległości około 1 metra, dlatego w tym miejscu apeluję o rozsądek. Osoby przebywające w kwarantannie mają możliwość przebywania na własnej posesji – podkreślała  Anna Wojtasińska – Żygadło.

Włodarze gmin i powiatu w dalszej części spotkania dyskutowali o minimalizowaniu grup ryzyka, środkach finansowych oraz o ewentualnej pomocy osobom objętym kwarantanną.

(kb) / fot. kb

 
 

 
Komentarzy (10)

This comment was minimized by the moderator on the site

Rodzice bądźcie dobrej myśli bo z waszymi dziećmi napewno wszystko okej.... nie przejmujcie się tym co gadają inni ludzie że zarazy albo coś... Bo oni po prostu nie myślą co piszą.... Trzymam kciuki za dzieciaki. Buziaki!

This comment was minimized by the moderator on the site

Gdzie wyczytaliście o obwinianiu kogokolwiek??????

This comment was minimized by the moderator on the site

Teraz dopiero będzie zarazy na sredzkim powiecie Masakra.Niech siedzą gdzie są a nie innych zarażać

This comment was minimized by the moderator on the site

Dokładnie weź się pukni w głowę może w końcu zaczniesz myśleć racjonalnie.. Te dzieci nie zarażą nikogo, przecież pisze, że są w kwarantannie....
brak słów mi do ciebie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Puknij się w głowę człowieku

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie zastanówcie się co piszecie.,dla waszego bezpieczeństwa dzieci są odizolowane wcale nie jest powiedziane,że któreś z nich jest chore.Żeby każdy wracający zza granicy przestrzegał zasad jakich powinien byłoby dobrze.

This comment was minimized by the moderator on the site

Będzie dobrze nic im nie będzie bo tam nie ma epidemi

This comment was minimized by the moderator on the site

Skandal!! Szałankiewicz i Burdzy narazili nas wszystkich na niebezpieczeństwo. Będziemy mieć pandemie wirusa w naszym powiecie, przez bezmyślne działanie.

This comment was minimized by the moderator on the site

jak słyszę obwinia nauczycieli i wszystkich innych za organizację wyjazdu młodzieży ,ale czy on nie był również za zgoda rodziców?

This comment was minimized by the moderator on the site

w tamtym czasie ważniejsze było otwarcie CKA wśród mieszkańców zwanym ZOO. a wtedy to nie myślał nawet o spotkaniu w wojewódzkim a teraz się obwinia organizacje?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

młodość nie wieczność skomentował/a Jazda na "pełnym gazie" uprzykrza życie mieszkańcom (list)
w życiu ważna jest pasja i te młode osoby ja realizują nie potrzebnie państwo wylewacie fale hejtu na nich, cz...
Dokładnie pies na smyczy mały czy duży. Chodzą dwie Panie po Środzie z 3 psami zawsze bez smyczy! Zwrócenie im...
Kos ioły na wioskach.. plaga zgrupowań... nie mozna na prawde zostać w domach i sie pomodlic.. wracalem z apte...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…