sobota 26.09.2020

Imieniny: Justyny Cypriana

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Uczniowie powracający z zagranicznych praktyk zostaną objęci kwarantanną

Uczniowie powracający z zagranicznych praktyk zostaną objęci kwarantanną

14.03. 2020

Dziś, w samo południe, w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego tematem było omówienie aktualnej sytuacji dotyczącej zagrożeń związanych z koronawirusem na terenie powiatu średzkiego.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele powiatu, gmin, służb mundurowych oraz sanepidu. Zgromadzenie rozpoczęto od przedstawienia aktualnej sytuacji.

- Podczas odbywającego się wczoraj spotkania z wojewodą, Jarosław Obremski apelował o ograniczenie kontaktów towarzyskich oraz informował, aby w miarę możliwości powiaty samodzielnie rozwiązywały własne problemy – poinformował starosta średzki Krzysztof Szałankiewicz.

Jak się okazało, na które długo nie musieliśmy czekać. Na Węgrzech oraz w Portugalii przebywali obecnie uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej, którzy odbywali tam praktyki.

- W związku z obawą i istniejącym ryzykiem, 18-osobowe grupy postanowiono sprowadzić do kraju. W tym celu, na granicę polsko-czeską, po uczniów oraz opiekunów przebywających na Węgrzech wysłano autobus, którym kierował odpowiednio zabezpieczony kierowca. Dziś, w godzinach porannych, autobus dotarł do miejsca, gdzie uczniowie odbędą 14-dniową kwarantannę. Osoby przebywające na praktykach w Portugalii, jeszcze dziś mają wylądować na lotnisku w Berlinie, skąd przewiezione zostaną autobusem do Polski i w specjalnie przygotowanym miejscu, również odbędą 2-tygodniową kwarantannę – wyjaśniał wicestarosta Sebastian Burdzy.

Z kolei Anna Wojtasińska-Żygadło, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej stwierdziła, że podjęte działania mają na celu zmniejszenie rozprzestrzenia się ewentualnego zakażenia.

Dzisiaj rozpoczną się także kolejne działania związane z zapewnieniem następnych miejsc wyznaczonych na ewentualną kwarantannę.

- Jeszcze dziś rozpoczną się prace związane z uprzątnięciem oraz dezynfekcją pomieszczeń średzkiego szpitala, w których zobowiązaliśmy się zapewnić 50 miejsc. Jednocześnie apeluję do władz gmin o wyznaczenie takich miejsc na poszczególnych terenach, tak by w przypadku wystąpienia losowej sytuacji, osoby mogły trafić do odizolowanych budynków – apelował Sebastian Burdzy.

- Informuję, że są to sytuacje nadzwyczajne, ponieważ większość osób kwarantannę spędza we własnym domu bądź mieszkaniu. Przypominam również, że aby się zarazić wirusem potrzebny jest około 15-minutowy kontakt z odległości około 1 metra, dlatego w tym miejscu apeluję o rozsądek. Osoby przebywające w kwarantannie mają możliwość przebywania na własnej posesji – podkreślała  Anna Wojtasińska – Żygadło.

Włodarze gmin i powiatu w dalszej części spotkania dyskutowali o minimalizowaniu grup ryzyka, środkach finansowych oraz o ewentualnej pomocy osobom objętym kwarantanną.

(kb) / fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (10)

This comment was minimized by the moderator on the site

Rodzice bądźcie dobrej myśli bo z waszymi dziećmi napewno wszystko okej.... nie przejmujcie się tym co gadają inni ludzie że zarazy albo coś... Bo oni po prostu nie myślą co piszą.... Trzymam kciuki za dzieciaki. Buziaki!

This comment was minimized by the moderator on the site

Gdzie wyczytaliście o obwinianiu kogokolwiek??????

This comment was minimized by the moderator on the site

Teraz dopiero będzie zarazy na sredzkim powiecie Masakra.Niech siedzą gdzie są a nie innych zarażać

This comment was minimized by the moderator on the site

Dokładnie weź się pukni w głowę może w końcu zaczniesz myśleć racjonalnie.. Te dzieci nie zarażą nikogo, przecież pisze, że są w kwarantannie....
brak słów mi do ciebie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Puknij się w głowę człowieku

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie zastanówcie się co piszecie.,dla waszego bezpieczeństwa dzieci są odizolowane wcale nie jest powiedziane,że któreś z nich jest chore.Żeby każdy wracający zza granicy przestrzegał zasad jakich powinien byłoby dobrze.

This comment was minimized by the moderator on the site

Będzie dobrze nic im nie będzie bo tam nie ma epidemi

This comment was minimized by the moderator on the site

Skandal!! Szałankiewicz i Burdzy narazili nas wszystkich na niebezpieczeństwo. Będziemy mieć pandemie wirusa w naszym powiecie, przez bezmyślne działanie.

This comment was minimized by the moderator on the site

jak słyszę obwinia nauczycieli i wszystkich innych za organizację wyjazdu młodzieży ,ale czy on nie był również za zgoda rodziców?

This comment was minimized by the moderator on the site

w tamtym czasie ważniejsze było otwarcie CKA wśród mieszkańców zwanym ZOO. a wtedy to nie myślał nawet o spotkaniu w wojewódzkim a teraz się obwinia organizacje?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Proszę podać nazwiska i pokazać mordy tych co zagłosowali za sprzedażą szpitala.
Oni myślą, że Średzianom można sprzedawać kit. Wielu Średzian mieszkało lub mieszka w USA czy na za...
To nie jest restauracja. To wygląda na biurową stołówkę.
Mieszkam w dużym zachodnio -europejskim mieście . I nie zdziwilem się. Tak jak myślałem. To nie Pary...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 25.09.2020 23:00 CET Until: 26.09.2020 13:00 CETpolski: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm. Spodziewaj się utru... więcej informacji.