niedziela 11.04.2021

Imieniny: Filipa Leona

Uczniowie powracający z zagranicznych praktyk zostaną objęci kwarantanną

Uczniowie powracający z zagranicznych praktyk zostaną objęci kwarantanną

So, 14.03.2020 15:52
 •  

Dziś, w samo południe, w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego tematem było omówienie aktualnej sytuacji dotyczącej zagrożeń związanych z koronawirusem na terenie powiatu średzkiego.W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele powiatu, gmin, służb mundurowych oraz sanepidu. Zgromadzenie rozpoczęto od przedstawienia aktualnej sytuacji.

- Podczas odbywającego się wczoraj spotkania z wojewodą, Jarosław Obremski apelował o ograniczenie kontaktów towarzyskich oraz informował, aby w miarę możliwości powiaty samodzielnie rozwiązywały własne problemy – poinformował starosta średzki Krzysztof Szałankiewicz.

Jak się okazało, na które długo nie musieliśmy czekać. Na Węgrzech oraz w Portugalii przebywali obecnie uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej, którzy odbywali tam praktyki.

- W związku z obawą i istniejącym ryzykiem, 18-osobowe grupy postanowiono sprowadzić do kraju. W tym celu, na granicę polsko-czeską, po uczniów oraz opiekunów przebywających na Węgrzech wysłano autobus, którym kierował odpowiednio zabezpieczony kierowca. Dziś, w godzinach porannych, autobus dotarł do miejsca, gdzie uczniowie odbędą 14-dniową kwarantannę. Osoby przebywające na praktykach w Portugalii, jeszcze dziś mają wylądować na lotnisku w Berlinie, skąd przewiezione zostaną autobusem do Polski i w specjalnie przygotowanym miejscu, również odbędą 2-tygodniową kwarantannę – wyjaśniał wicestarosta Sebastian Burdzy.

Z kolei Anna Wojtasińska-Żygadło, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej stwierdziła, że podjęte działania mają na celu zmniejszenie rozprzestrzenia się ewentualnego zakażenia.

Dzisiaj rozpoczną się także kolejne działania związane z zapewnieniem następnych miejsc wyznaczonych na ewentualną kwarantannę.

- Jeszcze dziś rozpoczną się prace związane z uprzątnięciem oraz dezynfekcją pomieszczeń średzkiego szpitala, w których zobowiązaliśmy się zapewnić 50 miejsc. Jednocześnie apeluję do władz gmin o wyznaczenie takich miejsc na poszczególnych terenach, tak by w przypadku wystąpienia losowej sytuacji, osoby mogły trafić do odizolowanych budynków – apelował Sebastian Burdzy.

- Informuję, że są to sytuacje nadzwyczajne, ponieważ większość osób kwarantannę spędza we własnym domu bądź mieszkaniu. Przypominam również, że aby się zarazić wirusem potrzebny jest około 15-minutowy kontakt z odległości około 1 metra, dlatego w tym miejscu apeluję o rozsądek. Osoby przebywające w kwarantannie mają możliwość przebywania na własnej posesji – podkreślała  Anna Wojtasińska – Żygadło.

Włodarze gmin i powiatu w dalszej części spotkania dyskutowali o minimalizowaniu grup ryzyka, środkach finansowych oraz o ewentualnej pomocy osobom objętym kwarantanną.

(kb) / fot. kb
powrót na górę
 • Ffv powiedział(a) Więcej
  Doceniam napisał:
  Widać już kandydatów na burmistrza
  dokladnie

  godzinę temu.
 • ONA powiedział(a) Więcej
  Już parę lat temu posadzono nam tulipanowce na ziemi,... 7 godzin temu.
 • Sowa Grodzka powiedział(a) Więcej
  Zabierajcie Mariolkę na swoje włości, niech wyciąga... 8 godzin temu.
 • Gratulacje powiedział(a) Więcej
  Szanowna Pani redaktor zapomnials pani w art.
   Dodac... 8 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…