Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Uczniowie z Pisarzowic, wspólnie z wędkarzami sprzątali świat!

Uczniowie z Pisarzowic, wspólnie z wędkarzami sprzątali świat!

29.09. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

W piątek ub. tygodnia 110 uczniów Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, w ramach akcji Sprzątnie Świata, postanowiło uprzątnąć teren przy rozlewisku Odry w Prężycach. 

Z wyboru miejsca ucieszyli się przede wszystkim wędkarze z koła PZW Okoń. – W sezonie bardzo często organizujemy w tym miejscu liczne atrakcje wędkarskie oraz wydarzenia dla dzieci. Pomimo, że za każdym razem sprzątamy śmieci wokół terenu, stale one powracają. Ogromnie się cieszymy, że dzieci zechciały posprzątać akurat to miejsce - podkreślają.

Oczywiście również i wędkarze nie próżnowali i szybko wzięli się do pracy. - Uczniów klas 6 i 7 na miejsce dowiozły autobusy szkolne, a wędkarze zapewnili przyczepę, dzięki której nikt nie musiał dźwigać ciężkich worków. O wyposażenie naszej szkolnej załogi czyszczącej zadbała firma sprzątająca ALBA, która podarowała około 100 worków oraz zobowiązała się odebrać śmieci z miejsca – informuje koordynująca akcję nauczycielka Alicja Szady.

W to miejsce przyjeżdża wielu mieszkańców, nie tylko gminy Miękinia, lecz i powiatu. To wspaniałe otoczenie pozwala na relaks na łonie natury, jednak większość przyjeżdżających pozostawia po sobie okropny ślad. – Mamy nadzieję, że obecny porządek utrzyma się do kolejnego sezonu letniego  – dodają dzieci.

W ramach podziękowań, za uprzątnięcie terenu zalewu w Prężycach, Koło Wędkarskie Okoń zorganizowało dla dzieci poczęstunek. Był grill, ognisko, przy którym można było się ogrzać, ciepłe napoje oraz słodycze.

(kb) / fot. organizatorzy

 

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawo dla dzieciaków!
Ludzie jak już tam jedziecie zabierajcie śmieci z sobą, czy to takie trudne?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację