wtorek 23.04.2024

Imieniny: Jerzego Wojciecha Idziego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Udanin piątek, 02 wrzesień 2022 16:11


Odpowiedź na list ustępujących Pań dyr. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Udaninie

9 CommentsW odpowiedzi na opublikowany na portalu Roland list ustępujących Pań dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Udaninie (dalej: ZSP) oraz pojawiających się komentarzy, pragniemy poinformować Państwa o przebiegu procedury konkursowej na dyrektora ZSP oraz okolicznościach organizacji nowego roku szkolnego i planowanego, uroczystego pożegnania Pań ustępujących ze stanowiska dyrektorek.


Fot. Archiwum Rolanda Fot. Archiwum Rolanda


W konkursie na dyrektora ZSP w Udaninie, przeprowadzonym na podstawie przepisów prawa oświatowego, wzięły udział 3 kandydatki. Komisja konkursowa składająca się m.in. z przedstawicieli Kuratorium Oświaty, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i przedstawicieli organu prowadzącego, zakwalifikowała do dalszego postępowania tylko Panią Joannę Dumicz, która - jako jedyna - spełniła wszystkie formalne wymogi. Jej kandydatura - w głosowaniu tajnym - nie uzyskała jednak wymaganej większości Komisji (warto odnotować, że Pani Joanna Dumicz otrzymała ze strony Kuratorium propozycje udziału w konkursach na dyrektora innych dolnośląskich szkół).

W związku z nieobsadzeniem stanowiska dyrektora w postępowaniu konkursowym, zgodnie z przepisami prawa oświatowego, organ prowadzący miał obowiązek powierzyć stanowisko dyrektora ZSP wybranej osobie, spełniającej szczegółowe wymagania zawarte w tymże prawie. Dlatego też  zaproszono wszystkie trzy kandydatki biorące udział w postępowaniu konkursowym na dyrektora ZSP w Udaninie do zaprezentowania swoich koncepcji przedstawicielom organu prowadzącego – pracownikom Urzędu Gminy.

W wyniku tych spotkań  oraz po dokładnej analizie dostarczonych dokumentów, zaproponowano Pani Joannie Dumicz objęcie stanowiska dyrektora, zaś Pani Bożenie Basie stanowiska wicedyrektora, proponując 5 dni na rozważenie tej oferty. Przed upływem okresu otrzymaliśmy odpowiedź twierdzącą od Pani Joanny Dumicz, zaś Pani Bożena Basa odmówiła przyjęcia proponowanych warunków pracy, po czym przedłożyła zwolnienie lekarskie.

W tym miejscu należy wspomnieć, że obowiązkiem urzędującej do 31 sierpnia dyrekcji ZSP było przygotowanie organizacji pracy szkoły, w tym tygodniowego rozkładu zajęć edukacyjnych na rok szkolny 2022/2023 oraz terminowej wypłaty wynagrodzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły. W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego i absencją chorobową dyrektora szkoły organ prowadzący – zgodnie z Kodeksem pracy – wezwał pisemnie do wykonania ww. obowiązków, przebywającą na urlopie, wicedyrektor ZSP Panią Elżbietę Chmielewską, która – telefonicznie – odmówiła wykonania polecenia i w tym samym dniu przedłożyła zwolnienie lekarskie.

Wobec zaistniałej sytuacji, w porozumieniu z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty, przy pozytywnej opinii zdecydowanej większości Rady Pedagogicznej, powierzono stanowisko dyrektora ZSP w Udaninie Pani Joannie Dumicz.

Odnosząc się zaś do organizacji inauguracji roku szkolnego, organ prowadzący – biorąc pod uwagę absencję chorobową obu dotychczasowych dyrektorek szkoły, Pani Bożeny Basy i Pani Elżbiety Chmielewskiej - postanowił przenieść uroczystość podziękowania za dotychczasowa pracę dotychczasowym Paniom dyrektorkom, na Dzień Edukacji Narodowej (14 października br.), który jest najważniejszym świętem wszystkich nauczycieli.

Kończąc, ufamy, że powyższe wyjaśnienia, mając na uwadze dobro Uczniów, Nauczycieli Rodziców i Pracowników niepedagogicznych szkoły, zakończą dyskusję nt. zmian personalnych w ZSP w Udaninie.

Wójt Gminy Udanin
Wojciech Płaziuk

uchwala rady pedagogicznej 1

udanin porozumienie 1

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

Nie przegap tych artykułów.