niedziela 21.04.2024

Imieniny: Bartosza Feliksa

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Udanin czwartek, 15 marzec 2018 13:10


Święto kobiet w sołectwach gminy Udanin

SkomentujW miniony weekend w sołectwach gminy Udanin organizowane były obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. 

W Konarach

W uroczystości w Konarach udział wzięła m.in. wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz. Spotkanie otworzył sołtys Stanisław Dębicki wręczając kwiaty wszystkim zaproszonym Paniom i składając życzenia z okazji ich święta. Specjalnie na ten dzień przygotowano występ muzyczny w wykonaniu Marcina Malinowskiego. Po występie wokalnym, życzeniach i upominkach rozpoczęła się wspólna biesiada przy poczęstunku przygotowanym przez mieszkanki Konar.

 

W Różanej

W Różanej natomiast Dzień Kobiet odbył się przy seansie filmowym. Zgromadzone Panie otrzymały kwiaty i życzenia, a następnie wyświetlony został film „Sztuka Kochania”, który zachwycił wszystkie uczestniczki. Obchodom w miejscowości Różana towarzyszył również przygotowany przez organizatorów poczęstunek. Radna Martyna Porębska oraz Rada Sołecka serdecznie dziękują wszystkim Paniom za przybycie i wspólne świętowanie Dnia Kobiet.

 

W Pielszkowicach

Dzień Kobiet świętowały również mieszkanki Pielaszkowic, gdyż sołtys Roman Kozak, Rada Sołecka oraz radny Krzysztof Prus przygotowali poczęstunek na świetlicy w swojej miejscowości. Organizatorzy złożyli wszystkim Paniom życzenia oraz wręczyli im piękne czerwone róże.

 

W Udaninie

Do bardzo udanych można zaliczyć spotkanie w świetlicy wiejskiej w Udaninie z okazji Dnia Kobiet, które odbyło się 8 marca. Spotkanie mieszkanek z okazji ich święta zorganizowali sołtys Monika Piechowicz i Rada Sołecka oraz radny Krzysztof Urbańczyk, który ufundował wszystkim Paniom słodki upominek. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń złożonych przez radnego Krzysztofa Urbańczyka, kierownika muzycznego Zespołu Ludowego Jana Kołodyńskiego oraz panią prezes Stowarzyszenia „Cicha Woda” Grażynę Teleszko.

Uroczystość uświetnił swym występem Zespół Ludowy „Cicha Woda”, który był nagradzany gromkimi brawami po każdym z występów. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Radę Sołecką. Był to niezwykłe mile spędzony czas, który z pewnością zasługuje na powtórkę. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim Paniom za przyjęcie zaproszenia i przybycie tego dnia, by wspólnie uczcić Dzień Kobiet.

 

W Budziszowie Wielkim

Sołtys Piekar Łukasz Lechmann, Rada Sołecka oraz Radny Janusz Strzelecki zorganizowali obchody Dnia Kobiet w Zajeździe „U Rossany” w Budziszowie Wielkim. W uroczystości wzięła udział wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz. Organizatorzy złożyli wszystkim zgromadzonym Paniom życzenia oraz wręczyli kwiaty. Dalsze biesiadowanie odbyło się przy przygotowanym poczęstunku.

 

W Pichorowicach

W Pichorowicach zgromadzonym Paniom życzenia składali sołtys Ireneusz Ornatowski oraz radny Wojciech Płaziuk. Wszystkie Panie otrzymały kwiaty, a dalszą część obchodów umilił im przygotowany poczęstunek.

 

W Damianowie

Dzień Kobiet w Damianowie został zorganizowany 9 marca na świetlicy wiejskiej. Pięknie ustrojona sala i obwicie zastawione stoły były efektem wspólnej pracy mieszkanek Damianowa. Przybyłe Panie przywitał przewodniczący Rady Soleckiej Krzysztof Sieradz wraz z panem Andrzejem Stanek, wręczając każdej z Pań kwiaty oraz słodki upominek. W imieniu swoim, jak i sołtysa miejscowości serdeczne życzenia złożył radny Artur Młynarczyk.

-Takie wydarzenie to doskonała okazja do spotkania się w kobiecym gronie i oderwanie się od codziennych obowiązków i trosk - mówią organizatorzy. - Całość wyglądała olśniewająco, jednak tego dnia nic nie było w stanie przyćmić blasku naszych Pań – dodaje Radny Artur Młynarczyk .

(gu) fot. Nasza miejscowość Konary, Anna Stefańczyk,
Artur Młynarczyk, Ewelina Prus, Wojciech Płaziuk

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

ekogroszek baner

glory

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.