niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Ukradł blisko 50 tys. zł. Większość pieniędzy „przebalował i przepuścił"

SkomentujFunkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy. Mieszkaniec powiatu średzkiego wykorzystał okazję i okradł seniorkę na blisko 50 tysięcy złotych.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


27-latek rozpoczął pracę remontowo-ogrodowe u jednej z seniorek na terenie powiatu średzkiego. Kobieta wiedziała o przeszłości kryminalnej mężczyzny, jednakże po jego namowie zgodziła się mu pomóc, dając mu możliwość małych prac w swoim ogrodzie, uprzednio wyznaczając zasadę, iż ma on zakaz wstępu do jej domu.

Pewnego dnia mężczyzna wykonując prace remontowe przy otwartym oknie do domu właścicielki zauważył, że seniorka wyszła z pokoju. Mężczyzna wiedział, gdzie kobieta trzyma swoje oszczędności, ponieważ obserwował ją od dłuższego czasu podczas wykonywania prac. Sprawca wykorzystując sytuację i nieobecność 70-latki wszedł przez okno do pokoju, zabrał pieniądze i zniknął. Jak się okazało mężczyzna ukradł pieniądze w wysokości blisko pięćdziesięciu tysięcy złotych! Kobieta nie miała wątpliwości co do sprawcy, ponieważ nikogo nie wpuszczała do swojego domu.

Dzięki zaangażowaniu i pracy operacyjnej średzkich kryminalnych udało się odnaleźć i zatrzymać sprawcę. Mężczyzna od razu przyznał się do zarzucanego mu czynu, jak tłumaczył potrzebował tych pieniędzy ze względu na ciężką sytuację finansową rodziny, po czym również nadmienił, że większość „przebalował i przepuścił”. Funkcjonariuszom średzkiej jednostki udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy.

Mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie karany, teraz znowu stanie przed sądem, grozi mu surowa kara.

Policjanci apelują do osób starszych i ich rodzin. Pamiętajmy, że oszuści i złodzieje żerują na naiwności i dobroci osób starszych, okradając ich z ostatniego grosza.
Sprawcy takich zdarzeń działają szybko i wykorzystują nieuwagę osób starszych. Średzcy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.