sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Ukradł blisko 50 tys. zł. Większość pieniędzy „przebalował i przepuścił"

SkomentujFunkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy. Mieszkaniec powiatu średzkiego wykorzystał okazję i okradł seniorkę na blisko 50 tysięcy złotych.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


27-latek rozpoczął pracę remontowo-ogrodowe u jednej z seniorek na terenie powiatu średzkiego. Kobieta wiedziała o przeszłości kryminalnej mężczyzny, jednakże po jego namowie zgodziła się mu pomóc, dając mu możliwość małych prac w swoim ogrodzie, uprzednio wyznaczając zasadę, iż ma on zakaz wstępu do jej domu.

Pewnego dnia mężczyzna wykonując prace remontowe przy otwartym oknie do domu właścicielki zauważył, że seniorka wyszła z pokoju. Mężczyzna wiedział, gdzie kobieta trzyma swoje oszczędności, ponieważ obserwował ją od dłuższego czasu podczas wykonywania prac. Sprawca wykorzystując sytuację i nieobecność 70-latki wszedł przez okno do pokoju, zabrał pieniądze i zniknął. Jak się okazało mężczyzna ukradł pieniądze w wysokości blisko pięćdziesięciu tysięcy złotych! Kobieta nie miała wątpliwości co do sprawcy, ponieważ nikogo nie wpuszczała do swojego domu.

Dzięki zaangażowaniu i pracy operacyjnej średzkich kryminalnych udało się odnaleźć i zatrzymać sprawcę. Mężczyzna od razu przyznał się do zarzucanego mu czynu, jak tłumaczył potrzebował tych pieniędzy ze względu na ciężką sytuację finansową rodziny, po czym również nadmienił, że większość „przebalował i przepuścił”. Funkcjonariuszom średzkiej jednostki udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy.

Mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie karany, teraz znowu stanie przed sądem, grozi mu surowa kara.

Policjanci apelują do osób starszych i ich rodzin. Pamiętajmy, że oszuści i złodzieje żerują na naiwności i dobroci osób starszych, okradając ich z ostatniego grosza.
Sprawcy takich zdarzeń działają szybko i wykorzystują nieuwagę osób starszych. Średzcy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

stihl

hydrotech do gazety nowa reklama

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.