niedziela 11.04.2021

Imieniny: Filipa Leona

Ukradł laptopa z urzędu i portfel w sklepie...

Ukradł laptopa z urzędu i portfel w sklepie...

Wt, 30.06.2020 13:07
 •  

Mieszkaniec naszego powiatu ma sporo przestępstw na swoim koncie. Za liczne kradzieże oraz włamania odpowie przed sadem...Niedawno informowaliśmy o kradzieży laptopa w centrum miasta. Sprawca, bezpośrednio po zdarzeniu został ujęty przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, a następnie doprowadzony do jednostki policji.

Okazał się nim dobrze znany funkcjonariuszom 47-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna nie miał nic na swoją obronę, ponieważ skradzione mienie ukrywał pod ubraniem.

Jak ustalono, wykorzystując nieuwagę pracownika jednego z urzędów na terenie miasta wszedł do jednego z pomieszczeń biurowych, skąd zabrał leżący na biurku laptop o wartości około 1000 złotych.

W wyniku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie również inne przestępstwa, których dopuścił się w ubiegłym miesiącu.

47-latek w jednym ze sklepów na terenie miasta ukradł portfel wraz z dowodem osobistym, prawem jazdy oraz dowodem rejestracyjnym. Była tam również karta bankomatowa, którą mężczyzna jeszcze tego samego dnia kilkukrotnie użył, dokonując płatności na łączną kwotę blisko 100 złotych.

Sprawca dwukrotnie pokonał zabezpieczenie elektroniczne banku i zapłacił za zakupione artykuły. Kolejne próby okazały się już nieskuteczne.

Mężczyzna usłyszał łącznie osiem zarzutów. Odpowie za kradzież laptopa oraz dokumentów. Policjanci przedstawili 47-latkowi również zarzuty włamania na kontro pokrzywdzonej i kradzieży pieniędzy poprzez dokonanie płatności, a także usiłowania popełnienia tego przestępstwa.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
powrót na górę
 • Ffv powiedział(a) Więcej
  Doceniam napisał:
  Widać już kandydatów na burmistrza
  dokladnie

  3 minut temu
 • ONA powiedział(a) Więcej
  Już parę lat temu posadzono nam tulipanowce na ziemi,... 5 godzin temu.
 • Sowa Grodzka powiedział(a) Więcej
  Zabierajcie Mariolkę na swoje włości, niech wyciąga... 6 godzin temu.
 • Gratulacje powiedział(a) Więcej
  Szanowna Pani redaktor zapomnials pani w art.
   Dodac... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…